Skocz do zawartości

Tatusiowóz z Żabolandii


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeeee..... jestem tu nowy i chciałem się przywitać. skromny.gif526.gif

Będę tu zaglądał co jakiś czas i zadawał mniej lub bardziej durne pytania z zakresu eksploatacji auta na F.

Od ostatniego czwartku jestem właścicielem Citroena C8 w wersji Exclusive, rocznik 2010, przebieg 71tys km.

Zrobiłem nim już ok. 900km, bo osobiście przywiozłem go z Hamburga.

Jest to najmłodszy i najlepiej wyposażony samochód, jaki kiedykolwiek kupiłem, ma w zasadzie "wszystko" a nawet kilka rzeczy więcej. No i ma najfajniejszą rzecz, jaką może mieć tatusiowóz, czyli.... automatyczną skrzynię biegów. Od dawna marzyłem o takiej wygodzi i nareszcie jest.

Moje dzieciaki oszalały już na punkcie nowego auta, ochrzciły go mianem "Citruś" i miałem już propozycję, aby wyjąć dwa tylne fotele, by mogli się w nim przespać. Na szczęście jeszcze nie wiem, jak się demontuje fotele. niewiem.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Chciałbym podziękować w tym momencie Pawłowi za to, że z anielską cierpliwością znosił moje kolejne zapytania dot. tego modelu oraz przeprosić, że był zmuszany do opiniowania ponad kilkunastu egzemplarzy, jakie oglądałem bądź rozważałem w ciągu ostatnich tygodni. Chwała Ci za to! 20.GIF

Kilka słów o samym samochodzie:

- jest wygodny (fotele, zawieszenie, wyciszenie)

- jest zajedwabiście wyposażony (automat, ksenony, el. boczne drzwi, navi, el. siedzenia, auto-klima spineyes.gifspineyes.gif)

- jest ładny i elegancki - opinia żony i teściów

- jest funkcjonalny - opinia dzieci i moja własna cool.gif

- deko wkurza mnie ergonomia miejsca kierowcy - po jaką cholerę dawać aż 4 dźwigienki przy kierownicy

- zawias mógłby pracować nieco lepiej, niech się Żabojady uczą od Forda chociażby

- pali chyba za dużo, ale może deko za wcześnie na takie wnioski

- za dużo tych wszystkich dźwięków i pipczeń, przydałoby sią to wszystko powyciszać.

Summa summarum, na razie jestem mega zadowolony. Byłbym jeszcze bardziej, gdyby ktoś ode mnie kupił moją Mazdę MPV, którą w chwili obecnej jestem w stanie oddać za grosze, bo dwóch szaf trzydrzwiowych nie potrzebuję.

Teraz tylko opłacić, ubezpieczyć i zarejestrować - formalności czekają mnie w przyszłym tygodniu, bo rodzina niecierpliwi się, kiedy zacznie jeździć nowym Citrusiem.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeeee..... jestem tu nowy i chciałem się przywitać.

> Będę tu zaglądał co jakiś czas i zadawał mniej lub bardziej durne pytania z zakresu eksploatacji

> auta na F.

> Od ostatniego czwartku jestem właścicielem Citroena C8 w wersji Exclusive, rocznik 2010, przebieg

> 71tys km.

> Zrobiłem nim już ok. 900km, bo osobiście przywiozłem go z Hamburga.

> Jest to najmłodszy i najlepiej wyposażony samochód, jaki kiedykolwiek kupiłem, ma w zasadzie

> "wszystko" a nawet kilka rzeczy więcej. No i ma najfajniejszą rzecz, jaką może mieć

> tatusiowóz, czyli.... automatyczną skrzynię biegów. Od dawna marzyłem o takiej wygodzi i

> nareszcie jest.

> Moje dzieciaki oszalały już na punkcie nowego auta, ochrzciły go mianem "Citruś" i miałem już

> propozycję, aby wyjąć dwa tylne fotele, by mogli się w nim przespać. Na szczęście jeszcze nie

> wiem, jak się demontuje fotele.

> Chciałbym podziękować w tym momencie Pawłowi za to, że z anielską cierpliwością znosił moje kolejne

> zapytania dot. tego modelu oraz przeprosić, że był zmuszany do opiniowania ponad kilkunastu

> egzemplarzy, jakie oglądałem bądź rozważałem w ciągu ostatnich tygodni. Chwała Ci za to!

