Skocz do zawartości

Po odpaleniu zanim wskoczy na ssanie trzesie silnikiem.


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne objawy, auto stoi noc, po odpaleniu zanim wskoczy na ssanie trzesie silnikiem i ma obroty w granicach 600 które są bardzo nie równe. Trwa to ok 10 sekund po czym łapie obroty ssania i juz lata cały dzien bez problemu. Raz zdażyło sie ze po odpaleniu obroty były tak nie równe ze zgasł, nastepne odpalenie to juz normalna jazda. Slinik 1,6 z gazownią. Uprzedzając sugestie: płynu chłodniczego nie ubywa, nie kopci na biało, przepustnica po czyszczeniu. Czyszczenie poprawiło nierównosc obrotów, ale w dalszym ciagu są angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne objawy, auto stoi noc, po odpaleniu zanim wskoczy na ssanie trzesie silnikiem i ma obroty w

> granicach 600 które są bardzo nie równe. Trwa to ok 10 sekund po czym łapie obroty ssania i

> juz lata cały dzien bez problemu. Raz zdażyło sie ze po odpaleniu obroty były tak nie równe ze

> zgasł, nastepne odpalenie to juz normalna jazda. Slinik 1,6 z gazownią. Uprzedzając sugestie:

> płynu chłodniczego nie ubywa, nie kopci na biało, przepustnica po czyszczeniu. Czyszczenie

> poprawiło nierównosc obrotów, ale w dalszym ciagu są

Przeczyść wszelkie styki przy kolektorze ssącym ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz na LPG przelatane? Bo może któryś wtryskiwacz gazowy przepuszcza już? Gaz zbiera się w dolocie i po odpaleniu zbyt bogata mieszanka powoduje podobne objawy. Zakręć zawór gazu przy butli, wyjeździj resztę z przewodów, zgaś auto na benzynie i sprawdź następnego dnia, czy objawy się powtórzą. Poza tym oczywiście świece, szczelność dolotu i tak, jak pisał wyżej kolega przepustnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo masz na LPG przelatane? Bo może któryś wtryskiwacz gazowy przepuszcza już? Gaz zbiera się w

> dolocie i po odpaleniu zbyt bogata mieszanka powoduje podobne objawy. Zakręć zawór gazu przy

> butli, wyjeździj resztę z przewodów, zgaś auto na benzynie i sprawdź następnego dnia, czy

> objawy się powtórzą. Poza tym oczywiście świece, szczelność dolotu i tak, jak pisał wyżej

> kolega przepustnica.

U mnie działa wsio w porządku wink.gif

Jeśli chodzi o lpg, to faktycznie wtryskiwacz lub elektrozawór przy parowniku - tak miałem w Pandzie ok.gif

U mnie w Stilo dopiero 52kkm na lpg i działa wzorowo 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo masz na LPG przelatane? Bo może któryś wtryskiwacz gazowy przepuszcza już? Gaz zbiera się w

> dolocie i po odpaleniu zbyt bogata mieszanka powoduje podobne objawy. Zakręć zawór gazu przy

> butli, wyjeździj resztę z przewodów, zgaś auto na benzynie i sprawdź następnego dnia, czy

> objawy się powtórzą. Poza tym oczywiście świece, szczelność dolotu i tak, jak pisał wyżej

> kolega przepustnica.

Przepustnica wyczyszczona, wtryskiwacze przelatały 60 tyś filtry wymieniane co 8-10tys, bede musiał tak zrobic jak mowisz dzis przed praca zakrece zawor i pojade na benie jutro rano sie okaze. Przy przełanczaniu z beny na gaz na wolnych obrotach potrafi sie zadławic. Świece wymienioe na NGK równo 27 280 km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo masz na LPG przelatane? Bo może któryś wtryskiwacz gazowy przepuszcza już? Gaz zbiera się w

> dolocie i po odpaleniu zbyt bogata mieszanka powoduje podobne objawy. Zakręć zawór gazu przy

> butli, wyjeździj resztę z przewodów, zgaś auto na benzynie i sprawdź następnego dnia, czy

> objawy się powtórzą. Poza tym oczywiście świece, szczelność dolotu i tak, jak pisał wyżej

> kolega przepustnica.

Gazownia zakręcona gazu brak w przewodach po odpaleniu po nocy

silnikiem dalej trzesie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występują dokładnie takie same objawy. Moje wtryski gazu maja "przelatane" dopiero 20000 km. A autem telepie, a nawet potrafi zgasnąć. Po drugiej próbie odpalenia wszystko, pięknie chodzi. Też nie wiem co z tym zrobić bo bywa to dość mocno irytujące. Mój silnik to 1.8. Milego dnia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie występują dokładnie takie same objawy. Moje wtryski gazu maja "przelatane" dopiero 20000 km.

> A autem telepie, a nawet potrafi zgasnąć. Po drugiej próbie odpalenia wszystko, pięknie

> chodzi. Też nie wiem co z tym zrobić bo bywa to dość mocno irytujące. Mój silnik to 1.8.

> Milego dnia

No to jak znajdziesz jakąś mądrą odpowiedz w tym temacie to podrzuć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.