Skocz do zawartości

silnik opel 2.2 147 KM - LPG


pawelczekala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko interesuje mnie silnik opla 2.2 147KM montowany w Vectra C, ten sam silnik jest montowany w Fiacie Croma i mam pytanko jak ten silnik współpracuje z instalacja Lpg. nadaje sie pod gaz czy lepiej sobie odpuścić ????

Jakiego spalanie bezyny można sie spodziewać przy tym silniku w oplu Vectra c

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanko interesuje mnie silnik opla 2.2 147KM montowany w Vectra C, jak ten silnik współpracuje z instalacja Lpg.

Nadaje się

> Jakiego spalanie bezyny można sie spodziewać przy tym silniku w oplu Vectra c

od 8 L W górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodajmy 8 w trasie

Przecież nie na postoju, a do tego trasa trasie nie równa. Bo jak będziesz leciał grubo powyżej prędkości dopuszczalnej prędkości na autostradach w PL to ten silnik i 20L wciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam mam pytanko interesuje mnie silnik opla 2.2 147KM montowany w Vectra C, ten sam silnik jest

> montowany w Fiacie Croma i mam pytanko jak ten silnik współpracuje z instalacja Lpg. nadaje

> sie pod gaz czy lepiej sobie odpuścić ????

> Jakiego spalanie bezyny można sie spodziewać przy tym silniku w oplu Vectra c

> Pozdrawiam

Silnik chodzi na gazie idealnie, mam wrażenie że lepiej niż na benzynie, co do spalania to benzyny na trasie zależnie od stylu jazdy bierze mi 7-8l, choć raz zrobiłem 6,4 przy jeździe w kapeluszu na dystansie 400km. Gazu nie jestem w stanie spalić mniej niż 9l, wczoraj jechałem w trasę 400km, z czego 40km po mieście w dużym ruchu, w jedną stronę dość żwawo 110-120, spowrotem emerycko do 100km/h i z takiego mixa wyszło mi idealnie 10/100.

Silnik super imo, optymalna dynamika do tej budy, jedynie trzeba pilnować oleju bo przy but.gif lubi trochę wypić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma taki silnik i na gazie spala mu srednio 12l lpg. Z tego co pamietam to robił jakies uszczelniacze bo strasznie olej mu wpitalała. Po tym zabiegu i tak pije, ale podobno mniej.

Silnik super imo, optymalna dynamika do tej budy, jedynie trzeba pilnować oleju bo przy lubi trochę wypić.

Optymalna dynamika do tej budy, to z V6 na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Właśnie siostra rozgląda się z vectrą 2,2 z 2007 r (sześciobiegowa ) i gdzieś w czeluściach netu wyczytałem że któregoś modelu silnika 2,2 nie gazuje inny jak już to spala i benzynę i gaz .... icon_eek.gif

Ktoś z kolegów słyszał o takich rzeczach ?

Pozdrawiam

> Nadaje się

> od 8 L W górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Ktoś z kolegów słyszał o takich rzeczach ?

Wersja z bezpośrednim wtryskiem, tak jak napisano powyżej 155KM. Jednak i na to jest już odpowiednia instalacja V generacji. Tylko będzie kosztować prawie drugie tyle co ta Vectra wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie czytałeś o 2,2 155KM

A że tak zagadam jeszcze ....

Jak jeszcze można sprawdzić ( oprócz VIN-u) patrząc np. na silnik że to NIE DIRECT ( bo np. emblematu DIRECT nie ma na klapie tyłu) ?

Wiadomo - DR gdzie są KW/KM to oczywiste.

Ale czy patrząc na silnik można wyczaić tę kwestię ?

Tak dla przykładu np.

http://otomoto.pl/opel-vectra-c-2-2-16v-benz-lift-oplacona-niemcy-1reka-C34741662.html

z VIN-em : W00L0ZCF3561002151

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w zafirze silnik 2.2 147KM, czyli z22se

Na LPG przejechane ponad 110tys.km.

Auto jeździ głównie w trasy, aczkolwiek nie oznacza to wcale mniejszego zuzycia gazu.

Średnie spalanie ok. 11l/100km. Minimalne było coś koło 9l/100km, maksymalne ponad 14l/100km.

Po 110tys.km instalacja LPG została zmodernizowana (listwa wtryskowa z waltekami i dłuuuugimi rurkami została zastąpiona wtryskami Lovato na krótkich wężykach). Za mało przejechałem, żeby obiektywnie określić, jak to wpłynęło na żużycie paliwa.

Na benzynie nie jeżdziłem, ale komputer pokładowy pokazuje średnie zużycie na poziomie 8,2-8,5l/100km.

Gdyby nie zużycie oleju (u mnie 1,0l/2000km, niestety - wg instrukcji obsługi ciągle w normie) to byłby najlepszy silnik, jaki miałem.

Sporo mnie kosztowała wymiana rozrządu (rozrząd balansowy, pompa wody, rozrząd zaworowy) - z robocizną prawie 2tys.PLN

Wymiana była konieczna z powodu zniszczenia jednego ślizgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.