> Kilka słów o samym samochodzie:

> - jest wygodny (fotele, zawieszenie, wyciszenie)

> - jest zajedwabiście wyposażony (automat, ksenony, el. boczne drzwi, navi, el. siedzenia,

> auto-klima )

> - jest ładny i elegancki - opinia żony i teściów

> - jest funkcjonalny - opinia dzieci i moja własna

> - deko wkurza mnie ergonomia miejsca kierowcy - po jaką cholerę dawać aż 4 dźwigienki przy

> kierownicy

> - zawias mógłby pracować nieco lepiej, niech się Żabojady uczą od Forda chociażby

> - pali chyba za dużo, ale może deko za wcześnie na takie wnioski

> - za dużo tych wszystkich dźwięków i pipczeń, przydałoby sią to wszystko powyciszać.

> Summa summarum, na razie jestem mega zadowolony. Byłbym jeszcze bardziej, gdyby ktoś ode mnie kupił

> moją Mazdę MPV, którą w chwili obecnej jestem w stanie oddać za grosze, bo dwóch szaf

> trzydrzwiowych nie potrzebuję.

> Teraz tylko opłacić, ubezpieczyć i zarejestrować - formalności czekają mnie w przyszłym tygodniu,

> bo rodzina niecierpliwi się, kiedy zacznie jeździć nowym Citrusiem.

> Pozdrawiam

> Bartek

Generalnie pitolenie, kogoś kto nigdy nie miał porządnego auta spod F.

zwłaszcza w kwestii ergonomii i pipczenia.

Zapewne Japońce są bargdziej ergonomiczne, zwłaszcza w kwestii wszelkich włącznikow rodem z sowieckiego czołgu smile.gif

Niech się dobrze sprawuje smile.gif gratulacje,

DZIEKI BOGU JUŻ KUPIŁ, WRESZCIE MI E-MAIL ODPOCZNIE smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wreszcie Teraz mogę się już oficjalnie polecać jako handlarza używanymi częściami

Oż Ty !! smile.gif

Mam nadzieję, że szybko nie będę potrzebował żadnych części do niego. No, chyba że miewasz jakieś ładne felgi 17 z Alfy/Fiata za dobry pieniądz. Ale to też nie wcześniej, niż na wiosnę.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oż Ty !!

> Mam nadzieję, że szybko nie będę potrzebował żadnych części do niego. No, chyba że miewasz jakieś

> ładne felgi 17 z Alfy/Fiata za dobry pieniądz. Ale to też nie wcześniej, niż na wiosnę.

> Pozdro

> Bartek

Nie, ja mam tylko 15" i wszystko co dotyczy C8 z 2003 roku.

Tak z ciekawości zapytam: klamki masz w dobrym stanie czy już obłażą? Zwłaszcza uchwyt tylnej klapy cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ja mam tylko 15" i wszystko co dotyczy C8 z 2003 roku.

> Tak z ciekawości zapytam: klamki masz w dobrym stanie czy już obłażą? Zwłaszcza uchwyt tylnej klapy

To tylko z pierwszych lat produkcji smile.gif obłaziło, czyli 2002/2003 smile.gif

Potem zmienili dostawcę i już w żadnym późniejszym aucie nie obłaziło.

Prawda Krzychu_S smile.gif w Twoim są jak nowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeeee..... jestem tu nowy i chciałem się przywitać.

> Będę tu zaglądał co jakiś czas i zadawał mniej lub bardziej durne pytania z zakresu eksploatacji

> auta na F.

> Od ostatniego czwartku jestem właścicielem Citroena C8 w wersji Exclusive, rocznik 2010, przebieg 71tys km.

> Bartek

Wrzuć wreszcie jakieś FOTY, chciałbym wreszcie go zobaczyć na oczy a nie tylko z VINu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wrzuć wreszcie jakieś FOTY, chciałbym wreszcie go zobaczyć na oczy a nie tylko z VINu

W weekend nie miałem kiedy zrobić fot.

Za dzień-dwa może coś wrzucę. W tej chwili mam tylko jedno zdjęcie robione na szybko odkurzaczem. wink.gif

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jestem na etapie poszukiwań C8, 807, Phedry, Ulisesa

No to służę pomocą, bo jestem można powiedzieć, na bieżąco. Którego rocznika szukasz? Którego silnika?

