Skocz do zawartości

Hak holowniczy


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam montaż haka w celu okazjonalnego ciągania niewielkiej przyczepki towarowej, ewentualnie przypięcia uchwytu na rowery.

Nie mam doświadczenia - na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu haka? Jacyś producenci są szczególnie godni tudzież niegodni polecenia?

Może ktoś zna jakiś zakład w okolicach Lublina, który fachowo ogarnia haki i elektrykę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam montaż haka w celu okazjonalnego ciągania niewielkiej przyczepki towarowej, ewentualnie

> przypięcia uchwytu na rowery.

> Nie mam doświadczenia - na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu haka? Jacyś producenci są

> szczególnie godni tudzież niegodni polecenia?

> Może ktoś zna jakiś zakład w okolicach Lublina, który fachowo ogarnia haki i elektrykę...?

powinień miec certyfikat

najlepiej jakby był mocowany w tych samuch miejscach co oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedykowane haki do auta przeważnie zakłada się w miejsce zderzaka tylko plastik zakładasz swój, chyba że producent przewiduje mocowanie do podłużnicy bez ściągania zderzaka. Jeżeli twoje auto to to w opisie lancerek to ze zdjęć wydaje mi się iż montujesz go na podłużnice, najważniejsze przy kupnie używanego haka to tabliczka z homologacją bez tego nie zarejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam montaż haka w celu okazjonalnego ciągania niewielkiej przyczepki towarowej, ewentualnie

> przypięcia uchwytu na rowery.

> Nie mam doświadczenia - na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu haka? Jacyś producenci są

> szczególnie godni tudzież niegodni polecenia?

>

haki ze Słupska mają dobrą opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważam montaż haka w celu okazjonalnego ciągania niewielkiej przyczepki towarowej, ewentualnie

> przypięcia uchwytu na rowery.

> Nie mam doświadczenia - na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu haka? Jacyś producenci są

> szczególnie godni tudzież niegodni polecenia?

> Może ktoś zna jakiś zakład w okolicach Lublina, który fachowo ogarnia haki i elektrykę...?

http://haki.lublin.pl/

ja u nich kupuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam doświadczenia - na co zwrócić uwagę przy wyborze i montażu haka?

Na estetykę i wygodę użytkowania biglaugh.gif

Miałem hak z kulą odkręcaną, a teraz mam wypinany Westfalii.

Różnica w użytkowaniu jest kolosalna.

Podłączenie haka trwa 10 sekund. Płytka z gniazdem przyczepy jest po wypięciu haka chowana w zderzak, tak że nie widać czy auto ma hak.

Poprzednio z wersją odkręcaną zawsze był problem. A to sie wymazałem jakimś błockiem a to sie śruba nie chciala odkręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na estetykę i wygodę użytkowania

> Miałem hak z kulą odkręcaną, a teraz mam wypinany Westfalii.

> Różnica w użytkowaniu jest kolosalna.

> Podłączenie haka trwa 10 sekund. Płytka z gniazdem przyczepy jest po wypięciu haka chowana w

> zderzak, tak że nie widać czy auto ma hak.

> Poprzednio z wersją odkręcaną zawsze był problem. A to sie wymazałem jakimś błockiem a to sie

> śruba nie chciala odkręcić...

A ze tak glupio spytam, po co wogole hak odkrecac czy wypinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ze tak glupio spytam, po co wogole hak odkrecac czy wypinać?

Estetyka i kąt zejścia.

Przykładowo - w Jeep'ie GC na fabrycznym zawieszeniu jest około 29 stopni. Z podpiętym hakiem spada pewnie o połowę co sprawia, że -w praktyce- orze się drogę np. w większości stromych wjazdów do garażu, albo chociażby zjeździe z lawety (ostatnio testowałem).

Z drugiej strony, hak jest skuteczną ochroną przy drobnych kolizjach, kiedy ktoś z tyłu nie zdąży wyhamować, więc jestem zdania, że lepiej zostawić go wpiętego na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak byś pare razy przypie... solidnie piszczelem o wystający hak to byś wiedział dlaczego.

Hak założylem w styczniu. Wczesniej nigdy nie mialem auta z hakiem.

Piszczelem przylozyelm raz a porzadnie. Tak bolalo, ze juz nie ma mozliwosci zebym jeszcze kiedys przylozyl - taki ostrozny teraz jestem.

> Poza tym taki hak słabo wygląda

Mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.