Skocz do zawartości

Łada 2105 1500 '92r.


Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zabieram się za Ładziankę. Już wiadomo, że bez blacharza się nie obejdzie. Ale nie o tym teraz.

Mam zagwozdkę z mocą. W DR jest wpisane 1500ccm i moc 67kW. Dziwne, bo tyle miały jakieś późniejsze 1.5 z wtryskiem.

Silnik to 2103 (model 21053) - jest taki odlew na bloku i tak stoi w papierach.

Auto będę rejestrował na siebie i bym przy okazji skorygował wpis o mocy, bo na pewno nie ciągnie to jak 90KM.

Gdzie znaleźć takie info? Czy WK ma to w swoich "bazach"?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a skąd Ty wziąłeś to 90KM?

> silnik 1500 ma 70-75KM w zależności od normy

> 93KM to miał 1.7MPI

Tak mam wpisane w DR (67kW>>91KM) i nie wiem na ile WK powinien to skorygować. Silnik to 2103 w budzie 2105. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wysłało mnie.

Coś czuję, że procedura rejestracji będzie droższa od auta. cool.gif

A może lepiej zostawić te 67kW w DR - zawsze mogę powiedzieć, że to wersja limitowana. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i złapała mnie pierwsza awaria. Straciłem hamulce (poza "zajefajnym" ręcznym, dzięki któremu dotarłem do domu). Całę szczęście, że stało się to na postoju a nie przy Vmax. crazy.gif

Padł sztywny przewód hamulcowy łączący tłoczki w lewym przednim zacisku. Sika z niego cienkim strumieniem.

Niby błaha awaria a unieruchomiła Ładziankę.

NAPRAWA

Na szybko: planuję wymienić/dosztukować taki kawałek rurki.

Docelowo: chcę wymienić wszystkie przewody hamulcowe (sztywne i giętkie) i zregenerować zaciski; poza tym chyba pójdą na wymianę tarcze i klocki.

Czy może zamiast regeneracji zacisków lepiej wymienić je na nowe? hmm.gif

No i jakim płynem zalać? DOT3? DOT4?

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby błaha awaria a unieruchomiła Ładziankę.

Jak pękł przewód hamulcowy to nie taka błaha wink.gif

> NAPRAWA

> Na szybko: planuję wymienić/dosztukować taki kawałek rurki.

Może być z tym problem. Dosztukować to nic nie dosztukujesz, a próba wymiany jednego odcinka może skończyć się naprawą docelową biglaugh.gif

> Docelowo: chcę wymienić wszystkie przewody hamulcowe (sztywne i giętkie) i zregenerować zaciski;

> poza tym chyba pójdą na wymianę tarcze i klocki.

> Czy może zamiast regeneracji zacisków lepiej wymienić je na nowe?

Myślę, że nie ma sensu. Rozbierz stare i zobacz w jakim są stanie. Z resztą z tego co kojarzę to w Ładzie są również dostępne cylinderki hamulcowe do zacisków, więc też można sobie wymienić. Nie wiem tylko jak z jakością... hmm.gif

> No i jakim płynem zalać? DOT3? DOT4?

A co piszą w instrukcji? Pewnie R3. Ale w sumie jak wlejesz DOT3, czy DOT4 to nie powinno zrobić różnicy ok.gif

> PZDR

Również pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak pękł przewód hamulcowy to nie taka błaha

Błaha - faktycznie nie. Całe szczęście, że usłyszałem to na postoju. Ciekawe, że dopiero później to poczułem.

> Może być z tym problem. Dosztukować to nic nie dosztukujesz, a próba wymiany jednego odcinka może

> skończyć się naprawą docelową

Lokalny Bomis ma jakieś części do fiata/łady. Coś dobiorę.

> Myślę, że nie ma sensu. Rozbierz stare i zobacz w jakim są stanie. Z resztą z tego co kojarzę to w

> Ładzie są również dostępne cylinderki hamulcowe do zacisków, więc też można sobie wymienić.

> Nie wiem tylko jak z jakością...

Docelowo to przejrzę. Na początek doraźna naprawa i naprawa blacharki a dopiero potem kompleksowe przejrzenie hamulców.

> A co piszą w instrukcji? Pewnie R3. Ale w sumie jak wlejesz DOT3, czy DOT4 to nie powinno zrobić

> różnicy

Pewnie tak.

> Również pozdrawiam

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zaciski zregenerowałem, ale jeden cylinderek cieknie a jeden się zacina (klocki z jednej strony są bardziej zużyte). Nie mam czasu na dłubanie, więc będą całe nowe cylinderki.

I tu pytanie, czy wymienić od razu klocki. hmm.gif Koszt znikomy a wszystkie będą tej samej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.