Skocz do zawartości

50 -> 125 wrażenia


tomasz01

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając ze zmiany przepisów przesiadłem się z odblokowanej 50ki na 125 - wybrałem sprzęt dosć duży i komfortowy - Honda Varadero

O modelu/egzemplarzu nie ma co pisać, bo to kwestia indywidualna.

Chciałem raczej opisać swoje wrażenia po tej przesiadce:

SZOK tak to określę

Ciężko porównywać 50 i 125 - komfort podróżowania po mieście jest dużo większy - jestem w stanie ruszyć przed samochodami i na luzie rozpędzić się do 70-80 km/h.

Nie czuję się zawalidrogą jadącą środkiem prawego pasa, teraz nie ma problemów z wyprzedzaniem i jazdą po trasach z wyższymi ograniczeniami prędkości.

Czuję się motocyklistą zlosnik.gif

PS do oceniających tych, którzy się przesiedli - mam za sobą 5 lat jeżdżenia na skuterze oraz zakończony kurs na prawo jazdy kat A 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe spostrzeżenie, w takim jednym temacie obok 50tki i 125tki zostały postawione przez

> niektórych w jednym rzędzie...

> Ciekawe co by było jakbyś przesiadł się na CBR125...

Na pewno bolałyby mnie plecy ze względu na niedopasowaną do moich potrzeb sylwetkę na motocyklu wink.gif

Moim zdanie różnica 50-125 jest duża (nie tylko w kwestii automat-manual). Wiadomo, że to tylko 125 - jak na kursie jeździłem 650 to czułem, ze jest to duży i mocny motocykl, ale na chwilę obecną, do nauki, moje Varadero jest dla mnie idealne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korzystając ze zmiany przepisów przesiadłem się z odblokowanej 50ki na 125 - wybrałem sprzęt dosć

> duży i komfortowy - Honda Varadero

> O modelu/egzemplarzu nie ma co pisać, bo to kwestia indywidualna.

> Chciałem raczej opisać swoje wrażenia po tej przesiadce:

> SZOK tak to określę

> Ciężko porównywać 50 i 125 - komfort podróżowania po mieście jest dużo większy - jestem w stanie

> ruszyć przed samochodami i na luzie rozpędzić się do 70-80 km/h.

> Nie czuję się zawalidrogą jadącą środkiem prawego pasa, teraz nie ma problemów z wyprzedzaniem i

> jazdą po trasach z wyższymi ograniczeniami prędkości.

> Czuję się motocyklistą

> PS do oceniających tych, którzy się przesiedli - mam za sobą 5 lat jeżdżenia na skuterze oraz

> zakończony kurs na prawo jazdy kat A

Mam podobnie ... Swiadomosc tego , ze moge jechac na rowni z innymi , nie zawalajac pasa ,bezcenna ... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobnie ... Swiadomosc tego , ze moge jechac na rowni z innymi , nie zawalajac pasa ,bezcenna

> ...

No przestańcie.

Przecież z AK wiadomo, ze od dawna 99% kierowców jeździ przepisowo w Polsce, czyli w mieście 50 na godzinę, to jak skuter 50-ka może byc zawalidrogą grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno bolałyby mnie plecy ze względu na niedopasowaną do moich potrzeb sylwetkę na motocyklu

> Moim zdanie różnica 50-125 jest duża (nie tylko w kwestii automat-manual). Wiadomo, że to tylko 125

> - jak na kursie jeździłem 650 to czułem, ze jest to duży i mocny motocykl, ale na chwilę

> obecną, do nauki, moje Varadero jest dla mnie idealne

a nie mowilem old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe spostrzeżenie, w takim jednym temacie obok 50tki i 125tki zostały postawione przez

> niektórych w jednym rzędzie...

> Ciekawe co by było jakbyś przesiadł się na CBR125...

przeze mnie, nadal uważam że nie potrzeba A do 125ccm, i że jak ktoś ma chociaż trochę oleju to ogarnie, a jak nie ma to i 50ccm go poniesie

no ale już nie zaśmiecam 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeze mnie, nadal uważam że nie potrzeba A do 125ccm, i że jak ktoś ma chociaż trochę oleju to

> ogarnie, a jak nie ma to i 50ccm go poniesie

> no ale już nie zaśmiecam

Widzisz, gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wiedział, że ja też nie każę nikomu zdawać egzaminu na kat.A na 125tki, od początku krytykowałem nowe przepisy tylko z powodu tego, że nie wprowadzili obowiązkowego, choćby krótkiego, przeszkolenia...

