Skocz do zawartości

Hyudai Accent - opinie


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy taki Hyundai należy do bezawaryjnych, a silnik 1.3 dobrze znosi LPG? Jak z blachami, korozja

> lubi to auto? W miarę bezpieczny, czy składa się jak seicento?

W miarę bezpieczny jak Lanos i cała reszta.Cudów nie ma.Problemów większych też nie przewiduje.Tanie części,prosta eksploatacja.Na temat blachy nic Ci nie powiem,ale mam znajomego który miał 2 sztuki poprzedniej generacji nie narzekał(obie na LPG).Auto wyścigowe to napewno nie jest aczkolwiek ja bym nie brał 3-d (ale zależy co kto lubi).Generalnie w tym roczniku i przedziale cenowym to podlinkowany szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W miarę bezpieczny jak Lanos i cała reszta.Cudów nie ma.Problemów większych też nie

> przewiduje.Tanie części,prosta eksploatacja.Na temat blachy nic Ci nie powiem,ale mam

> znajomego który miał 2 sztuki poprzedniej generacji nie narzekał(obie na LPG).Auto wyścigowe

> to napewno nie jest aczkolwiek ja bym nie brał 3-d (ale zależy co kto lubi).Generalnie w tym

> roczniku i przedziale cenowym to podlinkowany szału nie robi.

Szukam, całkiem na luzie, wcale nie powiedziane, że zmienię zlosnik.gif) czegoś w zastępstwo dla lanosa, miałoby służyć jako drugie auto w rodzinie dlatego 3 drzwi nie przeszkadzają.

Wydawało mi się, że cenowo w miarę ok, chyba muszę bardziej się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam, całkiem na luzie, wcale nie powiedziane, że zmienię ) czegoś w zastępstwo dla lanosa,

> miałoby służyć jako drugie auto w rodzinie dlatego 3 drzwi nie przeszkadzają.

> Wydawało mi się, że cenowo w miarę ok, chyba muszę bardziej się rozejrzeć.

Z 3-d będzie problem przy ewentualnej odsprzedaży.Natomiast zamiana z lanosa to tak trochę zamienił stryjek siekierkę na kijek hehe.gifRozumiem że czynnikiem decydującym jest tutaj klima?Nie wiem jak dużego auta potrzebujesz jak bym strzelał w Corolle E11 albo Mazdę 626 po FL(którą polecałem w poprzednim wątku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z 3-d będzie problem przy ewentualnej odsprzedaży.Natomiast zamiana z lanosa to tak trochę zamienił

> stryjek siekierkę na kijek Rozumiem że czynnikiem decydującym jest tutaj klima?Nie wiem jak

> dużego auta potrzebujesz jak bym strzelał w Corolle E11 albo Mazdę 626 po FL(którą polecałem w

> poprzednim wątku ).

Klima, pomału zjadająca lanosa korozja oraz ogólne zużycie samochodu (swoje najeździł 328kkm). Tylko, że w budżecie do 5000 zł to mazdę, czy toyotę chyba będzie ciężko znaleźć, a raczej na pewno będą starsze od lanosa (2000 rok), chociaż to akurat nie problem jeśli stan ogólny będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego przez 3 lata. Kupiłem go właśnie po Lanosie. I muszę powiedzieć, że oceniam go lepiej niż Lanosa. Lepsze wykonanie, lepszy komfort jazdy, tanie części, bardzo ekonomiczny silnik 1,3. Jedyny mankament jaki miał to taki, że przy ok. 90 kkm trzeba było wymienić uszczelniacze zaworów, bo olej pił jak smok. Po wymianie nie brał nic. A wymiana prosta, bez zdejmowania głowicy, więc i koszt niewielki. Niestety, było buuum i poszedł jako szkoda całkowita. Ogólnie bardzo miło wspominam ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem takiego przez 3 lata. Kupiłem go właśnie po Lanosie. I muszę powiedzieć, że oceniam go

> lepiej niż Lanosa. Lepsze wykonanie, lepszy komfort jazdy, tanie części, bardzo ekonomiczny

> silnik 1,3. Jedyny mankament jaki miał to taki, że przy ok. 90 kkm trzeba było wymienić

> uszczelniacze zaworów, bo olej pił jak smok. Po wymianie nie brał nic. A wymiana prosta, bez

> zdejmowania głowicy, więc i koszt niewielki. Niestety, było buuum i poszedł jako szkoda

> całkowita. Ogólnie bardzo miło wspominam ten samochód.

