Skocz do zawartości

Możliwie najmłodsze do ca 13-14tys... 4-5drzw. - propozycje?


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Zastanawiam się w jakie autko celować w przypadku chęci zmiany pojazdu na coś nowszego/młodszego?

Budżet jak powyżej (raczej już zarejestrowany lub z kosztami rej. włącznie). Auto na pewno 4-5drzwiowe. Może być przestronny hatchback lub nieduże kombi ew. sedan... Ma być w miarę poręczne w mieście ale i wygodne na letni wypad z kilkoma kuframi...

Auto sporo będzie jeździć po mieście (może jakiś mało awaryjny automat) więc ma być względnie ekonomiczne (pewnie diesel). Oczywiście ważne są umiarkowane koszty eksploatacji (nie zależy mi na szpanerskim aucie do którego będę zakupować części na raty grinser006.gif ).

Ostatnio przekonałem się trochę do francuzów... Bardzo fajnie jeździ mi się Clio II 2003r. 1.8 benz. ale jak dla mnie nieco za małe. Może Megane II kombi (hatchback chyba mało funkcjonalny)? Tylko chyba nienajlepsze opinie o francowatych dCI oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema. Zastanawiam się w jakie autko celować w przypadku chęci zmiany pojazdu na coś

> nowszego/młodszego?

> Budżet jak powyżej (raczej już zarejestrowany lub z kosztami rej. włącznie). Auto na pewno

> 4-5drzwiowe. Może być przestronny hatchback lub nieduże kombi ew. sedan... Ma być w miarę

> poręczne w mieście ale i wygodne na letni wypad z kilkoma kuframi...

> Auto sporo będzie jeździć po mieście (może jakiś mało awaryjny automat) więc ma być względnie

> ekonomiczne (pewnie diesel). Oczywiście ważne są umiarkowane koszty eksploatacji (nie zależy

> mi na szpanerskim aucie do którego będę zakupować części na raty ).

> Ostatnio przekonałem się trochę do francuzów... Bardzo fajnie jeździ mi się Clio II 2003r. 1.8

> benz. ale jak dla mnie nieco za małe. Może Megane II kombi (hatchback chyba mało

> funkcjonalny)? Tylko chyba nienajlepsze opinie o francowatych dCI

może mojego mondka ?

http://olx.pl/oferta/ford-mondeo-2-2-tdci-krajowy-bezwypadkowy-ii-wlasciciel-CID5-ID7Ecf5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tych założeniach i budżecie, z dużym naciskiem na "jak najmłodszy", przymierzyłbym się do

> Logana MCV.

Ten 'nacisk' na jak najmłodsze mogę delikatnie poluzować...

Myślałem przez chwilę o Dacii ( ooniee.gif ) ale raczej tą markę odpuszczę. Miałem 'przyjemność' jeździć świeżą testową Dacią Logan i po kilku dniach zaczęły szwankować el. szyby. Jakość i trwałość plastików również nie powala...

Co do klekota oczywiście nie chciałbym się wpakować w DPF, dwumasa przy commonrailu to już (niestety) prawie standard chociaż może są ciekawe wyjątki. Zastanawiam się jak wypada TDCI, podobno stare klekoty 1.8 forda nie grzeszyły żywotnością, a większość focus'ów i mondków podejrzanie kopci na ulicach sick.gif Chociaż może któraś z TDCI jest warta polecenia (niewiele wiem o 1.6 i 2.0)...Nie ukrywam, że w tej cenie jest sporo fok i mondów.

Może i trafiłaby się gdzieś jakaś Avensis z D4D ale to chyba też niezbyt idealny motor (no, może poza 90km bez dwumasy).

Ciekawe jak wypada oplowskie CDTI...

Z drugiej strony jakiego commonraila by nie wybrać i tak koszty wtryskiwaczy i dwumasy na ogół podobne (czyli k***ewsko drogie piesc.gif ).

PS. Może leoś z jakimś 1.9TDI. W hatchbacku 5d pewnie coś tam da się wpakować po złożeniu siedzeń. Najbardziej mi leży Megane II kombi (np takie http://otomoto.pl/renault-megane-1-9dci-lift-skora-automat-zamian-gwar-C34026506.html ) poza silnikiem liczę, że może być dość ekonomiczne pod względem eksploatacji/napraw choć podoba mi się też (nie śmiać się k***a! wpysk.gif) .... Vel Satis oink.gif (chociaż może jest większe niż mi się wydaje chaja.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.