Skocz do zawartości

W124 opinie


oxxxz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z czystej ciekawości o MercedesaW124 w wersji coupe. Co to jest warte? Auto klasyczne, duże, robione jeszcze w "starym stylu". Na allegro ceny niewysokie. Czy ktoś z was ma, może jeździ tym, może coś więcej powiedzieć? Jaki silnik w nich był najlepiej oceniany?

Kusi mnie taki klasyk, "szafa na kołach" do kontemplacyjnego powożenia - stąd moje pytanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z czystej ciekawości o MercedesaW124 w wersji coupe. Co to jest warte? Auto klasyczne, duże,

> robione jeszcze w "starym stylu". Na allegro ceny niewysokie. Czy ktoś z was ma, może jeździ

> tym, może coś więcej powiedzieć? Jaki silnik w nich był najlepiej oceniany?

> Kusi mnie taki klasyk, "szafa na kołach" do kontemplacyjnego powożenia - stąd moje pytanie:)

Wszystko zależy od budżetu jaki masz na taki samochód. Wyznacznikiem niech będą dla Ciebie ceny w Niemczech a nie na polskich portalach, bo 80% z tych samochodów w PL będzie trupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z czystej ciekawości o MercedesaW124 w wersji coupe. Co to jest warte? Auto klasyczne, duże,

> robione jeszcze w "starym stylu". Na allegro ceny niewysokie. Czy ktoś z was ma, może jeździ

> tym, może coś więcej powiedzieć? Jaki silnik w nich był najlepiej oceniany?

> Kusi mnie taki klasyk, "szafa na kołach" do kontemplacyjnego powożenia - stąd moje pytanie:)

Ceny tego już rosną a nie maleją. Zadbany egzemplarz to nie wiem czy cena niewysoka. Mam kolegę, fana marki, ma W124 coupe, benzyna, automat od jakiś 6-7 lat, więc gdybyś chciał szczegółowe info napisz pw, zapytam i Ci odpiszę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z czystej ciekawości o MercedesaW124 w wersji coupe. Co to jest warte? Auto klasyczne, duże,

> robione jeszcze w "starym stylu".

Moim skromnym, osobistym zdaniem, najbardziej udany samochód w historii motoryzacji. Dotyczy całej gamy nadwoziowej.

> Na allegro ceny niewysokie.

W Polsce na sto oferowanych do sprzedaży W124 , 99 nadaje się już tylko na złom.

> Czy ktoś z was ma, może jeździ

> tym, może coś więcej powiedzieć? Jaki silnik w nich był najlepiej oceniany?

Obecnie kupując W124 coupe, wybierasz auto najbardziej zadbane i w najlepszym stanie technicznym. Typ silnika staje się sprawą drugoplanową. Wyposażenie należy również traktować jako wartość dodaną do stanu technicznego.

Z silników montowanych w coupe, silniki M102 były trwałe i proste w osprzęcie, nie nadają się do gazu (uprzedziłem pytanie). Nowsze jednostki, czterocylindrowe M111 i sześciocylindrowe M104, są oszczędniejsze, z większą kulturą pracy ale słabszym osprzętem (przepływomierze, wiązki) i zdarzającymi się awariami uszczelki pod głowicą (częste przegrzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim skromnym, osobistym zdaniem, najbardziej udany

> Z silników montowanych w coupe, silniki M102 były trwałe i proste w osprzęcie, nie nadają się do

> gazu (uprzedziłem pytanie). Nowsze jednostki, czterocylindrowe M111 i sześciocylindrowe M104,

> są oszczędniejsze, z większą kulturą pracy ale słabszym osprzętem (przepływomierze, wiązki) i

> zdarzającymi się awariami uszczelki pod głowicą (częste przegrzania).

Dzięki wszystkim za odp. no widzę temat jest do dużego zgłębienia. Jak widzę kupić coś za dwie dychy to nie problem. Problem co potem skoro te auta są tak zajeżdżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto klasyczne, duże,

Z tyłu raczej ciasne - mniejszy rozstaw osi niż w sedanie.

> Na allegro ceny niewysokie.

W niewysokiej cenie raczej dobrego egzemplarza nie kupisz...

> Jaki silnik w nich był najlepiej oceniany?

220, 320 od 1993 r.

> Kusi mnie taki klasyk, "szafa na kołach" do kontemplacyjnego powożenia - stąd moje pytanie:)

Fajne auto, w tym wieku myślę że kwestia korozji jest kluczowa - ocynkowanej blachy tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam z czystej ciekawości o MercedesaW124 w wersji coupe. Co to jest warte? Auto klasyczne, duże,

> robione jeszcze w "starym stylu". Na allegro ceny niewysokie. Czy ktoś z was ma, może jeździ

> tym, może coś więcej powiedzieć? Jaki silnik w nich był najlepiej oceniany?

> Kusi mnie taki klasyk, "szafa na kołach" do kontemplacyjnego powożenia - stąd moje pytanie:)

Tak jak pisali przedmówcy ceny na ALL nijak mają się do stanu techniczego takiego jak oczekujesz.Niestety duża cześć tych aut jest w rękach ludzi którzy naprawiają je domowymi sposobami oraz dbają o nie w sposób niewystarczający.Wiem,wiem może zbyt kolokwialnie napisane ale u nas często można kupić auto po domorosłych tjunerach,dresach (w pakiecie masz radio z muzyczką UMC<UMC) etc.Za ładny zadbany egzemplarz trzeba zapłacić dużo $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak pisali przedmówcy ceny na ALL nijak mają się do stanu techniczego takiego jak

> oczekujesz.Niestety duża cześć tych aut jest w rękach ludzi którzy naprawiają je domowymi

> sposobami oraz dbają o nie w sposób niewystarczający.Wiem,wiem może zbyt kolokwialnie napisane

> ale u nas często można kupić auto po domorosłych tjunerach,dresach (w pakiecie masz radio z

> muzyczką UMC

tutaj fajna sztuka

http://allegro.pl/mercedes-w124-coupe-70-600km-i4622916793.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wiosce są dwa W124 coupe na sprzedaż. Obydwa białe 2.3. Ceny pewnie nie większe jak 10000tys. Jedne powiem szczerze dość ciekawy okaz, robiony ciągle w serwisie. Oczywiście był podmalowywany, ale nie garażowo. Wiadomo, swoje lata ma to gdzieniegdzie rudą musiał kolega poprawić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.