Skocz do zawartości

wypowiedzenie OC i powtórne zawarcie umowy


4thelement

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem propozycję przedłużenia polisy OC w AXA, sprawdziłem sobie na ichnim kalkulatorze OC - w tym przypadku zaznaczyłem w opcji "poprzedni ubezpieczyciel" innego ubezpieczyciela ponieważ przy próbie zaznaczenia AXA wyskakuje że trzeba się kontaktować z biurem ponieważ nie wycenią przez neta....różnica pomiędzy zaproponowaną składką przez AXA a tym co wyszło z kalkulatora to 140zł na niekorzyść propozycji przedłużenia polisy....negocjacje nie dają nic....

czy w takim przypadku można wypowiedzieć obecną polisę i zakupić nową polisę w tym samym zakładzie? z AXA dowiedziałem się że jest to nie uczciwe, na zadane pytanie "czy zatem uczciwym jest rżnąć stałych klientów na 140zł bo klient nowosprowadzony jest lepszy" nie dostałem odpowiedzi....

zatem czy stoi coś na przeszkodzie aby wypowiedzieć obecną polisę i założyć nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz, że dadzą się nabrać?

oczywiście że tak, sam to wczoraj przyznał doradca - tyle że powiedział "czy to uczciwe" na co ja mu odpowiedziałem "czy uczciwym zatem jest krojenie stałego klienta mającego kilka samochodów u nich na kwotę 140zł więcej aniżeli nowego klienta?"......nie odpowiedział na to.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy takie działanie AXA jest zgodne z prawem.

Jeśli chodzi o AC to mogą sobie uzależniać wysokość składki od czego tylko chcą jednak o OC i wysokości składki mają decydować czynniki związane z ryzykiem czyli samochód, właściciel wiek i zniżki, miejsce rej, roczny przebieg jak najbardziej, ale czy to gdzie poprzednio był ubezpieczony samochód zwiększa lub zmniejsza ryzyko?

Ja miałem z nimi taką akcję, że w swojej tabelce mieli tylko auto identyczne jak moje, ale w nadwoziu 5D a moje było 3D. Za 3D wyliczyli mi około 3 razy większą składkę niż za 5D więc ich olałem ciepłym moczem. Zadzwoniłem jednak do rzecznika ubezpieczonych i dowiedziałem się, że jest to niezgodne z prawem i tak naprawdę mógłbym ubezpieczyć samochód jako 5D i powinno być wszystko OK.

AXA to chyba największe cwaniaki na rynku polis samochodowych więc jeśli naprawdę chcesz tak jednak wykupić OC to też cwaniakuj ile tylko możesz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście że tak, sam to wczoraj przyznał doradca - tyle że powiedział "czy to uczciwe" na co ja

> mu odpowiedziałem "czy uczciwym zatem jest krojenie stałego klienta mającego kilka samochodów

> u nich na kwotę 140zł więcej aniżeli nowego klienta?"......nie odpowiedział na to.....

A co miał odpowiedzieć? Takie zasady ustanowiło jego szefostwo i nie ma w tym nic nieuczciwego. Chcesz zapłacić to zapłacisz, nie to nie. Informowanie natomiast, że nie byłeś ich klientem kiedy byłeś to oszukaństwo i to jest nieuczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewien czy takie działanie AXA jest zgodne z prawem.

> Jeśli chodzi o AC to mogą sobie uzależniać wysokość składki od czego tylko chcą jednak o OC i

> wysokości składki mają decydować czynniki związane z ryzykiem czyli samochód, właściciel wiek

> i zniżki, miejsce rej, roczny przebieg jak najbardziej, ale czy to gdzie poprzednio był

> ubezpieczony samochód zwiększa lub zmniejsza ryzyko?

Gdzieś w ustawie jest to napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypowiedz i.. ubezpiecz gdzieś indziej taniej

> Jak sam zauważyłeś jako nowy klient pewnie znajdziesz lepszą ofertę.

sprawdzałem i niestety AXA na chwilę obecną bije wszystkich na głowę.....co więcej - dziś miałem telefon i zeszli z ceny do 319zł....ale nadal jest różnica bo nijak się to ma do kwoty 289zł....poczekam jeszcze chwilę, wyślę im wypowiedzenie umowy i zobaczymy jak rozegrają temat....jeśli oleją temat dwa kolejne auta zabieram od nich i idę do konkurencji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzałem i niestety AXA na chwilę obecną bije wszystkich na głowę.....co więcej - dziś miałem

> telefon i zeszli z ceny do 319zł....ale nadal jest różnica bo nijak się to ma do kwoty

> 289zł....poczekam jeszcze chwilę, wyślę im wypowiedzenie umowy i zobaczymy jak rozegrają

> temat....jeśli oleją temat dwa kolejne auta zabieram od nich i idę do konkurencji....

