Skocz do zawartości

Rysy na panelach podłogowych?


open

Rekomendowane odpowiedzi

Mam panele podłogowe klasy AC4, niestety po ostatnich zabawach dzieciaków pojawiło się na nich sporo rys od kółek pewnej zabawki.

Wydaje się, że rysy są tylko na lakierze, sama struktura i wzór panelu jest nienaruszona. Czy da się z tym coś zrobić, czy tylko wymiana lub dywan? Jakieś woski, lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w sklepie na L były takie mazaki do paneli...kupiłem i trochę rys pomaskowało - oczywiście tych niegłębokich. Na głębokie tylko kit do paneli w odpowiednim kolorze albo też w sklepie na L takie zestawy były do naprawy na ciepło...ale zawsze będzie widać...tyle, że nie będzie się rzucać w oczy...

https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=naprawa+paneli+na+ciep%C5%82o&tbm=vid

to polecam pooglądać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam panele podłogowe klasy AC4, niestety po ostatnich zabawach dzieciaków pojawiło się na nich

> sporo rys od kółek pewnej zabawki.

> Wydaje się, że rysy są tylko na lakierze, sama struktura i wzór panelu jest nienaruszona. Czy da

> się z tym coś zrobić, czy tylko wymiana lub dywan? Jakieś woski, lakier?

W leroy'u na dziale z panelami są specjalne płyny (ok 60 -80 pln) za 0,5 litra chyba.... Pokrywasz tym panel i jest rewelacyjnie.

Niestety muszisz to zrobić na całym parkiecie jedorazowo - czyli wynosisz graty z pomieszczenia.

Parkiet pokrywa się twardą warstwą izolującą i maskuje wiekszość rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym szybciej się do tego przyzwyczaisz tym lepiej

+1

ja rozwiązałem to tak - w kuchni/jadalni ktora z założenia była zrobiona na przżycie dzieci i remont w wieku wczsnoszkolnym mogarobić co chhcą-pełna masakra paneli (klądzione wtedy najtańśze)

w salonie maja chodzić na paluszkach-gonię nawet z zabawkami na gumowych kólkach a co dopiero drewnianych (kładzione ciut lepsze)

obie podłogi kładzione w podobnym czasie-rożnica w wyglądzie jakby trzech pokoleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W leroy'u na dziale z panelami są specjalne płyny (ok 60 -80 pln) za 0,5 litra chyba.... Pokrywasz

> tym panel i jest rewelacyjnie.

> Niestety muszisz to zrobić na całym parkiecie jedorazowo - czyli wynosisz graty z pomieszczenia.

> Parkiet pokrywa się twardą warstwą izolującą i maskuje wiekszość rys.

a uodparnia to na zamoczenie laczen paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> jak rozwiazales temat?

Korzystam z porady oskarka - przyzwyczajam się grinser006.gif

A poważnie - nie miałem czasu kombinować, rysy są widoczne tylko w południowym słońcu, a dzieciak i tak prędzej, czy później dobije je cięższymi zabawkami wink.gif

Może kiedyś spróbuję to polakierować...? Ale pewnie i tak skończy się na wymianie podłogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.