Jakby co, to mam jeszcze namiary we Francji na dwie fajne sztuki z 2010/11 roku ze 163KM silnikiem 2.0l.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 06-08r motor oczywiście klekota. Nie dziękuje za wycieczki. auto mam zamiar kupić krajowe max do

> 300 km od miejsca zamieszkania.

Powodzenia zatem.

Najciężej będzie chyba z tym krajowym, ale Ty mechanior jesteś, to sobie poradzisz.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 06-08r motor oczywiście klekota. Nie dziękuje za wycieczki. auto mam zamiar kupić krajowe max do

> 300 km od miejsca zamieszkania.

Jakiś czas to już trwa smile.gif ale bądź twardy, udowodnij nam że się da smile.gif mimo że my z własnego doświadczenia wiemy że to nie wykonalne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas to już trwa ale bądź twardy, udowodnij nam że się da mimo że my z własnego

> doświadczenia wiemy że to nie wykonalne

w środę jadę oglądać z polskiego salonu. Mam nadzieję że to co mówił przez tel. właściciel będzie zgodne z tym co zastane na miejscu spineyes.gif Jak coś nabędę padło to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w środę jadę oglądać z polskiego salonu. Mam nadzieję że to co mówił przez tel. właściciel będzie

> zgodne z tym co zastane na miejscu Jak coś nabędę padło to dam znać

Z polskiego salonu to ma być zaleta? To były dość drogie samochody a w Polsce jak to w Polsce, zazwyczaj jak się coś sprzedało to golas albo oczko wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z polskiego salonu to ma być zaleta? To były dość drogie samochody a w Polsce jak to w Polsce,

> zazwyczaj jak się coś sprzedało to golas albo oczko wyżej.

popatrz jakie auta jeżdżą po drogach jakoś ludzi stać. W 98% auta sprowadzane to ulęgałki. A egzemplarz który jadę oglądać ma wszystko co do szczęścia potrzeba. Z resztą to ma być auto dla małżowiny ja będę siadał za kółko okazjonalnie. Dla siebie mam Bravo devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popatrz jakie auta jeżdżą po drogach jakoś ludzi stać. W 98% auta sprowadzane to ulęgałki. A

> egzemplarz który jadę oglądać ma wszystko co do szczęścia potrzeba. Z resztą to ma być auto

> dla małżowiny ja będę siadał za kółko okazjonalnie. Dla siebie mam Bravo

Najważniejsze żebyś był zadowolony- mówi właściciel ulęgałki najlepszej ze wszystkiego co oglądałem, również tych zakupionych w polskim salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najważniejsze żebyś był zadowolony- mówi właściciel ulęgałki najlepszej ze wszystkiego co

> oglądałem, również tych zakupionych w polskim salonie

z jedną sztuką się spóźniłem auto podemonstracyjne od pierwszego właściciela z max wyposażeniem frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Jestem po "pierwszym przeglądzie" na stacji diagnostycznej. Citruś przeszedł badanie bez problemów.... za wyjątkiem spalonej żarówki światła hamulca.

Jak się odkręca tą cholerną lampę? Czy jest jakiś klucz, żeby odkręcić tę górną (jedyną zresztą) nakrętkę? I nawet jeśli, to co dalej?

Nie chcę nic połamać na dzień dobry, więc kilka słów instruktarzu będą mile widziane.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Jestem po "pierwszym przeglądzie" na stacji diagnostycznej. Citruś przeszedł badanie bez

> problemów.... za wyjątkiem spalonej żarówki światła hamulca.

> Jak się odkręca tą cholerną lampę? Czy jest jakiś klucz, żeby odkręcić tę górną (jedyną zresztą)

> nakrętkę? I nawet jeśli, to co dalej?

> Nie chcę nic połamać na dzień dobry, więc kilka słów instruktarzu będą mile widziane.

> Pozdro

> Bartek

Z wierzchu to jest chyba zwykła nakrętka. Od środka lampę odkręcasz dwoma "kręciołkami" pod plastikiem - zdejmujesz długi plastik poniżej lampki bagażnika i masz dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Jestem po "pierwszym przeglądzie" na stacji diagnostycznej. Citruś przeszedł badanie bez

> problemów.... za wyjątkiem spalonej żarówki światła hamulca.

