Skocz do zawartości

Nawiewniki okienne


floydzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś u siebie przerabiał temat nawiewników okiennych?

U syna w pokoju nie ma niestety kratki wentylacyjnej.Rano w pokoju czuje się ciężkie powietrze,albo i jego brak tongue.gif Rozsczelnienie okna wiele nie daje.

Zastanawiam się nad nawiewnikiem w oknie.Który lepszy higroskopijny czy ciśnieniowy.Ten drugi podobno bardziej sprawdza się w naszym klimacie i zapobiega " przeciągowi " podczas wietrznych dni.

Ktoś montował sprawdza się czy to tylko gadzet ?

Czy rzeczywiście poprawia mikro klimat w pomieszczeniu?

A może zamiast tego po prostu wyciąć uszczelkę na mijano ?

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Może ktoś u siebie przerabiał temat nawiewników okiennych?

> U syna w pokoju nie ma niestety kratki wentylacyjnej.Rano w pokoju czuje się ciężkie powietrze,albo

> i jego brak Rozsczelnienie okna wiele nie daje.

> Zastanawiam się nad nawiewnikiem w oknie.Który lepszy higroskopijny czy ciśnieniowy.Ten drugi

> podobno bardziej sprawdza się w naszym klimacie i zapobiega " przeciągowi " podczas wietrznych

> dni.

> Ktoś montował sprawdza się czy to tylko gadzet ?

> Czy rzeczywiście poprawia mikro klimat w pomieszczeniu?

> A może zamiast tego po prostu wyciąć uszczelkę na mijano ?

> Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi użytkowników.

Nie polecam no.gif Miałem w domu problemy z wilgocią i zatęchłym powietrzem ,miały rozwiązać problem praktycznie nic nie dały.No może poza drenażem mojego portfela.Ten sam efekt uzyskasz wycinając uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie polecam Miałem w domu problemy z wilgocią i zatęchłym powietrzem ,miały rozwiązać problem

> praktycznie nic nie dały.No może poza drenażem mojego portfela.Ten sam efekt uzyskasz

> wycinając uszczelkę.

też bym tak doradzał. Wyciąć kawałek uszczelki na górze okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie polecam Miałem w domu problemy z wilgocią i zatęchłym powietrzem ,miały rozwiązać problem

> praktycznie nic nie dały.No może poza drenażem mojego portfela.Ten sam efekt uzyskasz

> wycinając uszczelkę.

Nawiewniki to jedynie dodatek do sprawnej wentylacji. Popularne higrosterowane Aereco w pozycji "automat" powodują, że w mieszkaniu przy wszystkich oknach zamkniętych nie ma mowy o duchocie czy wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli miałeś coś nie tak

Tak ,ale jak pisałem nawiewniki w niczym tutaj nie pomogły.Nie pamiętam ile zapłaciłem za całe mieszkanie ale nie coś mi się wydaje że 200zł od sztuki.Efekt ten sam z wycięciem uszczelki więc po co przepłacać jak można uczyć się na błędach innych(czytaj moich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawiewniki to jedynie dodatek do sprawnej wentylacji. Popularne higrosterowane Aereco w pozycji

> "automat" powodują, że w mieszkaniu przy wszystkich oknach zamkniętych nie ma mowy o duchocie

> czy wilgoci.

Uzyskasz ten sam efekt robią np delikatny uchył(mozliwy do zrobienia w większości nowych okien).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uzyskasz ten sam efekt robią np delikatny uchył(mozliwy do zrobienia w większości nowych okien).

Jeśli mieszkasz gdzieś na końcu wsi to nie będzie pewnie różnicy. W mieście przy rozszczelnionym oknie robi się głośniej, przy nawiewnikach - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Może ktoś u siebie przerabiał temat nawiewników okiennych?

> U syna w pokoju nie ma niestety kratki wentylacyjnej.Rano w pokoju czuje się ciężkie powietrze,albo

> i jego brak Rozsczelnienie okna wiele nie daje.

