Skocz do zawartości

i30


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam . Czy warto sie zainteresowac Hyundai i30 ,raczej w benzynie ,auto do miasta.Co sie psuje i

> jakie spalanie to ma?

jeździłem prawie 2 lata przed liftowym 1,6CRDI z 2012

od kilku dni mam nowego też 1,6 110km w dieslu z większymi udogodnieniami

czuje postęp, na razie jestem zadowolony, w benzynie nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem prawie 2 lata przed liftowym 1,6CRDI z 2012

> od kilku dni mam nowego też 1,6 110km w dieslu z większymi udogodnieniami

> czuje postęp, na razie jestem zadowolony, w benzynie nie pomogę

A które silniki crdi sa najmniej awaryjne .celuje tak w 2008-9rok. moze jednak klekot .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam . Czy warto sie zainteresowac Hyundai i30 ,raczej w benzynie ,auto do miasta.Co sie psuje i

> jakie spalanie to ma?

mam 1,6lpg z 2008 roku, poza eksploatacją i akcjami serwisowymi to tylko chłodnice klimy musiałem wymienić bo oberwałą od spodu

w mieście komputer pokazuje 9litrów, poza miastem 6 z haczykiem, ale kto go tam wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa przedliftingowe Ceed'y;

1. crdi 90 km - kupiłem z przebiegiem ok. 60kkm teraz mam 155kkm i wymieniam tylko olej i filtry + łączniki stabilizatora i hamulce. Do miasta sprzęgła są delikatne ale nie mają 2-masy więc wymian na zamiennikach to ok. 900 zł zlosnik.gif Moje powoli wymaga wymiany ale jeszcze daje radę 270751858-jezyk.gif

2. crdi 115kkm kupiłem z przebiegiem ok. 120kkm i teraz mam 148kkm i też śmiga jak wyżej tylko sprzęgło jest wciąż jak nowe niewiem.gif W tym turbina trochę hałasuje ale jeżdżę tak od zakupu i się nie pogarsza - pewnie przyjdzie w końcu na nią czas ale takie są diesle alien.gif

Jedyne co bym w tym aucie zmienił to fotele (trochę za krótkie siedziska).

Jak będzie kupował to zwróć uwagę na tylną klapę i ramki drzwi tylnych od środka (korozja).

> A które silniki crdi sa najmniej awaryjne .celuje tak w 2008-9rok. moze jednak klekot .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam . Czy warto sie zainteresowac Hyundai i30 ,raczej w benzynie ,auto do miasta.Co sie psuje i

> jakie spalanie to ma?

kolega ma poprzednie 1.6pb (cw) i oprócz lakieru na klapie (gwarancja), żarówek (norma) i maglownicy (zaraz po zakończeniu gwarancji) chyba nic więcej nie naprawiał

ojciec znajomego ma 1.4 (hb) i narzeka, ale to narzekanie sprowadza się jak ciągle słyszę do żarówek i pierdół w zawieszeniu

ja mam potwora w dizlu czyli 1.6 crdi i jest dobrze ... jedna wpadka była w tym roku ale skończyło się bezboleśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a spalanie gazu jakie masz.Jezdze max 14tys rocznie.

moje wyliczenia z roku, generalnie dojazd do pracy 25km w jedną strone

9,66

8,38

9,55

9,39

10,48

8,23

8,57

8,96

10,31

9,15

9

8,42

8,96

9,16

8,61

9,69

8,55

8,46

9,05

8,87

9,06

9,36

9,64

8,41

8,56

8,6

8,97

9,11

8,31

9,79

7,49

8,58

8,48

8,12

8,1

8,52

8,33

9,48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega ma poprzednie 1.6pb (cw) i oprócz lakieru na klapie (gwarancja), żarówek (norma) i

mi tez rdzewiałą klapa w rowku pod szybą w modelu z 2012

żarówki przestały sie przepalać jak poprosiłem o gwarancyjną wymiana jakiejś wiazki. przed wymianą minimum co miesiąc (jeżdze 6-7 tysi) a po wymianie ponad rok ani razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi tez rdzewiałą klapa w rowku pod szybą w modelu z 2012

> żarówki przestały sie przepalać jak poprosiłem o gwarancyjną wymiana jakiejś wiazki. przed wymianą

