Skocz do zawartości

Tatusiowóz z Żabolandii


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

> Wiem, tak sobie zazartowalem

> Swoja droga gdybym mial kupowac DRL za 300 PLN, to wole wymienic xenony raz na te 100 000km i koszt

> bedzie niewiele wiekszy

Większy ???

Ostatnio kupowałem do C5II Taty 2x "Osram Xynarc" na MiniInTheLight i z dostawą z PRCh wyszło ~100 zł za oba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wow, az tak potanialy palniki?

> Nie obawiasz sie, ze to jakas podroba i spali przetwornice?

Nie potaniały, nic przetwornicy nie jest smile.gif a że podróba to pewne smile.gif choć pewnie na tej samej linii u Chińczyka produkowane co oryginalne Philips Xenon czy Osram Xynarc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wydaje mi się

> To że Ciebie nikt o to nie zahaczył świadczy źle o nich. Diagnosta powinien takie rzeczy wyłapywać.

> Ale fakt że nawet jak miałem w Evasionie założone Xenony zamiast H1 na mijania to diagnosta na

> badaniu zagadał tylko "bardzo mocne ma Pan te światła, nie grzeje się reflektor ...?"

> dotykając szkła ręką

No ale pisałeś, że pierwszy lepszy policjant mi zabierze dowód a ja przez dwa lata nie miałem tego problemu. Mógłbym odbić piłeczkę i stwierdzić, że pierwszy lepszy policjant zabierze dowód za światła w Twojej byłej C8. Bo wiesz, że są nielegalne? zlosnik.gif A dużo bardziej widać, że są dokładane palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale pisałeś, że pierwszy lepszy policjant mi zabierze dowód a ja przez dwa lata nie miałem tego

> problemu. Mógłbym odbić piłeczkę i stwierdzić, że pierwszy lepszy policjant zabierze dowód za

> światła w Twojej byłej C8. Bo wiesz, że są nielegalne? A dużo bardziej widać, że są dokładane

Które światła w mojej byłej C8 są czy były nielegalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które światła w mojej byłej C8 są czy były nielegalne ?

Dokładane ledy, mają za małą według przepisów powierzchnię świecenia. Ja wiem, że ryzyko przyczepienia się kogoś jest znikome ale skoro jesteśmy tacy drobiazgowi... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładane ledy, mają za małą według przepisów powierzchnię świecenia. Ja wiem, że ryzyko

> przyczepienia się kogoś jest znikome ale skoro jesteśmy tacy drobiazgowi...

ŻARTY sobie robisz!

Przepis nie wyznacza powierzchni tylko światłość (w lumenach) oraz odległości od pozostałych lamp, zwłaszcza kierunkowskazów oraz krawędzi błotników i jezdni.

To są Philips DayLight LED4 więc mają europejską homologację dla DRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ŻARTY sobie robisz!

> Przepis nie wyznacza powierzchni tylko światłość (w lumenach) oraz odległości od pozostałych lamp,

> zwłaszcza kierunkowskazów oraz krawędzi błotników i jezdni.

> To są Philips DayLight LED4 więc mają europejską homologację dla DRL

Wiem, że WIKIPEDIA to niezbyt zaufane źródło ale nie mam teraz czasu szukać po ustawach a warunek powierzchni, określony przez polskie prawo, jest ogólnie znany. Poczytaj. Ledy, które miałeś są niezgodne z prawem w Polsce i upierdliwy misiek albo diagnosta może zabrać dowód i tego nie podważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że WIKIPEDIA to niezbyt zaufane źródło ale nie mam teraz czasu szukać po ustawach a warunek

> powierzchni, określony przez polskie prawo, jest ogólnie znany. Poczytaj. Ledy, które miałeś

> są niezgodne z prawem w Polsce i upierdliwy misiek albo diagnosta może zabrać dowód i tego nie

> podważysz.

W tym względzie NIE ma czegoś takiego jak w Polsce. Jesteśmy w EU.

Ale skoro twierdzisz że jest inaczej, podaj przepis Prawa o Ruchu Drogowym wg którego to są one nielegalne smile.gif

Poza tym te lampy DayLight 4LED mają wymiar 12,0x2,3 [cm] co daje 27,6 cm2

zatem jest więcej niż minimum 25 cm2 nawet z tego rozporządzenia smile.gif

http://ftp.motointegrator.pl/specyfikacje/PHILIPS/DRL4_MONTAZ_EN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym względzie NIE ma czegoś takiego jak w Polsce. Jesteśmy w EU.

