Skocz do zawartości

Nowa podłoga w starym budynku...


luks

Rekomendowane odpowiedzi

Zmuszony byłem zerwać podłogę (pleśń na ścianie i podłodze pod zabudowaną szafą.

Podłoga to deski legary i wypełnienie szlaka. Po wyczyszczeniu ze wszystkiego okazało się że jest pęknięcie wzdłóż ściany przy wylewce którędy wieje zimne powietrze z piwnicy. Jutro jadę do pewnej firmy po chemię do uszczelnienia tej szpary.

I teraz mam pytanie. Ma być nowa podłoga - ciepła i prosta. Są takie warianty:

1. keramzyt, płyta jastrychowa, panele

2. styrodur, płyta jastrychowa, panele

3. legary, wypełnienie styropian, osb, panele

4. legary, wypełnienie wełna, osb, panele

Co proponujecie ? A może coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być oryginał, to odizoluj to jakimiś podkładami pod panele, deski z felcem, cyklina i lakier

> . Jak po taniemu, to OSB i na to co chcesz .

żadnych desek.

poza tym interesuje mnie opinia nie "nawierzchni" a podłogi właściwej.

w tej chwili mam podłogę -15cm niżej niż reszta mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmuszony byłem zerwać podłogę (pleśń na ścianie i podłodze pod zabudowaną szafą.

> Podłoga to deski legary i wypełnienie szlaka. Po wyczyszczeniu ze wszystkiego okazało się że jest

> pęknięcie wzdłóż ściany przy wylewce którędy wieje zimne powietrze z piwnicy. Jutro jadę do

> pewnej firmy po chemię do uszczelnienia tej szpary.

> I teraz mam pytanie. Ma być nowa podłoga - ciepła i prosta. Są takie warianty:

> 1. keramzyt, płyta jastrychowa, panele

> 2. styrodur, płyta jastrychowa, panele

> 3. legary, wypełnienie styropian, osb, panele

> 4. legary, wypełnienie wełna, osb, panele

> Co proponujecie ? A może coś innego ??

rozumiem, ze masz teraz goly strop? Ja bym dal szczelnie gruba folie, na to 10cm styro, znow folie i 5cm jastrych zbrojony siatka. OSB itp. daje sie na lekki drewniany strop na legary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, ze masz teraz goly strop? Ja bym dal szczelnie gruba folie, na to 10cm styro, znow folie

> i 5cm jastrych zbrojony siatka. OSB itp. daje sie na lekki drewniany strop na legary.

ale folie chyba paraizo ?

jaki jastrych - luzem ? odpada - jak najmniej pylenia itd.

OSB kładzie się. przecież miałem wcześniej legary i dechy - przecież osb na legarach to to samo.

tak najchętniej to położył bym folię na to styrodur na to płyty jastrychowe potem folię, piankę i panele. niestety podejrzewam że podłoga może być ciut nierówna i styrodurem nie wyrównam (poziomów). lepszy byłby keramzyt. a moze jakąś cienką podsypkę na to styrodur i płyty jastrychowe ? tylko z czego podsypka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale folie chyba paraizo ?

tak

> jaki jastrych - luzem ? odpada - jak najmniej pylenia itd.

jastrych to posadzka betonowa

> OSB kładzie się. przecież miałem wcześniej legary i dechy - przecież osb na legarach to to samo.

ale nie trzeba, jak jest posadzka

> tak najchętniej to położył bym folię na to styrodur na to płyty jastrychowe potem folię, piankę i

> panele. niestety podejrzewam że podłoga może być ciut nierówna i styrodurem nie wyrównam

> (poziomów). lepszy byłby keramzyt. a moze jakąś cienką podsypkę na to styrodur i płyty

> jastrychowe ? tylko z czego podsypka ?

drogo wyjdzie - sporo drozej, niz styro i wylewka, a gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem, ze masz teraz goly strop? Ja bym dal szczelnie gruba folie, na to 10cm styro, znow folie

> i 5cm jastrych zbrojony siatka. OSB itp. daje sie na lekki drewniany strop na legary.

A po co mu 2x folia ? Wystarczy folia, 10cm styro a na to wylewka z miksokreta na przykład. Na to można położyć już dowolnie płytki/panele.

