Skocz do zawartości

Zagubiona karta pojazdu


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł?

Jak wygląda teraz taka procedura? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale

> dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o

> rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł?

> Jak wygląda teraz taka procedura?

Tak słyszałem, że KP często "się zagubia" jak auto po taryfie albo szkole jazdy. Robią wtórnik bez wpisów. Tak słyszałem od handlarza. Więc zwiększ ostrożność. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale

W takiej sytuacji przemyśl temat. Chyba, że...

> dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o

> rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł?

przy Tobie to zrobi i będziesz miał pewność, że duplikat zostanie wydany...

Ogólnie auto bez KP, a mające w DR wpis, że taką kartę wydano - jest nie do przerejestrowania. I co gorsze - sam jako świeży nabywca nic nie możesz z tym zrobić.

Wszystko musi załatwić były właściciel, a temu zwykle po sprzedaży nic się nie chce...

Niestety przerabiałem na własnej skórze. Kupiłem kiedyś motocykl i właściciel nie miał KP. Liczyłem, że będzie w porządku i załatwi co trzeba... niestety, typowy polaczek któremu nie chciało się nic.

Ostatecznie po akrobacjach udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale

> dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o

> rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł?

> Jak wygląda teraz taka procedura?

Sprzedawałem w tym roku auto bez karty pojazdu, zwyczajnie zagubiła się. Zaznaczasz to w umowie sprzedaży i kupujący przy rejestracji składa wniosek o wydanie wtórnika. Oby tylko nie robić akcji, że wniosek składa sprzedający przed sprzedażą, następuje sprzedaż i robi się lipa. Sprzedający już nie jest właścicielem a kupujący nie składał wniosku i klops. Wydanie kosztuje około stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale

> dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o

> rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł?

> Jak wygląda teraz taka procedura?

Wplasnie tez sie zastanawiam, a da sie tak aby wlasciciel dal upowaznienie do wydania duplikatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie auto bez KP, a mające w DR wpis, że taką kartę wydano - jest nie do przerejestrowania. I co

> gorsze - sam jako świeży nabywca nic nie możesz z tym zrobić.

> Wszystko musi załatwić były właściciel, a temu zwykle po sprzedaży nic się nie chce...

A widzisz, we Wrocławiu na odwrót, załatwia kupujący i nie ma z tym najmniejszego problemu. Niestety co urząd to inny zwyczaj. Jako inny przykład dam taki, że przy autach sprowadzanych z innych krajów np. w Sycowie nie wymagają tłumaczenia, we Wrocławiu już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A widzisz, we Wrocławiu na odwrót, załatwia kupujący i nie ma z tym najmniejszego problemu.

> Niestety co urząd to inny zwyczaj. Jako inny przykład dam taki, że przy autach sprowadzanych z

> innych krajów np. w Sycowie nie wymagają tłumaczenia, we Wrocławiu już tak.

W Wawie robili problemy, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiał ktoś ostatnio?Bo mam do zakupienia auto a KP wsiąkła, przerabiałem kiedyś temat ale

> dokładnie nie pamiętam, czy wystarczy, że kupujący złoży w WK razem z dokumentami o

> rejestrację wniosek o wydanie duplikatu i zapłaci 85zł?

> Jak wygląda teraz taka procedura?

Obecny właściciel musi iśc do swojego urzędu gdzie było zarejestrowane auto i pobrać zaświadczenie o tym że karta była wydana. Z takim czymś Ty bez problemu zarejestrujesz auto w swoim WK oczywiście płacąc równe 75,50PLN za wyrobienie duplikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecny właściciel musi iśc do swojego urzędu gdzie było zarejestrowane auto i pobrać zaświadczenie

> o tym że karta była wydana. Z takim czymś Ty bez problemu zarejestrujesz auto w swoim WK

> oczywiście płacąc równe 75,50PLN.

U mnie nic takiego robić nie musiałem, wydział komunikacji to wie. Jak widać trzeba dzwonić to WK nabywcy i zbywcy i popytać co i jak.

Do autora: u mnie było też tak, że nabywca musiał wyrobić wtórnik KP w WK w mieście gdzie dotychczas pojazd był zarejestrowany. U mnie gość był ze Środy Śląskiej, na szczęście pracował we Wrocławiu, więc nie było to dla niego problemem, żeby podjechać do WK we Wrocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie nic takiego robić nie musiałem, wydział komunikacji to wie. Jak widać trzeba dzwonić to WK

> nabywcy i zbywcy i popytać co i jak.

> Do autora: u mnie było też tak, że nabywca musiał wyrobić wtórnik KP w WK w mieście gdzie

> dotychczas pojazd był zarejestrowany. U mnie gość był ze Środy Śląskiej, na szczęście pracował

> we Wrocławiu, więc nie było to dla niego problemem, żeby podjechać do WK we Wrocku.

Pomijając niuanse i zawiłości każdego wydziału komunikacji w PL sprawa najprościej mówiąc wygląda tak że NIE kupujemy auta bez karty pojazdu jeśli jest stosowny wpis w DR o jej wydaniu albo zaświadczenia o jej wydaniu z WK. To jest obowiązek sprzedającego aby ją nam dać a my tym samym unikamy problemów przy rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie tak sie robi jak jakiś wpis był np że po nauce jazdy, wtedy karta sie gubi robi sie

> wtórnik i jest czysta

Samochód stary i takiej marki i modelu, że to nigdy nie jeździło na elce smile.gif Ot życiowy przypadek, wszystkie kwity są a KP akurat wcięło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.