Skocz do zawartości

Citroen C4 1.6 - gaz lovato?


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym założyć gaz do citroena c4 z silnikiem 1.6 110KM. Nie znam się na instalacjach, jedyne czego oczekuję to bezproblemowej jazdy i takich samych osiągów jak na benzynie. Znajomy gaziarz poleca instalację Lovato (chyba smart), kosztować mnie to będzie około 2 500 zł. Brać, czy mądrzyć się przed nim i przekonać do tego co polecacie? zlosnik.gif

Będę wdzięczny za każdą informację wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałbym założyć gaz do citroena c4 z silnikiem 1.6 110KM. Nie znam się na instalacjach, jedyne

> czego oczekuję to bezproblemowej jazdy i takich samych osiągów jak na benzynie. Znajomy

> gaziarz poleca instalację Lovato (chyba smart), kosztować mnie to będzie około 2 500 zł. Brać,

> czy mądrzyć się przed nim i przekonać do tego co polecacie?

> Będę wdzięczny za każdą informację

Ja co prawda mam taką instalację w 307 ale w 1,4 16v (ale to sa ponoć podobne silniki).

Na razie jakieś 25 tys i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałbym założyć gaz do citroena c4 z silnikiem 1.6 110KM. Nie znam się na instalacjach, jedyne

> czego oczekuję to bezproblemowej jazdy i takich samych osiągów jak na benzynie. Znajomy

> gaziarz poleca instalację Lovato (chyba smart), kosztować mnie to będzie około 2 500 zł. Brać,

> czy mądrzyć się przed nim i przekonać do tego co polecacie?

> Będę wdzięczny za każdą informację

ja bym poszedl w polska produkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> chciałbym założyć gaz do citroena c4 z silnikiem 1.6 110KM. Nie znam się na instalacjach, jedyne

> czego oczekuję to bezproblemowej jazdy i takich samych osiągów jak na benzynie. Znajomy

> gaziarz poleca instalację Lovato (chyba smart), kosztować mnie to będzie około 2 500 zł. Brać,

> czy mądrzyć się przed nim i przekonać do tego co polecacie?

> Będę wdzięczny za każdą informację

Mam takie samo auto i inst. BRC24. Bez żadnych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tą instalację w innym aucie, dotychczas zrobiłem 12 tys. km. bezproblemowo.

> Jeśli się na nią zdecydujesz to pamiętaj żeby dali Ci te szybsze wtryski, bo są dwa rodzaje

Jak poznać rodzaje wtrysków? I pytanie jak poprzednio: różnica w osiągach i spalaniu benzyny vs. lpg odczuwalne? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałbym wspierać produkcję polską ale do gaziarza ma zaufanie. O i taka historia.

> Jeżeli już iść w "nasze" produkty to konkretnie jakie?

Śmiało możesz uderzać w polskie konstrukcje ot chociażby taki zestawik: elektronika LPGTech, wtryski Barracuda, reduktor KME Tur. A jak już chcesz coś "zachodniego" to ja bardzo dobrze wspominam Prinsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiało możesz uderzać w polskie konstrukcje ot chociażby taki zestawik: elektronika LPGTech,

> wtryski Barracuda, reduktor KME Tur. A jak już chcesz coś "zachodniego" to ja bardzo dobrze

> wspominam Prinsa.

Byłem u autoryzowanego gazownika STAG, polecił taki zestaw: STAG 4 QBOX, wtryski Hana, reduktor AC R01. 2 lata gwarancji na całą instalacje i chyba 5 lat na sterownik.

Będzie to lepiej/gorzej pracowało od Lovato Smart?

Korzyści jakie już dzisiaj widzę to: do serwisu będę miał 4 km, do końca września instalację mogę wziąć na raty 0%, no i "Made in Poland" wink.gif

Co poczniem, co poczniem panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem u autoryzowanego gazownika STAG, polecił taki zestaw: STAG 4 QBOX, wtryski Hana, reduktor AC

stag 4

albo stag qbox

bo to 2 rozne produkty, 4 jest starsza, sprawdzona, qbox nowszy moze bardziej rozwojowy ale jeszcze nie tak odcykany w praktyce

wtryski hana ok , niektorzy preferuja barracuda

> R01. 2 lata gwarancji na całą instalacje i chyba 5 lat na sterownik.