Pomyślałbym również o położeniu sobie kabli/rurek/ czego tam, skoro jest okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co mu 2x folia ? Wystarczy folia, 10cm styro a na to wylewka z miksokreta na przykład. Na to

> można położyć już dowolnie płytki/panele.

> Pomyślałbym również o położeniu sobie kabli/rurek/ czego tam, skoro jest okazja.

wylewka bezposrednio na styro? skad taki pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wylewka bezposrednio na styro? skad taki pomysl?

Panowie ? Słyszycie mnie ? Żadnych wylewek i innych rzeczy. Ma być czysto i szybko.

Ja robiłem piwnicę to szła folia potem styropian siatka metalowa i wylewka na to.

Szukam płyt jastrychowych bo chyba to będzie najlepsze ale nigdzie we Wro nie widzę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie ? Słyszycie mnie ? Żadnych wylewek i innych rzeczy. Ma być czysto i szybko.

> Ja robiłem piwnicę to szła folia potem styropian siatka metalowa i wylewka na to.

wylewka na siatke, a nie zatapiales siatki w wylewce?

> Szukam płyt jastrychowych bo chyba to będzie najlepsze ale nigdzie we Wro nie widzę

imho styro i wylewka sa najlepsze, ale jak sie upierasz, to legary, welna, osb i panele. Ale wyjdzie drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wylewka na siatke, a nie zatapiales siatki w wylewce?

> imho styro i wylewka sa najlepsze, ale jak sie upierasz, to legary, welna, osb i panele. Ale

> wyjdzie drozej.

no tak w wylewce. normalne.

legary? hmm... właśnie chciałbym chyba ich uniknąć. jeśli nie kupię płyt jastrychowych to będzie OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak w wylewce. normalne.

> legary? hmm... właśnie chciałbym chyba ich uniknąć. jeśli nie kupię płyt jastrychowych to będzie

> OSB.

plyty jastrychowe kladzie sie na zageszczonej podsypce z keramzytu lub perlitu. Pierwsze malo cieple, drugie drogie i pyli. Same plyty tez pyla. OSB kladzie sie na legarach, zeby nie klawiszowaly, a tak sie bedzie dziac, jesli dasz na styrodurze. Styrodur drogi, dac musisz podsypke i 2x plyta OSB = drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co stoi na przeszkodzie?

zrobic mozna wszystko, tylko specjalnie nie ma to sensu - styro mimo wszystko woda nasiaka, a folia daje poslizg, ktory plywajacej wylewce jest potrzebny. No i folia, to sa grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na cenie mi nie zależy po pomieszczenie nie jest duże a pieniędzy mi nie brakuje

> a czemu nie można suchego jastrychu na styrodur dać ?

chodziles kiedys po styrodurze? to sie gibie. plyty jastrychowe kladzie tak, jak chodnikowe, czyli na stabilnej zageszczonej podsypce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodziles kiedys po styrodurze? to sie gibie. plyty jastrychowe kladzie tak, jak chodnikowe, czyli

> na stabilnej zageszczonej podsypce.

a przecież są płyty jastrychowe z izolacją z EPS - juz gotowe

w opracowaniu Elementy-podlogowe-FERMACELL-planowanie-i-obrobka.pdf

jest taki przykład

16a3xux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przecież są płyty jastrychowe z izolacją z EPS - juz gotowe

> w opracowaniu Elementy-podlogowe-FERMACELL-planowanie-i-obrobka.pdf

> jest taki przykład

dlatego pisalem wyzej, ze musisz dac zageszczona podsypke. Ale to wciaz drogi interes. Najarales sie, jak szczerbaty na suchary na te plyty. Rozumiem, bo sam sie jaralem tymi plytami (chcialem dac maks 3cm jastrychu, bo pomieszczenia niskie), zamiast plyt GK chcialem dac plyty cementowo-wloknowe, zamiast styro, perlitogips lub perlitobeton i wiele tego typu nowinek, a koniec koncow wygrywala dostepnosc, cena oraz nieznajomosc technologii przez "fachowcow". Jedynie zabudowe w lazienkach zrobilem nowinka, tj. klejem solbet smart i suporeksem, i zabudowe kominka z plyt krzemianowo-wapiennych, a tak, to klasyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.