> minimum co miesiąc (jeżdze 6-7 tysi) a po wymianie ponad rok ani razu

ja rok temu w październiku wsadziłem jakieś philipsy co dostałem od teścia i od tego czasu żanda się nie przepaliła, a żarówki marketowe to potrafiły po tygodniu siadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja rok temu w październiku wsadziłem jakieś philipsy co dostałem od teścia i od tego czasu żanda

> się nie przepaliła, a żarówki marketowe to potrafiły po tygodniu siadać

mi wszystko robi serwis wiec nie mam pojecia co mi tam włozyli

poprostu szkoda mi bylo czasu na przyjeżdzanie a wyczytałem w necie o tych wiazkach, poprosiłem, wymienili i gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja rok temu w październiku wsadziłem jakieś philipsy co dostałem od teścia i od tego czasu żanda

> się nie przepaliła, a żarówki marketowe to potrafiły po tygodniu siadać

ja wymieniam nie częściej niż raz na kwartał, a o wymianie żadnych wiązek nie wiem ... zresztą odkręcenie reflektorów, wyjęcie, zmiana i wkręcenie zajmuje jakieś do 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wymieniam nie częściej niż raz na kwartał, a o wymianie żadnych wiązek nie wiem ... zresztą

> odkręcenie reflektorów, wyjęcie, zmiana i wkręcenie zajmuje jakieś do 10 minut

niom, pewnie tak, tylko jak mi to robił serwis to musiałem do niego zajechać, chwile poczekać, podpisywać kwity i tak raz w miesiącu

wymiana gwarancyjna wiązek temat załatwiła

lepiej zapobiegac niz leczyc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Ten mi wpadł w oko http://allegro.pl/show_item.php?item=5640717969#f7c59104a8,tylko ze nigdy dizla nie miałem .Jak wyglada sprawa z turbo i wtryskami,jakie koszty ?

 

nie wiem, ale moim zdaniem drogo. Mój tata sprzedał 2 lata temu I30, z przebiegiem 70 tys. km, rocznik 2008, czyli pięciolatka, za 21 tys. Tyle, że benzyna. Tutaj drogo bo diesel, tylko czy naprawdę potrzebujesz diesla? Silnik to jedno, ale te auta miały też trochę innych typowych wad. Na pewno trzeba się dowiedzieć, czy miał na gwarancji wymienianą przekładnię, jak nie to pewnie będzie do wymiany. Może być drogo. Poza tym, czy w zawieszeniu nic nie stuka, bo łączniki lubią padać, ale to raczej tanie naprawy. Sporo też czytałem o problemach z klimatyzacją, trzeba sprawdzić czy na pewno działa. U ojca  była wymieniana chłodnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale moim zdaniem drogo. Mój tata sprzedał 2 lata temu I30, z przebiegiem 70 tys. km, rocznik 2008, czyli pięciolatka, za 21 tys. Tyle, że benzyna. Tutaj drogo bo diesel, tylko czy naprawdę potrzebujesz diesla? Silnik to jedno, ale te auta miały też trochę innych typowych wad. Na pewno trzeba się dowiedzieć, czy miał na gwarancji wymienianą przekładnię, jak nie to pewnie będzie do wymiany. Może być drogo. Poza tym, czy w zawieszeniu nic nie stuka, bo łączniki lubią padać, ale to raczej tanie naprawy. Sporo też czytałem o problemach z klimatyzacją, trzeba sprawdzić czy na pewno działa. U ojca  była wymieniana chłodnica.

A jak nie była wymieniana taka przekładnia na gwarancji to co? wymienia mi po za kupie?chyba nie..

Na allegro nowa 1000zł uzywana z 500zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mi wpadł w oko http://allegro.pl/show_item.php?item=5640717969#f7c59104a8,tylko ze nigdy dizla nie miałem .Jak wyglada sprawa z turbo i wtryskami,jakie koszty ?

 

Wtryski i pompa to jak chcesz wymieniac to kup VW. W tych silnikach sa trwale. Silnik bez zmiennej geomterii i mul i drogo. Szukac 115KM. Nie ma dwu masy i dpf a ten nie wiem czy tak samo. Dodatkowo opis beldny gdzie tu 8 poduszek? Wersja bidna bo nawet klima manualna. :phi: Kierownica wyslizgana.

 

BTW sprzedali tego cala mase w PL a Ty chcesz kupic sprowadzonego? No litosci. Szukaj od wlasciciela z PL ze wzglegu na gwarancje bedziesz byly serwisowane w ASO bedziesz mial pewne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie była wymieniana taka przekładnia na gwarancji to co? wymienia mi po za kupie?chyba nie..