Przerabiałem to samo w MTU. Wytrzymałem do ostatniej chwili. W zasadzie przez brak czasu. Już prawie miałem zapłacić i zmiękli.

Wygląda na to, że ważne aby nie płacić od razu co tam zaproponują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewien czy takie działanie AXA jest zgodne z prawem.

ale co jest niezgodne?

Tabela opłat jest stała, różnią się tylko rabaty dla nowego klienta i za kontynuację.

Dla nowego będzie 10%, a kontynuacja 5% i już masz różnicę w kwocie końcowej. To samo robiło PZU kilka lat temu, jak dostali w inspektoracie wypowiedzenie to nagle dało się dodać kolejne 5% rabatu 'na ładne oczy'.

> Ja miałem z nimi taką akcję, że w swojej tabelce mieli tylko auto identyczne

> jak moje, ale w nadwoziu 5D a moje było 3D. Za 3D wyliczyli mi około 3 razy

> większą składkę niż za 5D więc ich olałem ciepłym moczem.

przeczysz sam sobie, 3D generuje większe ryzyko w połączeniu z np młodym kierowcą...

Ustawa nie nakłada żadnych regulacji co do tabeli zniżek i wyliczania rabatów. Dlatego np w PZU są lata z niezmienną zniżką za bezszkodową jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co jest niezgodne?

> Tabela opłat jest stała, różnią się tylko rabaty dla nowego klienta i za kontynuację.

> Dla nowego będzie 10%, a kontynuacja 5% i już masz różnicę w kwocie końcowej. To samo robiło PZU

> kilka lat temu, jak dostali w inspektoracie wypowiedzenie to nagle dało się dodać kolejne 5%

> rabatu 'na ładne oczy'.

> przeczysz sam sobie, 3D generuje większe ryzyko w połączeniu z np młodym kierowcą...

> Ustawa nie nakłada żadnych regulacji co do tabeli zniżek i wyliczania rabatów. Dlatego np w PZU są

> lata z niezmienną zniżką za bezszkodową jazdę.

skoro jest tak jak mówisz to dlaczego w moim przypadku jest tak:

zniżki -60%

rabat -15%

kwota końcowa 420zł

przy opcji przedłużenia polisy

przy opcji nowej polisy

zniżki -60%

rabat-12%

kwota końcowa 289zł...

czyli z mniejszym rabatem wychodzi taniej grinser006.gif

absurd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro jest tak jak mówisz to dlaczego w moim przypadku jest tak:

> zniżki -60%

> rabat -15%

> kwota końcowa 420zł

> przy opcji przedłużenia polisy

> przy opcji nowej polisy

> zniżki -60%

> rabat-12%

> kwota końcowa 289zł...

> czyli z mniejszym rabatem wychodzi taniej

> absurd

jakiś rabat jest dla nowych, którego wysokości nie znasz wink.gif

Każde TU zgłasza tabelę OC i musi jej się trzymać, tabela jest zależna od pojemności i koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro jest tak jak mówisz to dlaczego w moim przypadku jest tak:

> zniżki -60%

> rabat -15%

> kwota końcowa 420zł

> przy opcji przedłużenia polisy

> przy opcji nowej polisy

> zniżki -60%

> rabat-12%

> kwota końcowa 289zł...

> czyli z mniejszym rabatem wychodzi taniej

> absurd

Wychodzi, że albo kwota wyjściowa jest inna, albo nie wszystkie pozycje zniżek podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze wypowiedz i ubezpiecz od nowa. Zrobilem tak samo w mbanku i okazalo sie ze jako nowy klient mam 100zł taniej. Wypowiedzialem tylko dlatego zeby zmienic ilosc rat, inaczej sie nie dalo tego zmienic niz wypowiadajac umowe. Nawet nie wiedzialem ze bedzie taniej smile.gif Opcje wypowiedzenia zaproponowal sam konsultant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje wypowiedzenia zaproponowal sam konsultant.

Ja mialem w mBanku dokladnie tak samo. Przy kontynuacji polisy, zawierana jest ona na takich samych warunkach jak poprzednia. Konsultantka poradzila abym wymowil dotychczasowa umowe i zawarł nową jeśli będę mial lepsze warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.