Skocz do zawartości

Philips WhiteVison 4300K


mira

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to świeci? Przecież jest strasznie niebieska bańka, nawet producent umieszcza na paczce

> ostrzeżenie, że brak homologacji i "offroad only".

Niebieska bańka nie jest problemem bo jak ktoś chce mieć biało-niebieskie światło to tak musi być. Zastanawiający jest natomiast ten brak homologacji. Niestety na stronie producenta nie udało mi się znaleźć żadnych danych technicznych tych żarówek więc osobiście wahałbym się trochę czy je zastosować bo nie wiadomo nawet jaką moc pobierają.

Podejrzewam że te żarówki mogą opuszczać tą samą linię produkcyjną co również niehomologowane Osram COOL BLUE HYPER. Jednak w przypadku żarówek Osram producent publikuje szczegółowe dane techniczne i wiadomo dlaczego nie mają homologacji. Moc jest standardowa, barwa światła 5000K również nie jest problemem, ale ze względu na gruby kolorowy filtr nie osiągają minimalnego strumienia świetlnego wymaganego do homologacji! Niska trwałość jak we wszystkich "malowankach" czyli Tc=400h gdzie najtańsza podstawowa żarówka tego samego producenta ma 900h a longlife 3000h. Opłaca się takie coś kupować? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niebieska bańka nie jest problemem bo jak ktoś chce mieć biało-niebieskie światło to tak musi być.

Ale kto może chcieć? Kolor niebieski jest na granicy zakresu widzialnego przez ludzkie oko! Strumień naturalnego światła żarnika halogenowego przepuszczony przez niebieski filtr zatrzymuje najbardziej wartościowe dla oka widmo! Żarówkę halogenową z niebieskim filtrem może sobie świadomie zamontować tylko skończony kretyn, albo kosmita widzący w ultrafiolecie hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w mietku świeci o tak

Po zdjęciach to wiele nie widać. No, świeci i tyle. Kolor faktycznie będzie w miarę biały, ale mam wrażenie że podczas deszczu przychodzi chwila prawdy i jadąc po asfalcie bez namalowanych pasów i linii krawędziowych trzeba sobie sporo wyobrażać gdzie ta droga może prowadzić.

Na poważnie - miałem kiedyś Tungsramy Sportlight, które miały bańki o niebo mniej zabarwione. Kolor może i był o wiele bielszy niż zwykłych żarówek, ale jazda nocą w deszczu powodowała pewien niedosyt. Ostatecznie wszędzie i zawsze kupuję Philipsy Vision (dawniej Premium +30) i jestem zadowolony ok.gif

Te Narvy nie są drogie i chętnie bym kupił ale procedura wymiany żarówek u mnie nie jest w żaden sposób przyjemnością i montować je aby za chwilę wyleciały - to dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zdjęciach to wiele nie widać. No, świeci i tyle. Kolor faktycznie będzie w miarę biały, ale mam

> wrażenie że podczas deszczu przychodzi chwila prawdy i jadąc po asfalcie bez namalowanych

> pasów i linii krawędziowych trzeba sobie sporo wyobrażać gdzie ta droga może prowadzić.

> Na poważnie - miałem kiedyś Tungsramy Sportlight, które miały bańki o niebo mniej zabarwione. Kolor

> może i był o wiele bielszy niż zwykłych żarówek, ale jazda nocą w deszczu powodowała pewien

> niedosyt. Ostatecznie wszędzie i zawsze kupuję Philipsy Vision (dawniej Premium +30) i jestem

> zadowolony

> Te Narvy nie są drogie i chętnie bym kupił ale procedura wymiany żarówek u mnie nie jest w żaden

> sposób przyjemnością i montować je aby za chwilę wyleciały - to dziękuję, postoję.

O tyle dobrze, że właśnie w tych narvach podczas deszczu i mokrego asfaltu widać wszystko jak na dłoni, nie mam aktualnie warunków ( mokrego asfaltu, deszczu ) ale zapewniam, że tak jest.

Wcześniej miałem właśnie wsadzone PH +30 na które nie narzekałem, ale później wrzuciłem narvy i już ich nie zamienie na nic innego, chyba, że wycofają z produkcji lub zmienię auto na takie z ksenonem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Narvami, ale jezeli maja ok 4300k, to nie ma az takiej tragedii w deszczu. Ale i tak jest gorzej od zwykłych żarówek +90,110,120%,itp.

Miałem żarówki o temperaturze 3900(sportlight)/4200(cool blue intense)/5000(hyper) i im wieksza tym gorzej swieciły. Najwiekszy kompromis to były Sportlighty, ale i tak Megalighty swiecace mniej szpanerskim swiatłem radza sobie lepiej w tych samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak z Narvami, ale jezeli maja ok 4300k, to nie ma az takiej tragedii w deszczu. Ale i tak

> jest gorzej od zwykłych żarówek +90,110,120%,itp.

> Miałem żarówki o temperaturze 3900(sportlight)/4200(cool blue intense)/5000(hyper) i im wieksza tym

> gorzej swieciły. Najwiekszy kompromis to były Sportlighty, ale i tak Megalighty swiecace mniej

> szpanerskim swiatłem radza sobie lepiej w tych samych warunkach.