Napiszę po raz setny, nikt nie rodzi się z umiejętnością jazdy na motocyklu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że

> nie wprowadzili obowiązkowego, choćby krótkiego, przeszkolenia...

niemożliwe do zrobienia, będzie to trzeba zdawać? Jak nie to kto ma to robić? Skończyłoby się, jak z badaniami lekarskimi na prawko, płacisz kasę i dostajesz świstek że możesz jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niemożliwe do zrobienia, będzie to trzeba zdawać? Jak nie to kto ma to robić? Skończyłoby się, jak

> z badaniami lekarskimi na prawko, płacisz kasę i dostajesz świstek że możesz jeździć

A ponoć naród odpowiedzialny, a wszędzie na około wietrzy się szwindle?

Ci odpowiedzialni by się przeszkolili, bo taka konieczność dałaby im do zrozumienia, że jazda na motocyklu to jednak nie jest coś co wszyscy umieją z automatu i na pewno by im to nie zaszkodziło.

Dzisiaj hasło jest takie- Masz kat. B przez 3 lata (mogłeś przez ten czas nawet auta na oczy nie widzieć) możesz (w domyśle- umiesz) jeździć na motocyklu.

A OSK takich wałków jak kiedyś nie robią, bo się po prostu boją.

Jak zdawałem na B to nie powiem ile godzin wyjeździłem, a rok temu na kursie na A ani jednej godziny mi nie odpuścili, choć od 4 godziny do znudzenia robiłem to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze za mało odbychales sie nogami...

No fakt, to może być przyczyna zlosnik.gif

> Ile Ci pali?

> Bo mnie wszystko co wleje ale nie mniej niz 8/100

Tak mniej więcej 7.5 - 8.5, ale jak już się w jeździłem i odpowiednio operuję to 7.8 ostatnio ale nie cisnę bardzo mocno tylko tak se zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj hasło jest takie- Masz kat. B przez 3 lata (mogłeś przez ten czas nawet auta na oczy nie

> widzieć) możesz (w domyśle- umiesz) jeździć na motocyklu.

tak samo jak zdając B - umiesz jeździć autem

a w rzeczywistości później na ulicach dopiero samemu przychodzi nauka

nie ma systemu który wpuści na drogi 100% sprawnego kierowcę, ludzie są ułomni, jak ktoś nie będzie miał zielonego pojęcia to się zapyta w sklepie nawet panie jak to odpalić i czym przyśpieszyć (bo nie wie), a sprzedawca powie tu pan przekręć, to czerwone naciśnij, i tu trochę przekręć powoli manetkę, a tu masz pan hamulce, no i tak z prędkością 20km/h 99% świeżaków odjedzie spod salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo smile.gif

teraz człowiek się trochę pewniej czuje, możesz spokojnie wykonać manewr, np wyprzedzenia autobusu bez obawy, że Ci się nie uda

u mnie też spalanie spadło w porównaniu do Peugeota Elystara, aktualnie Kymco Downtown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam to samo

> teraz człowiek się trochę pewniej czuje, możesz spokojnie wykonać manewr, np wyprzedzenia autobusu

> bez obawy, że Ci się nie uda

> u mnie też spalanie spadło w porównaniu do Peugeota Elystara, aktualnie Kymco Downtown

Dokładnie - można zjechać na lewy pas, dodać gazu i nie być wolniejszym od tego, kogo wyprzedzasz yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 250 juz po miescie ...

> Z kazdym dniem coraz fajniej , luki pokonuje z wieksza pewnoscia , od kad zalapalem przeciwskret

> Powoli zaczynam sie przeciskac srodkiem ...

> Ogonie , zlapalem bakcyla , robie A na wiosne

U mnie zaraz 1000km pęknie - nadal mi się podoba smile.gif

W sobotę wycieczka 150km poza miasto w towarzystwie dorosłego motocykla palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 250 juz po miescie ...

