Skocz do zawartości

Uszczelniacz lag.


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj pojechałem sobie na imprezę zakładową tak ze 200km w jedną stronę. Na miejscu okazało się że z prawej lagi wywala mi olej. Rano jeszcze laga była suchutka niewiem.gif

Pytanie czy i co powinienem wymienić??

Uszczelniacz to wiem ale czy coś jeszcze?? Oczywiście wymieniamy w obydwu?? No i co z olejem? Nie gdy tego nie robiłem więc czy sam sobie poradzę?

Wczoraj zrobiłem tak ze 400km z małym chaczykiem i mimo zapchanego nosa jestem yay.gif

Możecie wpisywać ilości wymienionych uszczelniaczy grinser006.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie wpisywać ilości wymienionych uszczelniaczy

> Pozdrawiam

6 grinser006.gif

Taka drobna podpowiedź: jak wymieniałem kiedyś w swoim Simsonie to "aby było lepiej" wlałem więcej oleju. Na pierwszej nierównej drodze wywaliło mi nadmiar otworami w górnych końcach, prosto na bak i nogawki spodni. Od tej pory wiem po co jest ustalona konkretna ilość 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wcale nie musisz wymieniac.

Przyczyna najczesciej jest brod czy kamyczek ktory przedostanie sie miedzy uszczelniacz a lage.

Musisz wyjac oslone przeciwpylowa. I miedzy uszczelniacz a lage delikatnie wcisnac cienki listek szczelinomierza poruszac gora dol jednoczesnie objezdzajac uszczelniacz do okola. Jesli pomoze to wymiane masz z glowy, jesli nie to wymiana. Nic nie tracisz probujac. W 90% cieknacych lag pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelniaczy i oleju w lagach nie jest skomplikowaną i drogą czynnością.

Ja bym się nie bawił w półśrodki, szczególnie że do wycieku już doszło i nie wiadomo jaka jest różnica poziomu oleju w lagach.

Do autora. Zerknij do serwisówki ile oleum potrzeba, zaopatrz się w odpowiednią ilość (pewnie zostanie Ci prawie litr w bańce po wymianie hehe.gif) i nowe uszczelniacze.

Jak już będziesz miał, to zaznacz sobie punktami na półkach i lagach jak były zamontowane.

Zrzucaj i działaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 6

> Taka drobna podpowiedź: jak wymieniałem kiedyś w swoim Simsonie to "aby było lepiej" wlałem więcej

> oleju. Na pierwszej nierównej drodze wywaliło mi nadmiar otworami w górnych końcach, prosto na

> bak i nogawki spodni. Od tej pory wiem po co jest ustalona konkretna ilość

No rozumiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymiana uszczelniaczy i oleju w lagach nie jest skomplikowaną i drogą czynnością.

> Ja bym się nie bawił w półśrodki, szczególnie że do wycieku już doszło i nie wiadomo jaka jest

> różnica poziomu oleju w lagach.

> Do autora. Zerknij do serwisówki ile oleum potrzeba, zaopatrz się w odpowiednią ilość (pewnie

> zostanie Ci prawie litr w bańce po wymianie ) i nowe uszczelniacze.

> Jak już będziesz miał, to zaznacz sobie punktami na półkach i lagach jak były zamontowane.

> Zrzucaj i działaj

Myślę że tak zrobię, znaczy na pewno tak zrobię ok.gif szkoda tylko zę się to teraz zesrało tongue.giftongue.gifnie mogło później . Prawie koniec sezonu i można jeszcze pośmigać a tu zonk. no.gif Nie bedę miał teraz czasu na wymianę tego no może za 2 tygodnie sciana.gif a bym jeszcze polatał oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana uszczelniaczy zajęła mi 3 godziny.

Masz serwisówkę do całości motocykla

>>link do manuala <<

rozdział chasis

Trzeba zmajstrować sobie statyw, albo wyciosać klocek aby tak podeprzeć motocykl, aby przód był w górze.

Moje uwagi:

- nie wydłubywałem uszczelniacza tylko rozkręcałem teleskop aby rura wyjechała z goleni

- w mojej serwisówce prócz ilości oleju jest podana odległość lustra od góry goleni

- jak zmieniasz olej pogoglaj na forach tematycznych, czy nie wlać gęstszego oleju (np 10W na 15W sztywniejszy przód, lepiej na zakrętach i hamowaniu, gorzej na nierównościach i przy opadzie z wheele)

- nowy uszczelniacz montujesz wbijając go na miejsce starym uszczelniaczem, nie pomylić góry z dołem.

Do "działania siłą" na stary uszczelniacz wbijając nowy idealnie nadaje się rurka kanalizacji wewnetrznej fi 50 nałożona na rurę teleskopu i młoteczkiem ją smile.gif

- polecam uszczelniacze ariete (w zestawie smarowidło uszczelniające kładzione na pracującą część)

- koszt operacji to ok 45 zł uszczelniacze, 45 zł olej i 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierwsza wymiana uszczelniaczy zajęła mi 3 godziny.

> Masz serwisówkę do całości motocykla

> >>link do manuala

Dzięki za porady. Manuala mam od poprzedniego właściciela ok.gif

Będę sam wymieniał a nigdy nic większego nie dłubałem przy motocyklach ale myślę że dam sobie radę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Wczoraj pojechałem sobie na imprezę zakładową tak ze 200km w jedną stronę. Na miejscu

> okazało się że z prawej lagi wywala mi olej. Rano jeszcze laga była suchutka

> Pytanie czy i co powinienem wymienić??

> Uszczelniacz to wiem ale czy coś jeszcze?? Oczywiście wymieniamy w obydwu?? No i co z olejem? Nie

> gdy tego nie robiłem więc czy sam sobie poradzę?

> Wczoraj zrobiłem tak ze 400km z małym chaczykiem i mimo zapchanego nosa jestem

> Możecie wpisywać ilości wymienionych uszczelniaczy

> Pozdrawiam

czasem pomaga objechanie szczelinomierzem dookoła lagi oczywiście wcześniej wciskajac szczelinomierz między lage a uszczelniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pisz takich herezji. Napisalem to 5 postow wyzej i wola wymieniac dobre na nowe z powodu

> paprocha pod uszczelniaczem

a to przepraszam nie czytałem wszystkiego zlosnik.gif

skoro chcą niech wymieniają i niech sie cieszą że nie latają endurakiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.