> Zastanawiam się nad nawiewnikiem w oknie.Który lepszy higroskopijny czy ciśnieniowy.Ten drugi

> podobno bardziej sprawdza się w naszym klimacie i zapobiega " przeciągowi " podczas wietrznych

> dni.

> Ktoś montował sprawdza się czy to tylko gadzet ?

> Czy rzeczywiście poprawia mikro klimat w pomieszczeniu?

> A może zamiast tego po prostu wyciąć uszczelkę na mijano ?

> Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi użytkowników.

Poflorydziakuję:

Po co ci nawiewnik - zrób sobie wentylację mechaniczną hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli mieszkasz gdzieś na końcu wsi to nie będzie pewnie różnicy. W mieście przy rozszczelnionym

> oknie robi się głośniej, przy nawiewnikach - nie.

Pewnie niespecjalnie uważałeś na lekcjach ale wytłumaczę Ci jak 3 letniemu dziecku-jeśli masz w oknie dziurkę przez którą dostaje się powietrze to jest także duże prawdopodobieństwo przedostawania się dźwięków z zewnątrz.Nikt też nie każe Ci ciąć całej uszczelki wystarczy porobić kilka dziurek.A wracając jeszcze do dźwięków z zewnątrz ,mieszkanie kupuje się tam gdzie jest dobra komunikacja i względny spokój ,np wewnątrz osiedla więc jeśli kupiłeś mieszkanie koło przelotówki w Kielcach to mogę tylko współczuć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie niespecjalnie uważałeś na lekcjach ale wytłumaczę Ci jak 3 letniemu dziecku-jeśli masz w

> oknie dziurkę przez którą dostaje się powietrze to jest także duże prawdopodobieństwo

> przedostawania się dźwięków z zewnątrz.Nikt też nie każe Ci ciąć całej uszczelki wystarczy

> porobić kilka dziurek.A wracając jeszcze do dźwięków z zewnątrz ,mieszkanie kupuje się tam

> gdzie jest dobra komunikacja i względny spokój ,np wewnątrz osiedla więc jeśli kupiłeś

> mieszkanie koło przelotówki w Kielcach to mogę tylko współczuć

Z dwóch stron bloku mam łąki i rezerwat przyrody. Z trzeciej spokojny blok pośród zieleni, a z ostatniej małą, jednokierunkową drogę osiedlową. smile.gif Co nie zmienia faktu, że pod blokiem biegają i czasem hałasują dzieciaki i fajnie jest odciąć się od tego zamykając okno. Poczytaj o izolacyjności akustycznej nawiewników. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy rzeczywiście poprawia mikro klimat w pomieszczeniu?

Jak nie ma kratki w pokoju a są w miarę szczelne drzwi to niewiele zmieni. Powietrze musi mieć którędy wlecieć, ale też wylecieć.

Wytnij uszczelkę (nie wyrzucaj) - jak się nie sprawdzi, zamontujesz ją z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że pod blokiem biegają

> i czasem hałasują dzieciaki i fajnie jest odciąć się od tego zamykając okno.

Myślę iż po prostu się starzejesz.Pomiędzy blokiem w którym mieszkam a sąsiednim jest plac zabaw dla dzieci ,na hałasy narzekają tylko stare pierdziele w wieku poborowym...na tamten świat.

Poczytaj o

> izolacyjności akustycznej nawiewników.

Papier wszystko przyjmie ,jak będziesz miał otwór to zawsze coś będzie słychać.Ale w takim przypadku to najlepiej zamieszkać w środku parku ,z drugiej strony te wredne wiewiórki i ptaki smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę iż po prostu się starzejesz.Pomiędzy blokiem w którym mieszkam a sąsiednim jest plac zabaw

> dla dzieci ,na hałasy narzekają tylko stare pierdziele w wieku poborowym...na tamten świat.