> Z kazdym dniem coraz fajniej , luki pokonuje z wieksza pewnoscia , od kad zalapalem przeciwskret

> Powoli zaczynam sie przeciskac srodkiem ...

> Ogonie , zlapalem bakcyla , robie A na wiosne

U mnie już 700 km przejechanych na nowym silniku zlosnik.gifhehe.gifgrinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde , za blisko mam do roboty ...

Nie tylko do roboty jeżdżę wink.gif W niedzielę zrobiłem sobie 120 km rundkę po wioskach i wioseczkach w okolicach Kącka, Kołbieli i Pilawy grinser006.gifzlosnik.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Ursynowa do Wilanowa (nominalnie 4km) jeżdżę przez Piaseczno i Konstancin - jakieś 20 kilka

To jedź przez Kępę Oborską zlosnik.gifgrinser006.gif Będziesz miał dodatkowych kilka kilometrów hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie zaraz 1000km pęknie - nadal mi się podoba

> W sobotę wycieczka 150km poza miasto w towarzystwie dorosłego motocykla

Też zastanawiam się nad takim motocyklem jak Twój.

Jakie wrażenie co do samego sprzętu?

Jaki roczniki i na co ew. uważać kupując?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też zastanawiam się nad takim motocyklem jak Twój.

> Jakie wrażenie co do samego sprzętu?

> Jaki roczniki i na co ew. uważać kupując?

> Pozdrawiam

Sprzęt bardzo wygodny i duży - sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości - tylko dźwięk go zdradza.

Prędkość podróżna 80-90 na luzie, powyżej tego słychać, że już trochę obrotów ma... Do 80 rozpędza się dość żwawo - zawalidrogą nie jest.

Do 2006 jest wersja przed liftem - dwa gaźniki i pomarańczowe kierunki. Od 2007 jest wersja z wtryskiem, wizualnie trochę inne plastiki, białe kierunki i inne mocowanie lusterek.

Uważać na to co w motocyklach - jedyną znaną bolączką przy zakupie może być przegniło wydech przy kolektorze. Poza tym podobne drobne problemy z elektryką miewa.

Podjedź na Ursynów to sobie obejrzysz na żywo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż luknąłem jak to wygląda - bardzo fajny sprzęcik Chyba zacznę się za takim rozglądać

Szkoda, że ceny podskoczyły tak bardzo, ale faktycznie sprzęt fajny.

Jutro pierwsza dłuższa wycieczka - zobaczymy jak się sprawdzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe spostrzeżenie, w takim jednym temacie obok 50tki i 125tki zostały postawione przez

> niektórych w jednym rzędzie...

> Ciekawe co by było jakbyś przesiadł się na CBR125...

albo ktm exc 125 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota: Warszawa-Dęblin-Puławy-Nałęczów-Warszawa: 320km

Niedziela: Warszawa - Płock-Żuromin-Ostróda-Grunwald-Mława-Warszawa: 505km

Uśmiech od ucha do ucha zlosnik.gif

Co prawda pod Grunwaldem zamknąłem kluczyki w schowku pod siedzeniem i musiałem się włamywać do własnego motocykla zlosnik.gif , a na koniec łańcuch się rozciągnął/rozregulował confused.gif i ruszając szura o ramę facepalm%5B1%5D.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz łańcuch z gumy?

Oby - dzisiaj po pracy turlam się do serwisu, żeby obejrzeli czy łańcuch jeszcze fabryczny (teoretyczny przebieg 27500km) - jeśli tak to na pewno do wymiany, jeśli nie to może wystarczy podokręcać śrubki i będzie jeździł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sobota: Warszawa-Dęblin-Puławy-Nałęczów-Warszawa: 320km

> Niedziela: Warszawa - Płock-Żuromin-Ostróda-Grunwald-Mława-Warszawa: 505km

> Uśmiech od ucha do ucha

> Co prawda pod Grunwaldem zamknąłem kluczyki w schowku pod siedzeniem i musiałem się włamywać do

> własnego motocykla , a na koniec łańcuch się rozciągnął/rozregulował i ruszając szura o

> ramę

Ładny wynik. Zrobiłeś w 2 dni tyle ile ja przejechałem w 20 dni hehe.gifzlosnik.gif20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.