> Jak się odkręca tą cholerną lampę? Czy jest jakiś klucz, żeby odkręcić tę górną (jedyną zresztą)

> nakrętkę? I nawet jeśli, to co dalej?

> Nie chcę nic połamać na dzień dobry, więc kilka słów instruktarzu będą mile widziane.

> Pozdro

> Bartek

O zeszyt w mordę, ale wygodnictwo!

Najpierw pomóż mu wybrać auto, a teraz jeszcze wymień żarówkę.

smile.gif

A ja to q.....a sam musiałem dojść do wszystkiego.

co te ludzie by zrobili bez tego internetu smile.gif

To instrukcji też nie dostałeś, no daj spokój, aleś szrota kupił tongue.gif

Bartek, tu sobie znajdź manuala i wszystko będzie jasne:

http://service.citroen.com/dtt/ddb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> Jestem po "pierwszym przeglądzie" na stacji diagnostycznej. Citruś przeszedł badanie bez

> problemów.... za wyjątkiem spalonej żarówki światła hamulca.

> Jak się odkręca tą cholerną lampę? Czy jest jakiś klucz, żeby odkręcić tę górną (jedyną zresztą)

> nakrętkę? I nawet jeśli, to co dalej?

> Nie chcę nic połamać na dzień dobry, więc kilka słów instruktarzu będą mile widziane.

> Pozdro

> Bartek

Nie chcę krakać ale żarówki od stopu palą się dopiero po przekroczeniu pół miliona. Pewnie kręcony zlosnik.gif

Odkręcanie lampy zgodnie z podpowiedziami, jedna widoczna plastikowa nakrętka u góry, przydadzą się długie szczypce. Pozostałe dwie masz pod długą, pionową kratką w bagażniku. Poświeć sobie to zobaczysz jak wyglądają i w jakich są dziwnych miejscach. Wyjdzie cała lampa. Przy ponownym wkładaniu zwróć uwagę, żeby nie przyciąć kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O zeszyt w mordę, ale wygodnictwo!

> Najpierw pomóż mu wybrać auto, a teraz jeszcze wymień żarówkę.

Jakie "wymień", jakie "wymień"!!! smile.gifsmile.gifsmile.gif

Instrukcję mam po niemiecku a ja w jęz wroga nie szprecham za dobrze.

> A ja to q.....a sam musiałem dojść do wszystkiego.

I bardzo dobrze. I teraz Twoją rolą jest pomagać.

Ja swego czasu wiele razy udzielałem się na Forum Mondeo, bo jak miałem ten samochód, to parę napraw czy usprawnień też musiałem samodzielnie przejść. Proszę nie narzekać, tylko pomagać.

> http://service.citroen.com/dtt/ddb/

Okejas. Każden jeden materiał poglądowy się przyda.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak rozwiązać temat DRL? Nie chcę w dzień eksploatować ksenonów, więc myślę o jakimś rozwiązaniu. Czy można tak skonfigurować światła drogowe, żeby świeciły na 30%, jak to jest w niektórych modelach (w Subaru widziałem)? A jeśli nie, to jakie LEDowe DRLe kupić i jak podłączyć?

2. Czy jest szansa włączyć gdzieś w ustawieniach, aby "muśnięcie" kierunkowskazu dawało 3 mignięcia? Bardzo bym to chciał.

3. A doświetlanie zakrętów ktoś może inwestygował? Halogenami?

Na razie tyle, ale jeszcze nie zacząłem nim jeździć na dobre. Cli się, obecnie.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jak rozwiązać temat DRL? Nie chcę w dzień eksploatować ksenonów, więc myślę o jakimś

> rozwiązaniu. Czy można tak skonfigurować światła drogowe, żeby świeciły na 30%, jak to jest w

> niektórych modelach (w Subaru widziałem)? A jeśli nie, to jakie LEDowe DRLe kupić i jak

> podłączyć?

> 2. Czy jest szansa włączyć gdzieś w ustawieniach, aby "muśnięcie" kierunkowskazu dawało 3

> mignięcia? Bardzo bym to chciał.

> 3. A doświetlanie zakrętów ktoś może inwestygował? Halogenami?

> Na razie tyle, ale jeszcze nie zacząłem nim jeździć na dobre. Cli się, obecnie.

