Skocz do zawartości

Corsa C wyciek oleju po prawej stronie- przypałość?


maiesky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oglądałem kilka egzemplarzy Corsy C, benzynowe. To co mi się rzuciło, to dosyć częste ślady zabrudzenia olejem po prawej stronie (tam gdzie jest skrzynia biegów itp).

Ostatnio oglądana- zadbana, silnik chodzi spokojnie, ale na drugi dzień okazało się, że ta sekcja po prawej jest świeżo popryskana olejem, który skapał na trawę. Nie mogłem dojrzeć, gdzie jest źródło wycieku.

Czy to przypałość typowa tego modelu- ślady wycieków oleju na korpusie skrzyni biegów (czy cokolwiek tam jeszcze jest)?

W jednym komisie mi powiedziano, że chodzi o nieszczelny uszczelniacz (siemering) na wale do koła zamachowego, co wysprzęgla. Że niby ten wyciek potrafi zabrudzić górę skrzyni biegów.

Czy to prawda? Koszt części mały, ale wymaga wyjęcia skrzyni biegów- całość w serwisie 1000zł.

Szperając po internecie znalazłem, że potrafi też być wyciek spod czujnika ciśnienia- nie wiem dokładnie gdzie on jest- czy mogłoby to spowodować takie zabrudzenie olejem?

Zastanawiam się, czy warto zaryzykować, kupić i naprawić.

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie te silniki benzynowe? I może pokaż zdjęcie gdzie to mokre/wilgotne jest? Dawniej w Astrach było tak że puszczał uszczelniacz wybieraka i skrzynia była wilgotna od oleju od góry, zrobić można było z tym nic - wymiana uszczelniacza praktycznie nic nie dawała, ale nie był to problem i jeździły tak latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie te silniki benzynowe? I może pokaż zdjęcie gdzie to mokre/wilgotne jest? Dawniej w Astrach

> było tak że puszczał uszczelniacz wybieraka i skrzynia była wilgotna od oleju od góry, zrobić

> można było z tym nic - wymiana uszczelniacza praktycznie nic nie dawała, ale nie był to

> problem i jeździły tak latami.

Oglądałem 1,2, głownie Twinport. Nie mam niestety zdjecia, ale może załatwię.

No właśnie skrzynia była od góry pochlapana, nie mogłem ustalić jednego miejsca skąd by ten wyciek był. Na opisy problemu z uszczelniaczem wybieraka w Corsie C też natrafiłem. Może to właśnie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądałem 1,2, głownie Twinport. Nie mam niestety zdjecia, ale może załatwię.

> No właśnie skrzynia była od góry pochlapana, nie mogłem ustalić jednego miejsca skąd by ten wyciek

> był. Na opisy problemu z uszczelniaczem wybieraka w Corsie C też natrafiłem. Może to właśnie

> to?

Ktoś usunął mój post, w którym pisałem o wybieraku, obejrzyj dokładnie, zobacz co to za olej jest, czy silnikowy czy przekładniowy. No i czy jest to "bieżący" (świeży) wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś usunął mój post, w którym pisałem o wybieraku, obejrzyj dokładnie, zobacz co to za olej jest,

> czy silnikowy czy przekładniowy. No i czy jest to "bieżący" (świeży) wyciek.

Nikt nic nie usunął, musiało coś się podziać, zgłoś do mnie na priv takie przypadki w przyszłości. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś usunął mój post, w którym pisałem o wybieraku, obejrzyj dokładnie, zobacz co to za olej jest,

> czy silnikowy czy przekładniowy. No i czy jest to "bieżący" (świeży) wyciek.

Dzięki panowie za zainteresowanie.

Wyciek był niestety świeży. Nie jestem ekspertem, ale ten olej miał specyficzny zapach- nie pasowął do znanego mi silnikowego.

W międzyczasie znalezłem ten manual od Astry:

http://autokacik.pl/showflat.php?Number=278941247

to przynajmniej wiem gdzie w Corsie jest wybierak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.