> Ale skoro twierdzisz że jest inaczej, podaj przepis Prawa o Ruchu Drogowym wg którego to są one

> nielegalne

> Poza tym te lampy DayLight 4LED mają wymiar 12,0x2,3 [cm] co daje 27,6 cm2

> zatem jest więcej niż minimum 25 cm2 nawet z tego rozporządzenia

> http://ftp.motointegrator.pl/specyfikacje/PHILIPS/DRL4_MONTAZ_EN.pdf

Nie podam przepisu z PoRD bo to chyba jednak nie ta ustawa. Obiecuję, że w wolnej chwili przytoczę z konkretnego źródła to, co jednak masz już wspomniane w Wikipedii.

Czy link, który podałeś to światła jakie miałeś? Czy ich powierzchnia świecenia (a nie wymiary zewnętrzne) ma min 25cm2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie podam przepisu z PoRD bo to chyba jednak nie ta ustawa. Obiecuję, że w wolnej chwili przytoczę

> z konkretnego źródła to, co jednak masz już wspomniane w Wikipedii.

> Czy link, który podałeś to światła jakie miałeś? Czy ich powierzchnia świecenia (a nie wymiary

> zewnętrzne) ma min 25cm2?

facepalm%5B1%5D.gif tak to instrukcja od moich (byłych) DRL, powierzchnia świecenia miała >25 cm2

Nawet na tej instrukcji na 1 stronie masz drukowanymi - homologacja R87 - czyli ta o której mówi cytowany w Wiki Przepis Ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie "wymień", jakie "wymień"!!!

> Instrukcję mam po niemiecku a ja w jęz wroga nie szprecham za dobrze.

Ale pismo obrazkowe rozumiesz ? smile.gif

No to spokojnie dasz radę, nawet jak w żadnym języku nie czytasz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie potaniały, nic przetwornicy nie jest a że podróba to pewne choć pewnie na tej samej linii u

> Chińczyka produkowane co oryginalne Philips Xenon czy Osram Xynarc

Ja najpierw kupilem niby Philipsy z allegro za 120 / sztuke. Jeden przestal dzialac do 2 miesiacach, wymieniali mi chyba ze 2 razy, w koncu oddali pieniadze. Pozniej stwierdzilem ze skoro to i tak podroby to kupilem ze sklepu stacjonarnego chinczyki ale bez napisow, po 70zl. Pierwszy wysiadl po 10 miesiacach, drugi dziala nadal. Teraz w miejsce spalonego wlozylem oryginalny uzywany palnik Osrama, na razie chodzi od pol roku.

Daj znac jak dlugo podzialaja Twoje, to moze nastepne tez kupie na Ali :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale pismo obrazkowe rozumiesz ?

> No to spokojnie dasz radę, nawet jak w żadnym języku nie czytasz

Szczerze mowiac to mnie wymiana zarowki stopu w C4 3D zajela troche czasu, mimo ze mialem instrukcje po PL.

Niestety nie wspomnieli w niej slowem, ze na gorze lampa trzyma sie na dosc dziwnym mocowaniu i balem sie to szarpnac, zeby nie polamac zaczepow grinser006.gif

Dopiero jak wyszukalem na allegro zdjecia lampy to zalapalem o co chodzi hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja najpierw kupilem niby Philipsy z allegro za 120 / sztuke. Jeden przestal dzialac do 2

> miesiacach, wymieniali mi chyba ze 2 razy, w koncu oddali pieniadze. Pozniej stwierdzilem ze

> skoro to i tak podroby to kupilem ze sklepu stacjonarnego chinczyki ale bez napisow, po 70zl.

> Pierwszy wysiadl po 10 miesiacach, drugi dziala nadal. Teraz w miejsce spalonego wlozylem

> oryginalny uzywany palnik Osrama, na razie chodzi od pol roku.

> Daj znac jak dlugo podzialaja Twoje, to moze nastepne tez kupie na Ali :-D

No pierwszy zakup to już 3 lata działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, niestety oglądałem C4GP będąc w serwisie. Małe toto

Byłem w poniedziałek na obowiązkowym przeglądzie przed rejestracją. Jeden z mechaników żywo się interesował C8, bo sam jeździ C4P. Bardzo mu się Citrus podobał i przede wszystkim chwalił przestrzeń o pojemność.

I jak też (nie)skromnie uważam, że C4GP jest za mały, jeśli ma nim rozsądnie podróżować 6 osób (jak u mnie).

