Skocz do zawartości

Buty motocyklowe krótkie


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

> Ktoś może coś polecić?

> Zastanawiałem się nad Daytona Shorty, Alpinestars Sierra z Gore.

> Któreś z tych, ewentualnie coś innego?

> Mimo wszystko dobrze by było gdyby były na membranie, bo nóżka pocić się u mnie lubi

tak. ale pytanie czy nie szkoda Ci kasy - bo buty krótkie, dla mnie = miasto, a miasto = łażenie w nich cały dzień w robocie itp. = szybko się skatują = szkoda kasy na goretex, żeby go zadeptać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak. ale pytanie czy nie szkoda Ci kasy - bo buty krótkie, dla mnie = miasto, a miasto = łażenie w

> nich cały dzień w robocie itp. = szybko się skatują = szkoda kasy na goretex, żeby go

> zadeptać:)

mam krotkie TCX Jupiter 2 juz chyba ze 3 lata i nic sie z nimi nie dzieje, polecam TCX lub daytone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie latam w trekkingowych Salomona z Gore hehe.gif i trochę szkoda, ale z tego co widzę lecą głównie w miejscu, gdzie but pracuje z dźwignią zmiany biegów. Gdyby były one fabrycznie wzmocnione w tym miesjcu to było by oki - nakładek żadnych nie uważam. Póki co w robocie i tak zmieniam szuły na cywilne, ale w moim przypadku lepiej jest mieć coś co oddycha, bo inaczej zaczną szybko capić sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie latam w trekkingowych Salomona z Gore i trochę szkoda, ale z tego co widzę lecą głównie w

> miejscu, gdzie but pracuje z dźwignią zmiany biegów. Gdyby były one fabrycznie wzmocnione w

> tym miesjcu to było by oki - nakładek żadnych nie uważam. Póki co w robocie i tak zmieniam

> szuły na cywilne, ale w moim przypadku lepiej jest mieć coś co oddycha, bo inaczej zaczną

> szybko capić

oj tam ja wiem ze goretex ma swoich fan(boj)ów.

ale zwykła skóra też oddycha smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam krotkie TCX Jupiter 2 juz chyba ze 3 lata i nic sie z nimi nie dzieje, polecam TCX lub daytone

Ok, dzięki za opinię ok.gif

Wizualnie jednak bardziej podobają mi się Alpiny

Mam jednak pecha bo zostały całkiem nieżle przecenione (z 700 na ~370 PLN), ale dla mnie już nie starczyło sciana.gif

Co do Dayton to owszem, ale za egzemplarz z Gore trza już wywalić koło tałzena oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daleko mi do fanboya Gore

> Bardziej cenię komfort swój i mojego otoczenia kiedy przychodzi mi ściągnąć buty

> Uprzedzając już komentarze: TAK, myję nogi

ja mam modeki jakies tam "city" za 300 PLN i po sezonie - pełna kultura smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, dzięki za opinię

> Wizualnie jednak bardziej podobają mi się Alpiny

> Mam jednak pecha bo zostały całkiem nieżle przecenione (z 700 na ~370 PLN), ale dla mnie już nie

> starczyło

> Co do Dayton to owszem, ale za egzemplarz z Gore trza już wywalić koło tałzena

dowiedz sie w motorismo ile kosztuja i podaj pozniej mi model i rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie masz racje ... ale czekaj, ten model buta nie ma zadnej "dziurawej" wentylacji, podobnie jak

> daytona road star, ktora dawala rade w +30

I widzisz, dokładnie te same buty bez membrany będą oddychały lepiej gdyż membrana ma swoją maksymalną zdolność do odparowanie pary. Owszem w deszczu wyższy komfort będzie w butach z membraną, jednak w upale stanowi ona dodatkowa warstwę przeszkadzającą w oddychaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I widzisz, dokładnie te same buty bez membrany będą oddychały lepiej gdyż membrana ma swoją

> maksymalną zdolność do odparowanie pary. Owszem w deszczu wyższy komfort będzie w butach z

> membraną, jednak w upale stanowi ona dodatkowa warstwę przeszkadzającą w oddychaniu.

oczywiscie masz racje, przeciez ja Cie nie zmuszam do kupowania butow z membrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiscie masz racje, przeciez ja Cie nie zmuszam do kupowania butow z membrana

Nie jestem przeciwnikiem, w warunkach jakie mamy obecnie membrana jest wybawieniem smile.gif Chodzi mi o to że sama w sobie nie powoduje że materiał jaki jest za nią lepiej odprowadza parę, za to doskonale chroni przed wiatrem i deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku daytony to mozliwe

bardziej w przypadku tego miejsca... "przemiły" pan mi oznajmił że szukam rozwiązań dla biedaków, dobrze że mi nie kazał wypi....ć

sam znalazłem drogę do wyjścia smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...wyglądają całkiem fajnie a cena to już w ogóle rewelacyjna

> Napisałeś, że po sezonie ok, a jak w trakcie sezonu?

no cóż. ja się nie zapuszczałem w tym roku za miasto daleko.

a w miescie - 100% skuteczności. nawet w deszczu te 30 minut wytrzymują bez problemu, a nie są z definicji wodoszczelne.

> Do ilu stopni da się jeszcze wytrzymać?

nie zwracałem na to uwagi szczególnej. ale jezdzilem latem w 30+ na trasie dom - praca i było ok. pewnie sporo daje że nakedem wink.gif jakbym miał owiewkę możliwe ze byloby cieplej. ale nie wiem...

wiem ze sobie kupię profi buty jak będę planował jechać w poważniejszą turystykę. ale gore mnie nie przekonuje i nie bedzie on kluczowym czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktory to?

nie wiem, nie znam ich i nie zamierzam poznawać

[EDIT]

A odnośnie cen to kask wystawiony u nich za 950zł kupiłem gdzie indziej za 800. I tam nie musiałem wysłuchiwać że to tanie rozwiązanie dla biedaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś może coś polecić?

> Zastanawiałem się nad Daytona Shorty, Alpinestars Sierra z Gore.

> Któreś z tych, ewentualnie coś innego?

> Mimo wszystko dobrze by było gdyby były na membranie, bo nóżka pocić się u mnie lubi

po ile miales te alpiny? cos kole 600 mozna je wziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były też niebieskie i brązowe. Tak wiem, to się nazywa wyprzedaż, ale nikt Ci nie broni wziąć z

> intermotors w cenie x 2 - kolory i rozmiary masz wtedy do wyboru.

Czego się rzucasz, przecież nie napisałem, że to zła cena, ino wybór "nieco" ograniczony. A nie każdy po wodzie bez płetw chodzi tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.