Skocz do zawartości

Jasność świateł mijania


Lipek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pacjent to czteroletni Ford Focus.

W zależności od ustawienia włącznika świateł mijania różna jest jasność świateł mijania.

Jak włącznik jest w pozycji 'O', to światła automatycznie sie włączają i wyłączają, ale świecą bardziej na żółto niż jak są w pozycji na prawo.

Czy ktoś ma pomysł jak zrobić/co wymienić aby światła świeciły bardziej na biało w trybie automatycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Pacjent to czteroletni Ford Focus.

> W zależności od ustawienia włącznika świateł mijania różna jest jasność świateł mijania.

> Jak włącznik jest w pozycji 'O', to światła automatycznie sie włączają i wyłączają, ale świecą

> bardziej na żółto niż jak są w pozycji na prawo.

> Czy ktoś ma pomysł jak zrobić/co wymienić aby światła świeciły bardziej na biało w trybie

> automatycznym?

Dziwne.

Przecież to te same żarówki.

Sprawdź co rzeczywiście włącza komputer.

Może jakieś złączki trzeba oczyścić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak włącznik jest w pozycji 'O', to światła automatycznie sie włączają i wyłączają, ale świecą

> bardziej na żółto niż jak są w pozycji na prawo.

Bo działają w trybie dziennym i zasilanie idzie przez rezystor obniżający napięcie na żarówkach.

Jeżeli mają świecić tak samo to trzeba wyrzucić rezystor z obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowsze Fiordy tak mają - tak są w nich realizowane światła dzienne.

U mnie, czy na 0 czy na mijania, włącza te same światła.

Różnica jest w podświetleniu deski i wszelkich przycisków smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie, czy na 0 czy na mijania, włącza te same światła.

> Różnica jest w podświetleniu deski i wszelkich przycisków

no ok, ale Ty masz Chevroleta, prawda? W trybie świateł dziennych mijania we Fiordzie świecą też bez deski i chyba bez tyłu - no i na 70% (czy coś koło tego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok, ale Ty masz Chevroleta, prawda? W trybie świateł dziennych mijania we Fiordzie świecą też

> bez deski i chyba bez tyłu - no i na 70% (czy coś koło tego).

Tył sie swieci, deska tez w obu ustawieniach przełącznika.

Różnica jest niewielka, ale zauważalna jak sie w nocy przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Pacjent to czteroletni Ford Focus.

> W zależności od ustawienia włącznika świateł mijania różna jest jasność świateł mijania.

> Jak włącznik jest w pozycji 'O', to światła automatycznie sie włączają i wyłączają, ale świecą

> bardziej na żółto niż jak są w pozycji na prawo.

Nie wiem, jak to jest realizowane w tym aucie - może być szeregowy rezystor albo sterowany komputerem impulsowy regulator .

> Czy ktoś ma pomysł jak zrobić/co wymienić aby światła świeciły bardziej na biało w trybie

> automatycznym?

Co kto lubi. hehe.gif

Obniżone zasilanie ma przedłużyć żywotność żarówek.

Do swojego Ceeda, gdzie wymiana żarówek jest trudna, samodzielnie zaprojektowałem i wykonałem taki układ.

W pozycji "Dzienne" moc żarówek obniżona jest (PWM) o 1/3, dodatkowo jest "miękki start" - po włączeniu moc narasta od zera do 2/3, płynnie w ciągu kilku sekund - żarówki nie dostają impusu, który jest najczęściej przyczyną przerwania włókna..

Po przełączeniu "na noc" moc rośnie do 100%.

Sterowanie wziąłem z fabrycznego przełączania podświetlenia deski -"w dzień" tylko jasno świecą displaje kompa/radia i klimy a "w nocy" przygasają i regulują się razem z podświetleniem zegarów.

Projektując układ nie miałem pojęcia, że są auta fabrycznie tak wyposażone.

Jestem bardzo zadowolony ze "swojego" wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak to jest realizowane w tym aucie - może być szeregowy rezystor albo sterowany

W GEM-ie w zielonym złączu pomiędzy pinami 1 i 26 jest zwora z drutu oporowego. Zastępując ją normalnym drutem światła nie będą świeciły słabiej.

O ile to FF mk.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ok, ale Ty masz Chevroleta, prawda? W trybie świateł dziennych mijania we Fiordzie świecą też

> bez deski i chyba bez tyłu - no i na 70% (czy coś koło tego).

U mnie między 0 a mijania na przełączniku różnica tylko w podświetleniu deski zlosnik.gif

No i świateł nie da się wyłączyć. Zamontować dziennych też nie da się clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.