> Pozdro

> Bartek

1. Nie, podałem Ci via e-mail: Philips DayLight9LED

2. Nie

3. Nie, ale jak to chcesz w C8 zrealizować, skoro on ma przeciwmgielne w zasadniczym reflektorze, pod drogowymi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Nie, podałem Ci via e-mail: Philips DayLight9LED

> 2. Nie

> 3. Nie, ale jak to chcesz w C8 zrealizować, skoro on ma przeciwmgielne w zasadniczym reflektorze,

> pod drogowymi.....

ad 2

Borze, co za kupa ten Citroen. sciana.gif

Chyba sprzedam dziada zaraz! wink.gifwink.gifwink.gif

ad 1

A gdzie to przyflancować?

I czy da się to tak skonfigurować, żeby przełącznik świateł był w pozycji AUTO i żeby te DRLe dokładane działały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ad 2

> Borze, co za kupa ten Citroen.

> Chyba sprzedam dziada zaraz!

To jest chyba największy jego minus. Tez na to cierpię.

> ad 1

> A gdzie to przyflancować?

We wlotach zderzaka poniżej pasa przedniego. Trzeba to tylko odpowiednio wymierzyć.

> I czy da się to tak skonfigurować, żeby przełącznik świateł był w pozycji AUTO i żeby te DRLe

> dokładane działały?

Da się. Ja mam w spadku po Pawle i działa to elegancko. DRL się włączają jak jest widno, a jak się ściemnia i automat włącza krótkie, to DRL gasną. I jeszcze robią za f-cję follow2home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest chyba największy jego minus. Tez na to cierpię.

> We wlotach zderzaka poniżej pasa przedniego. Trzeba to tylko odpowiednio wymierzyć.

> Da się. Ja mam w spadku po Pawle i działa to elegancko. DRL się włączają jak jest widno, a jak się

> ściemnia i automat włącza krótkie, to DRL gasną. I jeszcze robią za f-cję follow2home.

http://gallery2.mud.pl/d/385429-2/DSCF0004.JPG

Tylko że to DayLighty 4 LED, za małe do C8, Ale wówczas LED5 kosztował 2x

A teraz LED9 jest w dobrej cenie smile.gif

A jakim cudem tak robią ?

Co do kierunków to w C4GP już tak mam smile.gif bo C8 to zabytek technologiczny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://gallery2.mud.pl/d/385429-2/DSCF0004.JPG

> Tylko że to DayLighty 4 LED, za małe do C8, Ale wówczas LED5 kosztował 2x

> A teraz LED9 jest w dobrej cenie

Ale i tak widać je z daleka.

> A jakim cudem tak robią ?

Ale że co?

> Co do kierunków to w C4GP już tak mam bo C8 to zabytek technologiczny

Cóż, niestety oglądałem C4GP będąc w serwisie. Małe toto 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale i tak widać je z daleka.

Owszem, ale za małe do gabarytu C8, LED9 będzie git

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-daylight-9-philips-drl-9-i4653164169.html

> Ale że co?

Follow me.... ?

> Cóż, niestety oglądałem C4GP będąc w serwisie. Małe toto

Mniejsze... ale jedynie brak suwanych drzwi doskwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> eeee - ja nie wiem. Ładnie się włączają na jakieś 20s jak wyłączam samochód albo jak go otwieram.

> Są jakieś ustawienia f2h w menu, więc pewnie to od tego, ale jeśli działa - to nie ruszałem.

Ustawienia są do lamp auta, DRL są odłożone i nie mają związku z tym, widocznie się coś wzbudza, próg napięcia uruchamiającego mają za niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Jak rozwiązać temat DRL? Nie chcę w dzień eksploatować ksenonów, więc myślę o jakimś

> rozwiązaniu. Czy można tak skonfigurować światła drogowe, żeby świeciły na 30%, jak to jest w

> niektórych modelach (w Subaru widziałem)? A jeśli nie, to jakie LEDowe DRLe kupić i jak

> podłączyć?

Zrób jak ja mam u siebie: moduł DRL podłączony pod żarówki p/mgielnych. Wygląda to na oryginalne dzienne, nie razi tak jak przerabiane z drogowych.Koszt poniżej 100zł i nikt Ci nic nie ukradnie a w razie przepalenia żarówki wymienisz ją za kilka złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób jak ja mam u siebie: moduł DRL podłączony pod żarówki p/mgielnych. Wygląda to na oryginalne

> dzienne, nie razi tak jak przerabiane z drogowych.Koszt poniżej 100zł i nikt Ci nic nie

> ukradnie a w razie przepalenia żarówki wymienisz ją za kilka złotych.