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje Ci się. Używam tego jakieś dwa lata i nikt mnie nigdy nie zatrzymał ani nie zapytał dlaczego

> mi światła dziwnie świecą. Mało? Dwa tygodnie temu miałem badanie techniczne, przypomniało mi

> się o module jak diagnosta wjeżdżał na stanowisko, też nic nie powiedział ani nie zapytał

> Rozwiązanie jest prawnie nielegalne ale w przypadku C8, gdzie p/mgielne są zintegrowane i wyraźnie

> widać, że nie jest to przeróbka kosztem drogowych, to naprawdę wygląda to jak popularne

> obecnie fabryczne dzienne

Zgadzam się z Tobą. Ja też raczej jestem za tym, żeby wykorzystać światła przeciwmgłowe zamiast dokładać LEDy. Myślę o module ze strony dzienne.eu. Gadałem już z chłopakami, którzy to zaprojektowali i produkują.

Wiele samochodów jeździ z takim rozwiązaniem i mnie się ono podoba.

Tak się rozmarzyłem, ze przydało by się jeszcze doświetlanie zakrętów, ale to by trzeba było się wpinać jakoś w CAN, żeby to sensownie działało.

No i te kierunki...... są moduły na allegro, które potrafią "dołożyć" te 3 mignięcia po muśnięciu dźwigni kierunków. Też nad tym myślę.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem w poniedziałek na obowiązkowym przeglądzie przed rejestracją. Jeden z mechaników żywo się

> interesował C8, bo sam jeździ C4P. Bardzo mu się Citrus podobał i przede wszystkim chwalił

> przestrzeń o pojemność.

> I jak też (nie)skromnie uważam, że C4GP jest za mały, jeśli ma nim rozsądnie podróżować 6 osób (jak

> u mnie).

> Pozdrawiam

> Bartek

Dywagacje szkolne, to są dwa różne segmenty, pod każdym względem

To tak jak porównywać tfu tfu Tourana do Sharana tfu tfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie jest fajnie..... crazy.gifcrazy.gif

Citroen spłatał mi dzisiaj psikusa i..... nie chciał zamknąć lewych tylnych drzwi. Objawy dziwne, bo zamykał drzwi i je z powrotem odsuwał. "Przygoda" przytrafiła się żonie, ale raczej na 99% jestem przekonany, że sprawdziła, czy nic nie stało na drodze drzwi.

Nie miałem czasu się z nim naparzać, bo był ranek i śpieszyliśmy się do szkoły, ale nie podoba mi się taki początek znajomości.

Na szczęście stary dobry Caprik dał się odpalić i spokojnie dowiózł żonkę do przedszkola/pracy.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A stał równo? Mi się kiedyś to zdarzyło jak stałem na wzniesieniu. Po zjechaniu na równe zamknął.

Stał równo, w garażu. Zresztą nadal tak stoi. Po powrocie do domu miałem okazję go "potestować". Niestety, za każdym razem, jak go zamykam z guzika, to dojeżdża do końca i zamiast domknąć drzwi, to on je z powrotem otwiera. Tak jakby zadziałał jakiś czujnik przycięcia zamiast krańcówki. Na szczęście drzwi daje się zamknąć ręcznie, trochę na siłę. Ale jakoś mam przeczucie, że nie powinno sie ich tak traktować na dłuższą metę, bo to tylko pogorszy sprawę.

Mam pytanie na poważnie - KTO MI TO OGARNIE W Wawie ???

Jak dla mnie to sprawa z czujnikiem.

Ktoś wie, gdzie znajdują się czujniki w drzwiach i jak się do nich dobrać?

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stał równo, w garażu. Zresztą nadal tak stoi. Po powrocie do domu miałem okazję go "potestować".

> Niestety, za każdym razem, jak go zamykam z guzika, to dojeżdża do końca i zamiast domknąć

> drzwi, to on je z powrotem otwiera. Tak jakby zadziałał jakiś czujnik przycięcia zamiast

> krańcówki. Na szczęście drzwi daje się zamknąć ręcznie, trochę na siłę. Ale jakoś mam

> przeczucie, że nie powinno sie ich tak traktować na dłuższą metę, bo to tylko pogorszy sprawę.

> Mam pytanie na poważnie - KTO MI TO OGARNIE W Wawie ???

> Jak dla mnie to sprawa z czujnikiem.

> Ktoś wie, gdzie znajdują się czujniki w drzwiach i jak się do nich dobrać?

> Pozdro

> Bartek

W zamku w drzwiach, trochę zabawy z demontażem tapicerki.

Ale ja bym najpierw popróbował z wszelkiej maści sprejami smarująco czyszczącymi wpsikanymi w zamek drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.