Na allegro nowa 1000zł uzywana z 500zł ...

Nie bo to sprowadzone z zagranicy wiec mozesz ich cmoknac w pompke :hehe: Nikt Ci po gwarancji nie wymieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mi wpadł w oko http://allegro.pl/show_item.php?item=5640717969#f7c59104a8,tylko ze nigdy dizla nie miałem .Jak wyglada sprawa z turbo i wtryskami,jakie koszty ?

 

Sądząc, że nie jesteś fanem "prestiżowych", składanych z kliku egzemplarzy (plus brakujace elementy z przystanku autobusowego) pancerwagenów z wypierdzianą i zarzyganą przez turasów tapicerką no i oczywiście z kręconym licznikiem, żeby przebieg był ok. 200 kkm, wychwalanych przez onanizujących się takimi urządzeniami mechanicznymi „biznesmenów za dychę” - daj sobie spokój ze sprowadzanym i30. Jeśli dobrze poszukasz znajdziesz kupiony w Polsce egzemplarz z autentyczną historią eksploatacji, przeglądów i napraw, w całkiem rozsądnej cenie. Nie  miałem obaw, aby sprzedać swoją 3 letnią i30-tkę komuś z rodziny, samochód jeździ przez 7 lat bez problemów. Była to wersja benzynowa 1,4 Comfort i bardzo mile wspominam to auto. Kolejnym zakupem był także hultaj, ale z trochę wyższej pólki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ubezpieczalem swoje padlo neidawno ten co tu wklejasz jest wart jakies 19k wiec mozna negocjowac ja tu nic nie widze zlego oprocz tego, ze ma 6 a nie 8 poduszek. Zarejstrowany na firme w Gliwicach sprawdzic przebieg i kupowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalem swoje padlo neidawno ten co tu wklejasz jest wart jakies 19k wiec mozna negocjowac ja tu nic nie widze zlego oprocz tego, ze ma 6 a nie 8 poduszek. Zarejstrowany na firme w Gliwicach sprawdzic przebieg i kupowac.

Skąd wiesz że na firmę jest?

Tu jest ciut młodszy ,gośc opuscił przez 3 dni 1000zł  http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1-4-16v-salon-pl-lift-serwis-stan-perfekcyjny-ID6yaCez.html#5eee904189

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz że na firmę jest?

Tu jest ciut młodszy ,gośc opuscił przez 3 dni 1000zł  http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1-4-16v-salon-pl-lift-serwis-stan-perfekcyjny-ID6yaCez.html#5eee904189

Wpisalem numer z ogloszenia do wyszukiwarki. Mogl sporo kkm zrobic :phi: Tego z linka skresl bo sprzedaje handlarz, duzo aut wyskakuje po wpisaniu numeru. Kup od zwyklej osoby. Przynajmniej ja bym tak zrobil. 1.4 zle nie jest ale demonem predkosci tez nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem numer z ogloszenia do wyszukiwarki. Mogl sporo kkm zrobic :phi: Tego z linka skresl bo sprzedaje handlarz, duzo aut wyskakuje po wpisaniu numeru. Kup od zwyklej osoby. Przynajmniej ja bym tak zrobil. 1.4 zle nie jest ale demonem predkosci tez nie jest.

Aha,szukam non stop.Jak narazie lipa  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,szukam non stop.Jak narazie lipa  :(

 

Bo ida jak swieze buleczki. 

 

A takie?

http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1wlasciciel-salon-polska-1-6-crdi-115km-ID6y9CMZ.html#94d152c074

 

Benzynka fajna i na gwarancji. Pykniesz przeglad w grudniu i wszystko Ci wymienia jak bedzie trzeba. 2011 rok rejestracja niby 4 lata na drogach dobra opcja.

 

http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-gwarancja-salon-polska-bezwypadkowy-klima-5-drzwi-serwisowany-aso-ID6yaoE7.html#94d152c074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam . Czy warto sie zainteresowac Hyundai i30 ,raczej w benzynie ,auto do miasta.Co sie psuje i jakie spalanie to ma?

mam firmowke i30 od nowosci. Auto ma 18 tys km. silnik 1,4 100 KM. Na razie bezproblemowe autko. spalanie 7literkow na motostat mozna znalezc. Do miasta super, mocy niema, zwrotny, cichy do 90km/h ale na autostrady nie nadaje sie.... Wmojej ocenie wart tych 50tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.