Skocz do zawartości

Grzejnik akumulacyjny...


kenickie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jest tu ktoś, kto się przesiadł w kamienicy z ogrzewania węglem w piecu, na elektrykę w postaci grzejników akumulacyjnych?

Jakie wrażenia?

No i pytanie zasadnicze: jak się zmieniły koszty po takiej przesiadce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Jest tu ktoś, kto się przesiadł w kamienicy z ogrzewania węglem w piecu, na elektrykę w postaci

> grzejników akumulacyjnych?

> Jakie wrażenia?

> No i pytanie zasadnicze: jak się zmieniły koszty po takiej przesiadce?

> Pozdrawiam

nowe nie żrą tak prądu jak stare , ale ja polecam grzejniki panele IR wychodza taniej i są programowalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Jest tu ktoś, kto się przesiadł w kamienicy z ogrzewania węglem w piecu, na elektrykę w postaci

> grzejników akumulacyjnych?

> Jakie wrażenia?

Mam zamontowane dwa piece. do ogrzania mają 32m kw. bardzo wygodne w użytkowaniu, temperatura programowalna przy zakupie dodatkowego termostatu. Koszty samego ogrzewania nie znam, bo wszystko mam na prąd, ale za cały prąd (ogrzewanie, grzanie wody, gotowanie plus cała reszta) rocznie płacę 1300zł. Nie mam porównania co do węgla bo nigdy nie używałem ale myślę, że o niebo lepiej i na pewno nigdy bym nie zamienił na węgiel. Polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamontowane dwa piece. do ogrzania mają 32m kw. bardzo wygodne w użytkowaniu, temperatura

> programowalna przy zakupie dodatkowego termostatu. Koszty samego ogrzewania nie znam, bo

> wszystko mam na prąd, ale za cały prąd (ogrzewanie, grzanie wody, gotowanie plus cała reszta)

> rocznie płacę 1300zł. Nie mam porównania co do węgla bo nigdy nie używałem ale myślę, że o

> niebo lepiej i na pewno nigdy bym nie zamienił na węgiel. Polecam!!

Naprawde niezle. Mam mieszkanie 38m2, rachunki za prad, to ok. 50zl/m-c. CO z ciepla miejskiego, to 90zl/m-c przez cale 12 miesiecy, wiec 1080+600=1680zl grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko mam na prąd, ale za cały prąd (ogrzewanie, grzanie wody, gotowanie plus cała reszta)

> rocznie płacę 1300zł.

Pogratulować tylko. Mam mniejsze mieszkanie. Ogrzewanie i CWU miejskie. A za prąd w zeszłym roku zapłaciłem 2108,99 zł. Żadnej żarówki tradycyjnej, dwa halogeny przy lustrze w przedpokoju (praktycznie nie używane, to jak ktoś się chce przypatrzeć przed wyjściem na bal - normalnie w przedpokoju świecą LEDy). Płyta na gaz. Piekarnik używany z raz na dwa tygodnie.

Za wodę i podgrzanie części z niej zapłaciłem więcej, niż 1300 zł.

Nie dziw się, że nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogratulować tylko. Mam mniejsze mieszkanie. Ogrzewanie i CWU miejskie. A za prąd w zeszłym roku

> zapłaciłem 2108,99 zł. Żadnej żarówki tradycyjnej, dwa halogeny przy lustrze w przedpokoju

> (praktycznie nie używane, to jak ktoś się chce przypatrzeć przed wyjściem na bal - normalnie w

> przedpokoju świecą LEDy). Płyta na gaz. Piekarnik używany z raz na dwa tygodnie.

> Za wodę i podgrzanie części z niej zapłaciłem więcej, niż 1300 zł.

> Nie dziw się, że nie wierzę.

Też mi się nie chce wierzyć. Jakieś 1600zł rocznie wydaję na prąd. Mieszkanie 57m2, oświetlenie wszędzie na ledach/świetlówkach eco, bojler 50L, dwoje mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nowe nie żrą tak prądu jak stare , ale ja polecam grzejniki panele IR wychodza taniej i są

> programowalne

Jakoś mnie nie przekonują. Grzeją gdy chodzą. W akumulacyjnych jest szamot, który oddaje ciepło za dnia, które nocą skumulował nagrzewaniem elektrycznym (w tańszej taryfie). Przynajmniej tak mówi teoria. Dlatego pytam o praktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamontowane dwa piece. do ogrzania mają 32m kw. bardzo wygodne w użytkowaniu, temperatura

> programowalna przy zakupie dodatkowego termostatu. Koszty samego ogrzewania nie znam, bo

> wszystko mam na prąd, ale za cały prąd (ogrzewanie, grzanie wody, gotowanie plus cała reszta)

> rocznie płacę 1300zł. Nie mam porównania co do węgla bo nigdy nie używałem ale myślę, że o

> niebo lepiej i na pewno nigdy bym nie zamienił na węgiel. Polecam!!