Czy ja pisałem, że mnie to przeszkadza? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od roku mam zamontowane nawiewniki zamontowane przy okazji wymiany okien, zgodnie z sugestią spółdzielni (bo ja jeszcze nie musiałem ich montować, ale od kilku lat we wszystkich protokołach okien do wymiany sa wpisane obligatoryjnie) higrostatyczne w pokojach, ciśnieniowy w kuchni.

Wszystkie okna wychodzą na tą samą stronę (o ile ma to jakieś znaczenie), blok 10 piętrowy, ja mieszkam na parterze.

Wentylacja mechaniczna (ponoć) wyciągowa w łazience i ubikacji, grawitacyjna wyciągowa w kuchni (zimą kuchenna robi za nadmuchową).

Po zamontowaniu nawiewników:

- przestała mi się skraplać woda na szybach od wewnątrz, wcześniej się z nich po prostu czasem lało (nie wiem czy to zaleta nawiewników, czy nowych okien)

- zimą wali zimne powietrze do domu, tak, że na noc w zasadzie (przy niskich temp.) je zamykam - wg danych tech. zamknięty nawiewnik i tak jest otwarty na 5% przepływu

- przy zamkniętych oknach dociera na pewno więcej odgłosów z zewnątrz niż wtedy kiedy ich nie było, a okno było zamknięte.

- w kuchni nadal w zimie wdmuchuje mi powietrze z zewnątrz przez wentylację.

Moje zdanie w Twoim przypadku jest takie: jak masz przepływ powietrza z pokoju do wentylacji, to zamontowanie nawiewników,może coś poprawić, jeśli masz szczelne któreś drzwi na drodze powietrza, to nie dadzą nic. I to jest podstawowe pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Dalsza kwestia jest taka, czy rozszczelnienie okien (o ile masz taką możliwość) nie da tego samego nawiewnik za 200-parę zł + montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie ma kratki w pokoju a są w miarę szczelne drzwi to niewiele zmieni. Powietrze musi mieć

> którędy wlecieć, ale też wylecieć.

> Wytnij uszczelkę (nie wyrzucaj) - jak się nie sprawdzi, zamontujesz ją z powrotem.

Dziękuję WSZYSTKIM za zabranie głosu i porady.

Chyba zrobię jak doradza kol powyżej.

Mieszkam w domku z 1975 r.Inna technologia budowania.W pokojach gdzie nie ma kratki went jest inne - ciężkie powietrze.Mam jeszcze możliwość pociągnąć kawałek rury ok 1mb do kanału wentylacyjnego w kuchni gdzie powietrze ZAWSZE jest wyciągane.Chyba że jest lato i 50 *C na słońcu . Wtedy wszystko stoi.Nie wiem czy to dobry pomysł - czy zadziała tam grawitacja jak włożę 1 mb rury poziomo.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ,ale jak pisałem nawiewniki w niczym tutaj nie pomogły.Nie pamiętam ile zapłaciłem za całe

> mieszkanie ale nie coś mi się wydaje że 200zł od sztuki.Efekt ten sam z wycięciem uszczelki

> więc po co przepłacać jak można uczyć się na błędach innych(czytaj moich).

Nie pomogły bo miałeś coś nie tak, co zresztą sam napisałeś.

Po za tym jak wytniesz uszczelkę to potem tego nie zatkasz a w nawiewniku masz wajchę i albo zamykasz albo masz "automat".

Ja miałem już z oknem więc nie wiem ile to kosztowało ale widzę że to działa i spełnia swoją funkcję, z tym że ja mam sprawną wentylację grawitacyjną mimo iż mój ojciec zamurował w obydwu pokojach kratki wentylacyjne bo ciągnęły smród od sąsiadki.

