Skocz do zawartości

Cruze jaki najlepiej


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Po wakacjach zaczniemy się rozglądać za modelem Cruze. Interesuje mnie tylko benzyna, nie że nie lubię diesla ale celem jest gazowanie silnika, i teraz tu pytanie jaki najlepiej się do tego nadaje. robię dużo kilometrów rocznie i głównie miasto jakieś 90%, czasem bardzo krótkie trasy. Wszystkie samochody do tej pory były z gazem i wszystkie nigdy mnie nie zawiodły, cenię sobię dobra instalacje LPG. Ale nie o tym mowa. Jak wcześniej wspomniałem jaki silnik najlepiej nadaje się do gazowania i jakie wersji szukać żeby wyposażenie było przynajmniej dobre, z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli ma być zagazowany to daruj sobie 1.6 bo silnik do gazu się nie nadaje. pozostaje 1.8 albo 1.4 turbo. Ja bym jednak brał 1.8 do gazu.

Zakładam że auto będzie używane więc rozglądaj się za wersją LT+ albo LTZ, ewentualnie jakas wersja Premium ( jak moja).

W wyższych wersjach masz klieme automatyczną, duży wyświetlacz centralny, czasem navi grinser006.gif różne inna czujniki i bajery.

ogólnie autko fajne. Ja po 3 latach nie narzekam, ale i nalot mam nieduży z racji używania dwóch aut jednocześnie.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wakacjach zaczniemy się rozglądać za modelem Cruze. Interesuje mnie tylko benzyna, nie że nie

> lubię diesla ale celem jest gazowanie silnika, i teraz tu pytanie jaki najlepiej się do tego

> nadaje. robię dużo kilometrów rocznie i głównie miasto jakieś 90%, czasem bardzo krótkie

> trasy. Wszystkie samochody do tej pory były z gazem i wszystkie nigdy mnie nie zawiodły, cenię

> sobię dobra instalacje LPG. Ale nie o tym mowa. Jak wcześniej wspomniałem jaki silnik

> najlepiej nadaje się do gazowania i jakie wersji szukać żeby wyposażenie było przynajmniej

> dobre, z góry dziękuje za pomoc

1,8 z opcją do gazu ok.gif

Wersja co najmniej LT, najlepiej LT+ z opcją Premium smile.gif

Ale aby to jechało, to powinno być 1,4T zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a żeby miało gaz szukać silnika B14NEL

szukać bezowocnie wink.gif bo takiego silnika w Cruzakach nie było,

był tylko 1.4 NET.

Swoją drogą czy może ktoś napisać czym FAKTYCZNIE rożni się wersja NEL od NET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukać bezowocnie bo takiego silnika w Cruzakach nie było,

> był tylko 1.4 NET.

> Swoją drogą czy może ktoś napisać czym FAKTYCZNIE rożni się wersja NEL od NET?

chyba tylko mocą się różnią 120 - 140 KM

ja w merivie mam B14NEL 120KM + fabryczne Landi Renzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jedno ale nie kazdy 1.8 nadaje sie do gazu. Te pod gaz placilo sie za przystosowanie do LPG.

> Ale czym one sie roznia? Chyba inne gniazda zaworowe. Trzebby podrazyc temat.

Na szczęście chyba w Cruze była większość do gazu. Gdy ja kupowałem, wszystkie, a w Orlando opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jedno ale nie kazdy 1.8 nadaje sie do gazu. Te pod gaz placilo sie za przystosowanie do LPG.

> Ale czym one sie roznia? Chyba inne gniazda zaworowe. Trzebby podrazyc temat.

Parę postów niżej Tu już się toczyła dyskusja na temat silnika 1.8 i o jego przystosowaniu do LPG.

Nikt racjonalnie nie potrafił udowodnić, że był on na taśmie produkcyjnej faktycznie przygotowany pod LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę postów niżej Tu już się toczyła dyskusja na temat silnika 1.8 i o jego przystosowaniu do

> LPG.

> Nikt racjonalnie nie potrafił udowodnić, że był on na taśmie produkcyjnej faktycznie przygotowany

> pod LPG.

dodam tylko że, jeśli auto jest jeszcze na gwarancji to lepiej żeby w papierach było przystosowane do gazu, po gwarancji hulaj dusza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parę postów niżej Tu już się toczyła dyskusja na temat silnika 1.8 i o jego przystosowaniu do

> LPG.

> Nikt racjonalnie nie potrafił udowodnić, że był on na taśmie produkcyjnej faktycznie przygotowany

> pod LPG.

Co nie znaczy, ze byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale bardziej wynikalo z tego, ze wstawka do bagaznika wymagal duzej ingerencji w celu wstawienia

> zbiornika.

Zgadza się, że to zapewne była główna przyczyna, iż nie były do kombiaków obsadzane silniki 1,8 w opcji KL7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.