Tyle płacisz za prąd czy tyle Ci wyszło z prognoz bez uwzględniania dopłaty po rocznym odczycie? Mieszka tam ktoś czy stoi niezamieszkałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś mnie nie przekonują. Grzeją gdy chodzą. W akumulacyjnych jest szamot, który oddaje ciepło za

> dnia, które nocą skumulował nagrzewaniem elektrycznym (w tańszej taryfie). Przynajmniej tak

> mówi teoria. Dlatego pytam o praktykę.

Mam mieszkanie ok 50 m2, dwa piece (3,2 kW + 1,6 kW), podgrzewacz przepływowy 12 kW, rodzina 2+1. Ponieważ lubimy mieć ciepło w domu i zimą chodzić po mieszkaniu w "krótkim rękawku"

piece akumulacyjne są ustawione tak, że zapewniają temp ok 20 st. C, a po powrocie z pracy rozpalamy kominek.

W sezonie grzewczym mam rachunki za prąd 500-600 zł, poza sezonem nie przekraczają 300 zł,

Za ostatnie 12 miesięcy zapłaciłem ok 2300 zł + 6 mp drewna do kominka (ok 1000 zł).

Co do praktyki używania pieców akumulacyjnych: kupiłem piece tzw dynamiczne, tzn wkład jest zaizolowany, grzałki nagrzewają go na nocnej taryfie, a termostat uruchamia wentylator, który tłoczy powietrze przez środek pieca i podgrzewa w ten sposób mieszkanie.

W praktyce okazało się, że izolacja pieca nic nie daje, ciepło oddawane jest całą jego powierzchnią. Jednocześnie piec ma taką bezwładność, że praktycznie nie wyczuwa się wahań temperatury między porankiem, gdy przestają grzać grzałki, a wieczorem gdy jest najbardziej wychłodzony.

W skutek tego po pierwszym sezonie wywaliłem termostaty załączające wentylator (który był bardzo niskiej jakości i strasznie hałasował), temperaturę reguluje termostatem w samym piecu, który mierzy stopień nagrzania wsadu.System działa tak już 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Jest tu ktoś, kto się przesiadł w kamienicy z ogrzewania węglem w piecu, na elektrykę w postaci

> grzejników akumulacyjnych?

> Jakie wrażenia?

> No i pytanie zasadnicze: jak się zmieniły koszty po takiej przesiadce?

> Pozdrawiam

W rodzinnym mieszkaniu mieliśmy stare piece kaflowe (duże, ozdobne, nie standardowe kostki) z wkładem grzejnym na prąd. Każdy piec miał po 3 grzałki, w sumie ok. 3kW. Do tego w kuchni i łazience mniejsze grzejniki na prąd. Co do pieców - jak się mocno nagrzały w nocy, to ciepło potrafiły trzymać do następnego wieczoru, jeśli grzały na "jedynkę" to popołudniu były już zimne. W mieszkaniu (120m.kw, 3,5 wysokie) jakoś to funkcjonowało.

Teraz rodzice mieszkają w domu, gdzie ze względu na brak gazu i wygodę też grzeją prądem, ale z wykorzystaniem nowoczesnych pieców akumulacyjnych i podłogówki w niektórych miejscach. Te piece są znacznie lepiej izolowane. Jeśli "naładują się ciepłem", a temperatura w domu będzie wysoka, to nie oddają go, tylko trzymają Coś tam oddadzą, ale nie jest tak jak w piecach starego typu, które rano były gorące. Termostat "mówi im" kiedy mają włączyć dmuchawę i oddawać ciepło. Fajna i wygodna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawde niezle. Mam mieszkanie 38m2, rachunki za prad, to ok. 50zl/m-c. CO z ciepla miejskiego, to

> 90zl/m-c przez cale 12 miesiecy, wiec 1080+600=1680zl

Jak uzyskać tak niskie rachunki za prąd?

Mam podobne mieszkanie, woda i ogrzewanie z pieca gazowego, kuchenka gazowa. Piekarnik elektryczny używany od czasu do czasu, pralka, czajnik czy odkurzacz trochę prądu biorą, ale nie chodzą przez długie godziny, poza tym każdy odkurza czy pierze. U mnie wychodzi 100-120 zł / miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak uzyskać tak niskie rachunki za prąd?

> Mam podobne mieszkanie, woda i ogrzewanie z pieca gazowego, kuchenka gazowa. Piekarnik elektryczny

> używany od czasu do czasu, pralka, czajnik czy odkurzacz trochę prądu biorą, ale nie chodzą

> przez długie godziny, poza tym każdy odkurza czy pierze. U mnie wychodzi 100-120 zł / miesiac

Mi niedawno przyszło rozliczenie i mam poniżej 90zł miesięcznie. Oświetlenie już prawie tylko LEDy, łazienka z oknem, laptop zamiast PC, telewizor LCD, do tego indukcja, piekarnik elektryczny, mikrofala, niewielka lodówka A+, ruter, a czasami toster, frytownica, opiekacze, miksery itp. Jeden pokój mam wyłączony z użytku to pewnie jeszcze ciut wzrośnie jak się remont skończy. Ale odłączyłem gaz, więc nic więcej za gotowanie czy podgrzewanie nie płacę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.