Mozesz rozwinac temat? Co to za modul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób jak ja mam u siebie: moduł DRL podłączony pod żarówki p/mgielnych. Wygląda to na oryginalne

> dzienne, nie razi tak jak przerabiane z drogowych.Koszt poniżej 100zł i nikt Ci nic nie

> ukradnie a w razie przepalenia żarówki wymienisz ją za kilka złotych.

Tyle że nie ma homologacji i pierwszy lepszy, nawet mało kumaty Policmajster zabierze Ci dowód bo nie znajdzie na szkle reflektora oznaczenia dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że nie ma homologacji i pierwszy lepszy, nawet mało kumaty Policmajster zabierze Ci dowód bo

> nie znajdzie na szkle reflektora oznaczenia dziennych.

To juz lepiej jezdzic na przeciwmgielnych, bo mandat i tak bedzie a dowodu nie zabiora grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz lepiej jezdzic na przeciwmgielnych, bo mandat i tak bedzie a dowodu nie zabiora

Nie, jak się chce jeździć na dziennych DRL, a auto ich nie ma, to sobie je po prostu trzeba kupić i założyć. Jednorazowy wydatek rzędu 1 mandatu za światła przeciwmgłowe smile.gif 200-300 zł i to bez punktów karnych czy zabierania Dowodu Rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mozesz rozwinac temat? Co to za modul?

http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-drl-swiatla-dzienne-usb-i4683254853.html

Jedno z pierwszych trafień na ALLEGRO , choć akurat tutaj drogo. Masz tam zdjęcia jak to działa, tyle że ja mam podpięte pod żarówki p/mgielnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że nie ma homologacji i pierwszy lepszy, nawet mało kumaty Policmajster zabierze Ci dowód bo

> nie znajdzie na szkle reflektora oznaczenia dziennych.

Wydaje Ci się. Używam tego jakieś dwa lata i nikt mnie nigdy nie zatrzymał ani nie zapytał dlaczego mi światła dziwnie świecą. Mało? Dwa tygodnie temu miałem badanie techniczne, przypomniało mi się o module jak diagnosta wjeżdżał na stanowisko, też nic nie powiedział ani nie zapytał hehe.gif

Rozwiązanie jest prawnie nielegalne ale w przypadku C8, gdzie p/mgielne są zintegrowane i wyraźnie widać, że nie jest to przeróbka kosztem drogowych, to naprawdę wygląda to jak popularne obecnie fabryczne dzienne 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, jak się chce jeździć na dziennych DRL, a auto ich nie ma, to sobie je po prostu trzeba kupić i

> założyć. Jednorazowy wydatek rzędu 1 mandatu za światła przeciwmgłowe 200-300 zł i to bez

> punktów karnych czy zabierania Dowodu Rejestracyjnego.

Wiem, tak sobie zazartowalem grinser006.gif

Swoja droga gdybym mial kupowac DRL za 300 PLN, to wole wymienic xenony raz na te 100 000km i koszt bedzie niewiele wiekszy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje Ci się. Używam tego jakieś dwa lata i nikt mnie nigdy nie zatrzymał ani nie zapytał dlaczego

> mi światła dziwnie świecą. Mało? Dwa tygodnie temu miałem badanie techniczne, przypomniało mi

> się o module jak diagnosta wjeżdżał na stanowisko, też nic nie powiedział ani nie zapytał

> Rozwiązanie jest prawnie nielegalne ale w przypadku C8, gdzie p/mgielne są zintegrowane i wyraźnie

> widać, że nie jest to przeróbka kosztem drogowych, to naprawdę wygląda to jak popularne

> obecnie fabryczne dzienne

Nie wydaje mi się smile.gif

To że Ciebie nikt o to nie zahaczył świadczy źle o nich. Diagnosta powinien takie rzeczy wyłapywać. Ale fakt że nawet jak miałem w Evasionie założone Xenony zamiast H1 na mijania to diagnosta na badaniu zagadał tylko "bardzo mocne ma Pan te światła, nie grzeje się reflektor ...?" dotykając szkła ręką smile.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.