Skocz do zawartości

Juners Eurostar - regulator pokojowy


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Poszukuję regulatora pokojowego do pieca Junkers Eurostar (ZSE 24-3 MKF). Obecnie zamontowany jest sterownik TRQ 21 (mechaniczny zegar i dwa pokrętła od temp. nocnej i dziennej). Piec i regulator używany jest przez starsze osoby, które oczywiście nie mają pojęcia o obsłudze i niestety zdarza się kompletne poprzestawianie wartości na regulatorze (zegar przestawiony o 12 godz. ze względu na okresowe przerwy w zasilaniu prądu, nieprecyzyjne ustawienia temperatur dziennych i nocnych). W związku z powyższym zastanawiam się czy można zamontować do tego pieca inny regulator - z wyświetlaczem i ustawieniem cyfrowym. Konfiguracja nie musi być tygodniowa, wystarczy dzienna, ważne by zegar był 24 godzinny i była możliwość ustawienia temperatury z dokładnością co najmniej jednego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Poszukuję regulatora pokojowego do pieca Junkers Eurostar (ZSE 24-3 MKF). Obecnie zamontowany jest

> sterownik TRQ 21 (mechaniczny zegar i dwa pokrętła od temp. nocnej i dziennej). Piec i

> regulator używany jest przez starsze osoby, które oczywiście nie mają pojęcia o obsłudze i

> niestety zdarza się kompletne poprzestawianie wartości na regulatorze (zegar przestawiony o 12

> godz. ze względu na okresowe przerwy w zasilaniu prądu, nieprecyzyjne ustawienia temperatur

> dziennych i nocnych). W związku z powyższym zastanawiam się czy można zamontować do tego pieca

> inny regulator - z wyświetlaczem i ustawieniem cyfrowym. Konfiguracja nie musi być tygodniowa,

> wystarczy dzienna, ważne by zegar był 24 godzinny i była możliwość ustawienia temperatury z

> dokładnością co najmniej jednego stopnia.

Np Euroster 2000 lub 2005 . Nastawiasz temp na sterowniku dzienną i nocną i on pilnuje aby w pomieszczeniu była nastawiona temperatura. Programujesz na cały tydzień. Działa na zasadzie włącz/wyłącz. Mam taki który współpracuje na stałe z piecem Junkersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Poszukuję regulatora pokojowego do pieca Junkers Eurostar (ZSE 24-3 MKF).

Ten kociołek prawidłowo będzie chodził jedynie z dedykowanymi regulatorami.

Jeżeli dasz inny to będzie działał na zasadzie włącz/wyłącz - bez modulacji.

W tamtych czasach - znaczy jak był nowy - kociołek ten był jednym z bardziej "wypasionych".

Możesz do niego zastosować regulatory z serii TR.

TR 100 - regulator dzienny

TR 200 - regulator tygodniowy

Albo prosty TR 21- prosty regulator na którym ustawiasz tylko temperaturę. Bez obniżenia nocnego ani żadnej regulacji godzinowej.

Problem tylko taki , że regulatory te zostały już wycofane z oferty Junkersa. No chyba , że ktoś jakąś używkę sprzedaje.

Obecnie w ofercie jest regulator FR 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten kociołek prawidłowo będzie chodził jedynie z dedykowanymi regulatorami.

Na czym polega dedykacja regulatora (bez urazy jestem laik).

W moim pojmowaniu uniwersalny Euroster powinien obrobić piecyk, toż to system zero jedynkowy, poniżej progu temperatury => włącza, powyżej => nie włącza hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na czym polega dedykacja regulatora (bez urazy jestem laik).

> W moim pojmowaniu uniwersalny Euroster powinien obrobić piecyk, toż to system zero jedynkowy,

> poniżej progu temperatury => włącza, powyżej => nie włącza

Przy opcji włącz/wyłącz kocioł pracuje na pełen gwizdek.

