Skocz do zawartości

ubezpieczenie domu - proszę o podpowiedź


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Wstukałem w kalkulatory online i oto co wypluło

Link4 = 128 PLN

Liberty Direct = 570 PLN

Concordia = 330 PLN

PZU = 363 PLN

InterRisk = 561 PLN

Jako warunek główny zadałem dom w budowie (choć etap taki że za 2 miesiące odbiór). Niestety nie mam doświadczeń z ubezpieczeniami a do internetu mam delikatnie utrudniony dostęp z telefonu. Proszę doradźcie mi co najlepiej wybrać?

Nie chcę żadnych cudów, jakiś standardowy pakiet.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz multiagenta, ktory Ci wyluszczy co tak naprawde jest czym, wtedy zdecydujesz ile i za co zaplacisz.

Wiem, ze nie wszyscy chca domy w budowie ubezpieczac (lub zaporowe ceny sypia), a stawka lekko ponad 100zl to raczej jak za ubezpieczenie skromnego mieszkania, a nie domu (chyba, ze to rata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dom w budowie brałem w Hestii

> Udało się też uzyskać odszkodowanie

> Potem łatwo przejść na zwykłe ubezpieczenie, byle był odbiór elektryki i kominiarski.

a wlasnie, tylko tyle potrzebne do ubezpieczenia normalnego?

Jakies hinty do tego tematu bys podrzucil. Jakie ryzyka, wg jakiej wyceny, jakie TU itd., bo musze zaraz zaczac temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Po pierwsze jak z każdym ubezpieczeniem - czytamy OWU - ale to wiesz.

Po drugie większość ma wyłączenia dotyczące teroryzmu i takich tam oraz zniszczeń spowodowanych podniesieniem się poziomu wód gruntowych.

Po trzecie - standardowe ubezpieczenie nie obejmuje np. pomalowania elewacji i strat w elementach zamontowanych na zewnątrz budynku (np. jednostek zewnętrznych klimatyzatorów). Można to dodatkowo ubezpieczyć ale kosztuje to jakieś idiotyczne pieniądze.

Po czwarte - sprawdź co OWU mówi w zakresie stłuczenia szyb i przepięć w sieci elektrycznej.

Ja ubezpieczam na wartość odtworzeniową, czyli przywrócenie do stanu z przed szkody a nie wg. aktualnej wartości.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wlasnie, tylko tyle potrzebne do ubezpieczenia normalnego?

W Hestii przeszli na normalne ubezpieczenie żądając tylko kwitów od elektryka i kominiarza.

> Jakies hinty do tego tematu bys podrzucil. Jakie ryzyka, wg jakiej wyceny, jakie TU itd., bo musze

> zaraz zaczac temat.

Kwoty ubezpieczenia sam podajesz, wg własnych wycen.

Opcje dodatkowe też sam wybierasz.

Poczytaj warunki na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstukałem w kalkulatory online i oto co wypluło

> Link4 = 128 PLN

> Liberty Direct = 570 PLN

> Concordia = 330 PLN

> PZU = 363 PLN

> InterRisk = 561 PLN

> Jako warunek główny zadałem dom w budowie (choć etap taki że za 2 miesiące odbiór). Niestety nie

> mam doświadczeń z ubezpieczeniami a do internetu mam delikatnie utrudniony dostęp z telefonu.

> Proszę doradźcie mi co najlepiej wybrać?

> Nie chcę żadnych cudów, jakiś standardowy pakiet.

> Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Najlepiej to wybierz jak najszerszy zakres. Doczytaj dokładnie czego dotyczy ochrona bo w jednym zakładzie ubezpieczeniowym wliczą nawet kradzież z zamkniętej budowy a w drugim zapłacą tylko za to jak tornado przejdzie. Szczegóły w opcji dom w budowie to często brak odpowiedzialności za pożar w wyniku awarii inst. elekt. bez odbioru, albo zalanie z rury, etc. Niestety w tym przypadku jak chcesz dobrze to czytaj OWU, w sumie czytaj głównie wyłączenia, tego jest niewiele a da Ci ogólny zarys co masz chronione. Ja bym szedł w kierunku PZU, Allianz, Concordia, ew. Hestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dom w budowie brałem w Hestii

> Udało się też uzyskać odszkodowanie

> Potem łatwo przejść na zwykłe ubezpieczenie, byle był odbiór elektryki i kominiarski.

Czyli te kryteria są potrzebne do standardowego pakietu? Zatem mając te papiery mogę już brać normalne ubezpieczenie? Te papiery będę załatwiał do 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli te kryteria są potrzebne do standardowego pakietu? Zatem mając te papiery mogę już brać

> normalne ubezpieczenie? Te papiery będę załatwiał do 2 tygodni.

Tak było w moim przypadku.

Podobnie załatwiałem prąd na normalnych warunkach (nie budowlany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak było w moim przypadku.

> Podobnie załatwiałem prąd na normalnych warunkach (nie budowlany)

A możesz coś podpowiedzieć? Generalnie za prąd się zabieram za tydzień i myślę że uwinę się w 7 dni z tym. Dostałem 2 dni temu papiery z elektrowni że mam im określić termin w którym będę gotowy do podłączenia.

Nie chce budowlanego (na razie mam kabel od sąsiada) a już najchętniej bym podłączył docelowy prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz coś podpowiedzieć? Generalnie za prąd się zabieram za tydzień i myślę że uwinę się w 7 dni

> z tym. Dostałem 2 dni temu papiery z elektrowni że mam im określić termin w którym będę gotowy

> do podłączenia.

> Nie chce budowlanego (na razie mam kabel od sąsiada) a już najchętniej bym podłączył docelowy prąd.

U mnie miejscowy elektryk przepiął kabel z tymczasowej linii na słupach do skrzynki w płocie.

Do tego dorobił jakieś papiery i zaniósł do PGE - ja jeszcze dopisałem oświadczenie, że budynek nadaje się do zamieszkania i zmienili mi taryfę z budowlanej na zwykłą.

U mnie tak daje się. Ale już w innym rejonie może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie miejscowy elektryk przepiął kabel z tymczasowej linii na słupach do skrzynki w płocie.

> Do tego dorobił jakieś papiery i zaniósł do PGE - ja jeszcze dopisałem oświadczenie, że budynek

> nadaje się do zamieszkania i zmienili mi taryfę z budowlanej na zwykłą.

> U mnie tak daje się. Ale już w innym rejonie może być inaczej.

No właśnie, ja nigdy nie miałem prądu budowlanego. Jak przejmowałem działkę od poprzedniego właściciela (z fundamentami i kablem 5x10 ziemnym wystającym z ziemi w przypadkowym miejscu na działce) to już miałem taryfę G11 (tą całodobową, ale po normalnych cenach). Potem, jakieś dwa lata przed odbiorem elektryki, zmieniłem sobie taryfę na G12e (dwutaryfowa dzień/noc). Zgłoszenie zakończenia budowy i odpowiedni wniosek zawiozłem do Taurona wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz coś podpowiedzieć? Generalnie za prąd się zabieram za tydzień i myślę że uwinę się w 7 dni

> z tym. Dostałem 2 dni temu papiery z elektrowni że mam im określić termin w którym będę gotowy

> do podłączenia.

> Nie chce budowlanego (na razie mam kabel od sąsiada) a już najchętniej bym podłączył docelowy prąd.

Pogadaj z kims miejscowym, jednym styka oswiadczenie kogos z uprawnieniami budowlanymi, ze instalacja spelnia przepisy i dadza normalna taryfe, a u innych musisz miec oddany budynek do uzytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.