> Będzie to lepiej/gorzej pracowało od Lovato Smart?

zakladajac poprawny montaz jednego i drugiego to gorzej na pewno nie, a moze lepiej

> Korzyści jakie już dzisiaj widzę to: do serwisu będę miał 4 km, do końca września instalację mogę

> wziąć na raty 0%, no i "Made in Poland"

> Co poczniem, co poczniem

montowac, jezdzic, oszczedzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stag 4

> albo stag qbox

> bo to 2 rozne produkty, 4 jest starsza, sprawdzona, qbox nowszy moze bardziej rozwojowy ale jeszcze

> nie tak odcykany w praktyce

Qbox na pewno, zrozumiałem jeszcze, że to Stag 4 ale łap nie będziemy ucinać wink.gif

> wtryski hana ok , niektorzy preferuja barracuda

Podobno hany podupadły na jakości?

> zakladajac poprawny montaz jednego i drugiego to gorzej na pewno nie, a moze lepiej

> montowac, jezdzic, oszczedzac

Tak też zamierzam zrobić wink.gif W przyszłym tygodniu robię pakiet startowy a za 2 tygodnie gaz 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma różnicy w osiągach między benzyną a gazem? Jak ze spalaniem?

Osiągi na jednym jak i na drugim sa mizerne...to tylko 88 koni, ale żadnej róznicy nie czuje. O tym ze jade na lpg informuje mnie tylko kontrolka.

Temperaturę przełączania ustawioną mam na 25 .

Spalanie... od 8 (wymaga delikatnego traktowania pedalu) do 11 (ale to raczej tylko prędkości autostradowe)

Kliknij sobie w moja stopkę, tam jest średnia z jakiś 13 tys

SREDNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak poznać rodzaje wtrysków?

Oj teraz nie pamiętam tak dokładnie i nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd, bo interesowałem się tym jak zakładałem swoją instalację.

Ale chyba są o oznaczeniu K oraz J (i te K są chyba szybsze, wyglądem się też różniły jedne były chyba okrągłe drugie kwadratowe).

> I pytanie jak poprzednio: różnica w osiągach i spalaniu benzyny vs.

> lpg odczuwalne?

Różnicy w spalaniu Ci nie podam, bo nie mierzyłem ile pali na benzynie, ale spala pół litra gazu więcej niż komputer pokazuje spalanie benzyny.

Różnica mocy jest absolutnie nie odczuwalna, wynosi w moim przypadku dokładnie 0,8KM (pomiary na hamowni).

Plusem tej instalacji może jeszcze być dla niektórych to że przeglądy sa co 15 tys. km. a nie jak zazwyczaj w przypadku innych instalacji co 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem u autoryzowanego gazownika STAG, polecił taki zestaw: STAG 4 QBOX, wtryski Hana, reduktor AC

> R01. 2 lata gwarancji na całą instalacje i chyba 5 lat na sterownik.

> Będzie to lepiej/gorzej pracowało od Lovato Smart?

> Korzyści jakie już dzisiaj widzę to: do serwisu będę miał 4 km, do końca września instalację mogę

> wziąć na raty 0%, no i "Made in Poland"

> Co poczniem, co poczniem

Jeśli jesteś pewien tego gazownika to bierz bo to najważniejsze jest to kto to montuje i stroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Update.

Założyłem Lovato Smart.

Nie pisałem wcześniej bo chciałem zrobić parę km i dopiero przelać swoje subiektywne wrażenia zlosnik.gif

Gaz założyłem jakiś miesiąc temu. Przejechałem 1300 km i odpukać do tej pory nie zaliczyłem żadnej awarii.