Przy regulatorach dedykowanych kociołek pracuje w zależności od zapotrzebowania na ciepło - może pracować np. tylko na 20% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no sory, aż taki inteligentny to nie jest ... mam piec Viessmann Vitodens 100, albo grzeje albo

> nie.

Nie siedzę w Viessmannie to ciężko mi stwierdzić czy Euroster jest polecanym/dedykowanym sterownikiem do Vitodensa.

W każdym bądź razie do kotłów kondensacyjnych najlepiej stosować regulatory danej marki.

Pewnie , że regulator uniwersalny przeważnie będzie działał jednak tylko na zasadzie włącz/wyłącz.

Bez pełnego wykorzystania możliwości modulacji kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten kociołek prawidłowo będzie chodził jedynie z dedykowanymi regulatorami.

> Jeżeli dasz inny to będzie działał na zasadzie włącz/wyłącz - bez modulacji.

> W tamtych czasach - znaczy jak był nowy - kociołek ten był jednym z bardziej "wypasionych".

> Możesz do niego zastosować regulatory z serii TR.

> TR 100 - regulator dzienny

> TR 200 - regulator tygodniowy

> Albo prosty TR 21- prosty regulator na którym ustawiasz tylko temperaturę. Bez obniżenia nocnego

> ani żadnej regulacji godzinowej.

> Problem tylko taki , że regulatory te zostały już wycofane z oferty Junkersa. No chyba , że ktoś

> jakąś używkę sprzedaje.

> Obecnie w ofercie jest regulator FR 120.

Ja mam taki zestaw czyli, Eurostar i euroster 2005 i jest tak jak kolega pisze czyli działa albo nie.

Czy przy tym dedykowanym sterowniku jest szansa na oszczędności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten kociołek prawidłowo będzie chodził jedynie z dedykowanymi regulatorami.

> Jeżeli dasz inny to będzie działał na zasadzie włącz/wyłącz - bez modulacji.

> W tamtych czasach - znaczy jak był nowy - kociołek ten był jednym z bardziej "wypasionych".

> Możesz do niego zastosować regulatory z serii TR.

> TR 100 - regulator dzienny

> TR 200 - regulator tygodniowy

> Albo prosty TR 21- prosty regulator na którym ustawiasz tylko temperaturę. Bez obniżenia nocnego

> ani żadnej regulacji godzinowej.

> Problem tylko taki , że regulatory te zostały już wycofane z oferty Junkersa.

Dzięki za odpowiedź. Po zdobyciu tej wiedzy dalej jestem w czarnej ...pie wink.gif. O ile używane regulatory byłyby do znalezienia na allegro to wcale nie podoba mi się zakładać urządzenia, które:

1. Nie ma własnego zasilania i po wyłączeniu traci ustawienia a przerwy nawet i kilkugodzinne się zdarzają

2. Posiada pokrętła, które łatwo przestawić z jednej strony a z drugiej nie wyglądają na zbyt dokładne np.: z dokładnością do 0,5 st.

Ze względu na powyższe aspekty euroster wygląda atrakcyjniej.

A co do pracy modulowanej to u mnie w mieszkaniu kompletnie się nie sprawdziła. Piec Saunier Duval przegrzewał ustaloną temperaturę a że często pracując z mniejszą mocą powodował zwiększenie zużycie prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie siedzę w Viessmannie to ciężko mi stwierdzić czy Euroster jest polecanym/dedykowanym

> sterownikiem do Vitodensa.

> W każdym bądź razie do kotłów kondensacyjnych najlepiej stosować regulatory danej marki.

> Pewnie , że regulator uniwersalny przeważnie będzie działał jednak tylko na zasadzie włącz/wyłącz.

> Bez pełnego wykorzystania możliwości modulacji kotła.

Ja mam jakiś uniwersalny regulator i do tego kocioł Ariston - ewidentnie piecyk zmienia intensywność grzania na podstawie temperatury powracającej z obiegu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.