Skocz do zawartości

Kupiłem lampy ale nie wiem czy nie są to angliki??


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem lampy do Megane I ph II głowię się teraz czy czasem nie są to angliki? Jak to rozpoznać? Dodaje foto z nalepek z lamp... Może ktoś mi podpowie...

MADE IN FRANCE to lampa lewa od strony pasażera

MADE IN SPAIN to lampa prawa od strony kierowcy

Sprzedajacy przysięgał że to europa ale chce się upewnić...

9a18cc7ad0ad2bcem.jpg

d90cae87cd8eb12em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia to czeski film.

Ja drążyłem temat ostatnio i niewiele się dowiedziałem. Miałem szczęście i świeca prawidłowo. Ale do do starego Citroena.

Jak nie masz pewności to włóż żarówkę i podłącz do prądu.

Skieruj lampę na ścianę i sprawdź jak wygląda snop światła. powinien wyglądać z grubsza tak: _/. Angliki bedą świecić odwrotnie czyli \_ . Chyba najbardiej wiarygodny prosty test przed montażem.

Albo pojedź na SKP i ci sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce mi się na próżno ściągać zderzaka... Bo niestety bez tego lamp nie zdemontuje tym bardziej że jest zimno a garażu nie mam a jak ma się okazać że angliki to wtedy byłbym zły na maxa... Patrzyłem na rodziców Scenica i oznaczenia całkowicie inne na moich DEPO też na Pandzie to już wogóle i jak tu dojść 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem lampy do Megane I ph II głowię się teraz czy czasem nie są to angliki? Jak to rozpoznać?

> Dodaje foto z nalepek z lamp... Może ktoś mi podpowie...

> MADE IN FRANCE to lampa lewa od strony pasażera

> MADE IN SPAIN to lampa prawa od strony kierowcy

> Sprzedajacy przysięgał że to europa ale chce się upewnić...

E9 to homologacja na Hiszpanię, czyli Europa.

Na innym forum o tym piszą.

Chociaż strzałki sugerują, że jedna europa, druga anglik icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie chce mi się na próżno ściągać zderzaka... Bo niestety bez tego lamp nie zdemontuje tym

> bardziej że jest zimno a garażu nie mam a jak ma się okazać że angliki to wtedy byłbym zły na

> maxa... Patrzyłem na rodziców Scenica i oznaczenia całkowicie inne na moich DEPO też na

> Pandzie to już wogóle i jak tu dojść

jak masz w nich żarówkę, to weź 2 przewody 1-1,5 mm2 tak po ok 1m długości, odizoluj na dłuższym odcinku każdy z nich owiń każdy do końcówek żarówki, drugą stronę jednego przewodu owiń do klemy, a drugim dotknij do drugiej klemy. Lampę skieruj na ścianę, dotkij do klemy drutem, żarówka się zaświeci i będziesz wszystko wiedzieć. Zajmie ci to 5 min, nawet w trzaskającym mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E9 to homologacja na Hiszpanię, czyli Europa.

> Na innym forum o tym piszą.

> Chociaż strzałki sugerują, że jedna europa, druga anglik

jak pogrzebiesz głębiej, to się dowiesz, że strzałki pokazują również stronę montażu, co w tym przypadku idealnie się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem lampy do Megane I ph II głowię się teraz czy czasem nie są to angliki? Jak to rozpoznać?

> Dodaje foto z nalepek z lamp... Może ktoś mi podpowie...

> MADE IN FRANCE to lampa lewa od strony pasażera

> MADE IN SPAIN to lampa prawa od strony kierowcy

> Sprzedajacy przysięgał że to europa ale chce się upewnić...

są jakieś strzałki na kloszach tych lamp ? tam powinno coś być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic nie ma niestety tylko te naklejki

Podejdź z tymi lampami do samochodu i popatrz na jedne/drugie, porównaj! Gołym okiem widać po uryflowaniu szkła i odbłyśników jakie to lampy. Jak użyjesz wyobraźni, to i bez samochodu da się to zidentyfikować facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejdź z tymi lampami do samochodu i popatrz na jedne/drugie, porównaj! Gołym okiem widać po

> uryflowaniu szkła i odbłyśników jakie to lampy. Jak użyjesz wyobraźni, to i bez samochodu da

> się to zidentyfikować .

Tyle to ja też wiem gdy szkło jest ryflowane 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif Tu jest gładkie 270751858-jezyk.gif Jutro zrobię test z kabelkami i się okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle to ja też wiem gdy szkło jest ryflowane Tu jest gładkie Jutro zrobię test z kabelkami i

> się okaże...

Jak szkło jest gładkie, to po odbłyśniku obczaisz old.gif. Zrób zdjęcie i wrzuć tutaj, to bez kabelków obczaimy zlosnik.gif. Gołym okiem widać, w którą stronę światło poleci facepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak szkło jest gładkie, to po odbłyśniku obczaisz . Zrób zdjęcie i wrzuć tutaj, to bez kabelków

> obczaimy . Gołym okiem widać, w którą stronę światło poleci .

Sprawdzone po kabelkach na krótko i świecą ok więc Europa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.