Wrażenia:

- nie czuć w ogóle przejścia benzyna-gaz,

- wydaje się, że auto nie straciło mocy,

- duży minus to głośna praca wtryskiwaczy, na tyle głośna, że zamierzam dokupić wygłuszenie maski,

- kolejny minus to niedokładny wskaźnik gazu,

- niepokoi mnie również wysokie spalanie, po mieście nie udało mi się zejść poniżej 11 litrów a staram się jeździć delikatnie (liczyłem, że zmieszczę się do 10 litrów przy pojemności 1.6 i 110KM),

- na duży plus wrażenia wizualne - ładnie ukryty komputer, parownik nie rzuca się w oczy no i korek wstydu pod klapką wlewu paliwa (inni twierdzili, że tak się nie da).

Podsumowując, jestem zadowolony smile.gif Gdyby nie tak głośna praca wtryskiwaczy to byłbym bardzo zadowolony.

Jutro jadę na przegląd, mam nadzieję, że uda się skalibrować wskaźnik gazu i sprawdzić czy coś jest źle ustawione w związku z wysokim spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Update.

> Założyłem Lovato Smart.

> Nie pisałem wcześniej bo chciałem zrobić parę km i dopiero przelać swoje subiektywne wrażenia

> Gaz założyłem jakiś miesiąc temu. Przejechałem 1300 km i odpukać do tej pory nie zaliczyłem żadnej

> awarii.

> Wrażenia:

> - nie czuć w ogóle przejścia benzyna-gaz,

> - wydaje się, że auto nie straciło mocy,

> - duży minus to głośna praca wtryskiwaczy, na tyle głośna, że zamierzam dokupić wygłuszenie maski,

> - kolejny minus to niedokładny wskaźnik gazu,

> - niepokoi mnie również wysokie spalanie, po mieście nie udało mi się zejść poniżej 11 litrów a

> staram się jeździć delikatnie (liczyłem, że zmieszczę się do 10 litrów przy pojemności 1.6 i

> 110KM),

> - na duży plus wrażenia wizualne - ładnie ukryty komputer, parownik nie rzuca się w oczy no i korek

> wstydu pod klapką wlewu paliwa (inni twierdzili, że tak się nie da).

> Podsumowując, jestem zadowolony Gdyby nie tak głośna praca wtryskiwaczy to byłbym bardzo

> zadowolony.

> Jutro jadę na przegląd, mam nadzieję, że uda się skalibrować wskaźnik gazu i sprawdzić czy coś jest

> źle ustawione w związku z wysokim spalaniem.

Pali za dużo. Mój na BRC24 nie przekracza średnio 10 l, a jeżdżę normalnie. Być może tylko wydaje Ci się, że jeździsz ekonomicznie. Jeśli nie to konieczna regulacja. Na trasie powinien spokojnie schodzić do około 8-9 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - niepokoi mnie również wysokie spalanie, po mieście nie udało mi się zejść poniżej 11 litrów a

> staram się jeździć delikatnie (liczyłem, że zmieszczę się do 10 litrów przy pojemności 1.6 i

> 110KM),

A ile palił benzyny wcześniej przy takiej samej jeździe? Do tamtego wyniku dolicz 20%. Tyle wynika z fizyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile palił benzyny wcześniej przy takiej samej jeździe? Do tamtego wyniku dolicz 20%. Tyle wynika

> z fizyki.

Przy normalnej jeździe na trasie spalił mi około 7 litrów, po mieście około 9 (tylko raz sprawdziłem bo zaraz po kupnie i wymianie wszystkiego co się dało założyłem gaz).

Ostatnio zrobiłem 150km na trasie + 250km w mieście to dokładnie spalił 10 litrów gazu.

Myślę, że 0,5 - 1 l powinien mniej palić hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pali za dużo. Mój na BRC24 nie przekracza średnio 10 l, a jeżdżę normalnie. Być może tylko wydaje

> Ci się, że jeździsz ekonomicznie. Jeśli nie to konieczna regulacja. Na trasie powinien

> spokojnie schodzić do około 8-9 l.