1,3 jest za słaby.Jak już to szukać 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki Hyundai należy do bezawaryjnych, a silnik 1.3 dobrze znosi LPG? Jak z blachami, korozja

> lubi to auto? W miarę bezpieczny, czy składa się jak seicento?

Najnowszy model się składa:

Poprzedni też nie jest najlepszy:

O starszych modelach lepiej nie myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki Hyundai należy do bezawaryjnych, a silnik 1.3 dobrze znosi LPG? Jak z blachami, korozja

> lubi to auto? W miarę bezpieczny, czy składa się jak seicento?

mialem wersje 5-drzwiowa 1,5.bezawaryjny,ekonomiczny.raczej polecam silnik 1,5.nie wiem czy jest sens ladowania LPG-u mnie srednia z 2 lat i ponad 30 kkm wyszla 7.3l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki Hyundai należy do bezawaryjnych, a silnik 1.3 dobrze znosi LPG?

Mam takiego, tyle że po FL, silnik 1.3 86KM jest stosunkowo ekonomiczny, na 31 litrach gazu robi w trasie 390 km.

Niestety Kraków zabił zawieszenie, ale na szczęście części są umiarkowanie drogie.

Korozję mam tylko tam, gdzie sam otarłem podwozie.

Jeśli chodzi o wygodę podróżowania, to jak najbardziej, zawieszenie się sprawuje dobrze, ale nie licz na komfort i urodę.

Twarde plastiki, tanie tkaniny, brak podłokietnika i ogólna szarość całości - to Cię czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki Hyundai należy do bezawaryjnych, a silnik 1.3 dobrze znosi LPG? Jak z blachami, korozja

> lubi to auto? W miarę bezpieczny, czy składa się jak seicento?

Żona miała Accenta 1.5, rocznik 1996.

Jak go sprzedawaliśmy miał ponad 250kkm. Pod koniec były jakieś problemy z wtryskiwaczami (mechanik zmienił całą listwę na używaną) oraz padała pompa paliwa.

Poza tym - szedł jak burza - silnik zbierał się żwawo od dość niskich obrotów (nie to co w Punto 1.4 16V wink.gif, z przekroczeniem prędkości dozwolonej na polskich autostradach nie było problemu. Niestety nie był na LPG, więc przy dynamicznej jeździe potrafił łyknąć 9-10 litrów paliwa na 100km.

Blacha - poza jednym kielichem który przerdzewiał (wynik naprawy po wypadku - kilka lat wcześniej żona miała spotkanie z betonowym płotem - tylny bok był naprawiany). Pozostałe kielichy, progi, podłużnice, podłoga - zdrowe.

Trochę pordzewiałe były obrzeża tylnych błotników, ale tragedii nie było - szukaj auta z plastikowymi nadkolami.

Auto dość pojemne, wnętrze wygodne, bagażnik ustawny. Osobiście, gdybym potrzebował niedrogiego auta i znalazłbym takie w dobrej cenie i stanie z LPG - brałbym auto pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takiego, tyle że po FL, silnik 1.3 86KM jest stosunkowo ekonomiczny, na 31 litrach gazu robi w

> trasie 390 km.

> Niestety Kraków zabił zawieszenie, ale na szczęście części są umiarkowanie drogie.

> Korozję mam tylko tam, gdzie sam otarłem podwozie.

> Jeśli chodzi o wygodę podróżowania, to jak najbardziej, zawieszenie się sprawuje dobrze, ale nie

> licz na komfort i urodę.

> Twarde plastiki, tanie tkaniny, brak podłokietnika i ogólna szarość całości - to Cię czeka.

A ten silnik ma popychacze hydrauliczne? Bo ten z ogloszenia po odpaleniu klekotał takim dźwiękiem charakterystycznym dla popychaczy. Trochę mnie to zmartwiło, bo dźwięk nie zanikł po sekundzie, czy dwóch po odpaleniu, a klekotał, stopniowo cichł wraz ze wzrostem temperatury.

Poza tym auto naprawdę blacharsko zdrowe, zadbane, świeciła się kontrolka poduszek, to akurat bym jeszcze przebolał z nadzieją, że da się zrobić niedużym kosztem, ale to klekotanie mnie martwiło.

Ale kropkę nad "i" postawił właściciel zniechęcając mnie do zakupu, bo przy mnie spalił sprzęgło w tym bolidzie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.