Zostały te w kuchni i łazience który wyciągają jak głupie... aha ale mam jeszcze nawiew w postaci kratki obok grzejnika w kuchni

Sąsiedzi mają niezamurowane ale muszą na zimę zatykać kartką papieru bo mają przeciąg zlosnik.gif wychodzi na to że kiedyś wentylację robili lepiej bo teraz ciągle słychać narzekania że zamiast wyciągać to dmucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję WSZYSTKIM za zabranie głosu i porady.

> Chyba zrobię jak doradza kol powyżej.

> Mieszkam w domku z 1975 r.Inna technologia budowania.W pokojach gdzie nie ma kratki went jest inne

> - ciężkie powietrze.Mam jeszcze możliwość pociągnąć kawałek rury ok 1mb do kanału

> wentylacyjnego w kuchni gdzie powietrze ZAWSZE jest wyciągane.Chyba że jest lato i 50 *C na

> słońcu . Wtedy wszystko stoi.Nie wiem czy to dobry pomysł - czy zadziała tam grawitacja jak

> włożę 1 mb rury poziomo.

> ???

zadziała pod warunkiem, że zapewnisz dopływ powietrza z zewnątrz do pomieszczenia.

ja montowałem ostatnio nawiewniki wszybowe w podziemnym garażu. po trzech miesiącach widać na listwie nawiewnika kurz, tzn. że przepływ jest.

także w domu mam nawiewniki i na tych oknach nie wystepuje problem skraplania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś u siebie przerabiał temat nawiewników okiennych?

kupilem przy okazji wymiany okien, glownie z powodu nawiewania z wentylacji

> U syna w pokoju nie ma niestety kratki wentylacyjnej.Rano w pokoju czuje się ciężkie powietrze,albo

> i jego brak Rozsczelnienie okna wiele nie daje.

to zaczalbym od sprawdzenia ciagu w kominach. Skoro przy rozszczelnieniu nadal powietrze/smrod stoi to znaczy, ze nie ma ruchu powietrza.

> Zastanawiam się nad nawiewnikiem w oknie.Który lepszy higroskopijny czy ciśnieniowy.Ten drugi

> podobno bardziej sprawdza się w naszym klimacie i zapobiega " przeciągowi " podczas wietrznych

moj dostawca okien powiedzal mi "pierdu/smerdu" jak chce Pan wydawac na higroskopijne automatyczne po 200zl to on chetnie sprzeda ale z racji, ze mi dobrze z oczu patrzy to sciemniac mnie nie bedzie. poradzial takie zwykle +20zl do okna za frezowanie - plastik dal mi w komplecie.

> Ktoś montował sprawdza się czy to tylko gadzet ?

powiem Ci po zimie

> Czy rzeczywiście poprawia mikro klimat w pomieszczeniu?

to ma poprawiac wymiane powietrza, ale zeby to dzialalo to musisz miec ciag w kominach. Jesli nie ma ciagu to wyciecie uszczelki tez nic Ci nie da.

> A może zamiast tego po prostu wyciąć uszczelkę na mijano ?

uwielbiam takie porady dobromirow. dodam od siebie - to moze wytnij dziure w szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Może ktoś u siebie przerabiał temat nawiewników okiennych?

> U syna w pokoju nie ma niestety kratki wentylacyjnej.Rano w pokoju czuje się ciężkie powietrze,albo

> i jego brak Rozsczelnienie okna wiele nie daje.

> Zastanawiam się nad nawiewnikiem w oknie.Który lepszy higroskopijny czy ciśnieniowy.Ten drugi

> podobno bardziej sprawdza się w naszym klimacie i zapobiega " przeciągowi " podczas wietrznych

> dni.

> Ktoś montował sprawdza się czy to tylko gadzet ?

> Czy rzeczywiście poprawia mikro klimat w pomieszczeniu?

> A może zamiast tego po prostu wyciąć uszczelkę na mijano ?

> Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi użytkowników.

Już kiedyś pisałem ... zamiast nawiewników pomyśl nad regulowanym uchyłem skrzydła. Koszty ok 30 zł za skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.