No to masz takie wartości jakie chciałbym u siebie uzyskać smile.gif

Raczej nie wydaje mi się, że jeżdżę ekonomicznie, tzn. w innych autach taka sama jazda skutkowała niższym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK 9l benzyny po mieście + 20% daje właśnie ok 11l LPG.

> Moim zdaniem w normie.

> Lacetti 1.6 też pali koło 11-12l LPG po mieście.

Oj tam narzekacie, mi BX 1,4 na monowtrysku palił 12,5-13 po mieście, ale za to w trasie przy prędkościach 120-130 ok. 8 l / 100 km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam narzekacie, mi BX 1,4 na monowtrysku palił 12,5-13 po mieście

Ja nie narzekam, te auta po prostu tyle palą. Bajki o 1.6 palących 8 litrów LPG po mieście są tylko w opisach handlarzy aut.

Moja epica też pali 11-12 litrów po mieście, tyle że benzyny hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ja nie narzekam, te auta po prostu tyle palą. Bajki o 1.6 palących 8 litrów LPG po mieście są tylko

> w opisach handlarzy aut.

> Moja epica też pali 11-12 litrów po mieście, tyle że benzyny

8 to może i bajki, ale mój przy chyba ciut ostrzejszej jeździe pali 10 l. Jazda typowo mieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mała aktualizacja.

Zrobiłem niecałe 4 000 km absolutnie bezproblemowo smile.gif Tzn. awaria była ale nie dotyczyła instalacji gazowej (padła cewka).

Spalanie delikatnie spadło, choć wydaje mi się, że jeżdżę tak samo.

Wygląda to następująco:

- miasto do 10 l choć nie mniej jak 9,5 l,

- trasa 1 (A4 Rzeszów-Kraków, tempomat na 140 km/h, przy wyprzedzaniu trochę więcej swiety.gif) 12 l,

- trasa 2 (A4 Kraków-Rzeszów, tempomat na 120 km/h) 10 l.

Jestem po pierwszym przeglądzie, gaziarz twierdzi, że korekty w normie i nie ma co ruszać. Zapomniałem mu powiedzieć o kalibracji wskaźnika gazu sciana.gif

BTW czy ta instalacja posiada cut off jak na benzynie? Po puszczeniu gazu nie słychać wtryskiwaczy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mała aktualizacja.

> Zrobiłem niecałe 4 000 km absolutnie bezproblemowo Tzn. awaria była ale nie dotyczyła instalacji

> gazowej (padła cewka).

> Spalanie delikatnie spadło, choć wydaje mi się, że jeżdżę tak samo.

> Wygląda to następująco:

> - miasto do 10 l choć nie mniej jak 9,5 l,

> - trasa 1 (A4 Rzeszów-Kraków, tempomat na 140 km/h, przy wyprzedzaniu trochę więcej ) 12 l,

> - trasa 2 (A4 Kraków-Rzeszów, tempomat na 120 km/h) 10 l.

> Jestem po pierwszym przeglądzie, gaziarz twierdzi, że korekty w normie i nie ma co ruszać.

> Zapomniałem mu powiedzieć o kalibracji wskaźnika gazu

> BTW czy ta instalacja posiada cut off jak na benzynie? Po puszczeniu gazu nie słychać wtryskiwaczy

lpg nie pracuja bo nie pracuja pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam

> Jak rozwiązaliście problem wskazań poziomu paliwa jeżdżąc na gazie? Słyszałem, że są jakieś

> emulatory które powodują, że komputer pokazuje prawidłową ilość paliwa w baku, ktoś to ma?

> ktoś coś słyszał?

Ponad polowa zbiornika paliwa powoduje reset wskazan za kazdym razem po zgaszeniu i ponownym odpaleniu, tank fopper robi dokladnie to samo. W niektorych autach PSA da sie zmienic sposob wskazywania ilosci paliwa przy pomocy diagboxa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.