W tym wszystkim chodzi właśnie ,żeby światło nie było szpanersklie i zwracało uwagę stojących ludzi na przystanku, tylko żeby oświetlało jak najlepiej drogę w każdych warunkach smile.gif

Przerabiałem i wspomniane narvy (faktycznie nie maja homologacji) i philipsy bluevision, i osramy night breaker i philipsy +30% (w żółtych pudełkach) i obecnie żarówki z Lidla +30%. Najdziwniej , bo przed samochodem miałem "niebiesko" świeciły Narvy, co przy jeździe na suchym asfalcie, śniegu( miałem je w okresie jesień-zima-wiosna) oceniam pozytywnie. Problemy pojawiały sie w przypadku mokrej nawierzchni bez namalowanych pasów wrazenie "brudnych lamp" i ciągły deficyt światła. Myślę, że Narvy najbardziej "przypominały" ksenony - nawet kolega kiedyś się pytał czy mam ksenony wsadzone. Najlepiej i zarazem najkrócej wspominam Osramy night breaker. I o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony produktem z lidla - w mojej ocenie świeci lepiej niż philipsy +30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym wszystkim chodzi właśnie ,żeby światło nie było szpanersklie i zwracało uwagę stojących

> ludzi na przystanku, tylko żeby oświetlało jak najlepiej drogę w każdych warunkach

> Przerabiałem i wspomniane narvy (faktycznie nie maja homologacji) i philipsy bluevision, i osramy

> night breaker i philipsy +30% (w żółtych pudełkach) i obecnie żarówki z Lidla +30%.

> Najdziwniej , bo przed samochodem miałem "niebiesko" świeciły Narvy, co przy jeździe na suchym

> asfalcie, śniegu( miałem je w okresie jesień-zima-wiosna) oceniam pozytywnie. Problemy

> pojawiały sie w przypadku mokrej nawierzchni bez namalowanych pasów wrazenie "brudnych lamp" i

> ciągły deficyt światła. Myślę, że Narvy najbardziej "przypominały" ksenony - nawet kolega

> kiedyś się pytał czy mam ksenony wsadzone. Najlepiej i zarazem najkrócej wspominam Osramy

> night breaker. I o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony produktem z lidla - świeci lepiej niż

> philipsy +30%.

ja też przerabiałem różne żarówki w różnych samochodach. W Bravo mam lampy soczewkowe na żarówkach H1. Ogólnie te światła świecą raczej słabo od nowości, dlatego kombinuję z różnymi żarówkami. Fabrycznie tam były Philips LongLife i to był dramat. Przerabiałem Philips Premium,Vision Plus, NighGuide, Osram Silverstar, NightBraker (w tym od jakiś dwóch tygodni mam najnowsze Night Braker Unlimited). Jedno, czego jestem pewny to to, że wolę światło o bardziej białym zabarwieniu. Osram NB ma lekki niebieski filtr, dzięki czemu światło jest bardziej białe i takie mi bardziej odpowiada, jakoś mniej mi się męczy wzrok. Fajne są też Philipsy NG z tym trójkolorowym światłem, które faktycznie widać na drodze, ale jednak stwierdzam, że to bardziej bajer, najlepsze jest jak najmocniejsze białe światło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony produktem z lidla - w mojej ocenie

> świeci lepiej niż philipsy +30%.

Akurat zarówek z lidla nie testowałem, ale miałem philipsy premium +30% i swieciły dosyc fajnie jako drogowe po przesiadce z tego co było wczesniej w reflektorze. Ale gdy wymieniłem je na megalighty + 90% i właczyłem swiatła drogowe to efekt był jeszcze lepszy. Dlatego kupiłem niedawno Megalighty +120%. I tutaj juz roznicy nie widze, ale swiatła przed autem jest sporo i na dodatek nie musze wytężać wzroku jak w tych +4000K.

Teraz kombinuje by znalesc jakies fajne rozwiazanie w przeciwmgielne H3, bo siedza tam jeszcze fabryczne zarówki i swieci to dosyc słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> night breaker. I o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony produktem z lidla - w mojej ocenie

> świeci lepiej niż philipsy +30%.

Przyglądałem się kiedyś uważnie żarówkom z Lidla i mam uzasadnione przypuszczenia, że są produkowane przez Osram.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyglądałem się kiedyś uważnie żarówkom z Lidla i mam uzasadnione przypuszczenia, że są

> produkowane przez Osram.

> k.

to może nie mieć żadnego znaczenia, naprawdę. Dużo firm produkuje wyroby pod marką własną, dla innej marki, dla hipermarketów i to często są produkty o całkiem innej jakości i parametrach. Sama nazwa producenta tu niewiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . I o dziwo jestem pozytywnie zaskoczony produktem z lidla - w mojej ocenie

> Akurat zarówek z lidla nie testowałem

Ja mam w Fabii. Rewelacja ok.gif Teraz 1 się przepaliła po ponad pół roku i 12kkm jazdy miejskiej. W jej miejsce włożyłem zwykłą i jest kupa w porównaniu do Lidla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od tygodnia po przesiadce z osram nightbreaker stwierdzam, że philipsy świecą szerzej i

> jaśniej. Dobrze wydana kasa

Czy dobrze wydana, to się okaże. Zależy jak długo pożyją. Nightbreaker żyły spokojnie po 30kkm u mnie. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.