Skocz do zawartości

Continental TS850 czy bieżnik kierunkowy?


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, szukam szybko odpowiedzi na pytanie czy zimówki Continentala TS850 mają bieżnik kierunkowy? Bo nie wiem jak przełożyć opony miejscami na nowy sezon... Książka auta podaje 2 możliwości dla kierunkowych i nie-kierunkowych... Na necie nie widzę oznaczeń kierunku obrotu ale zdjęcia słabe a opony w magazynie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć wszystkim, szukam szybko odpowiedzi na pytanie czy zimówki Continentala TS850 mają bieżnik

> kierunkowy? Bo nie wiem jak przełożyć opony miejscami na nowy sezon... Książka auta podaje 2

> możliwości dla kierunkowych i nie-kierunkowych... Na necie nie widzę oznaczeń kierunku obrotu

> ale zdjęcia słabe a opony w magazynie....

Na pierwszy rzut oka widać iż są to opony kierunkowe.

6_continental-contiwintercontact-ts-850-winter-tyre.jpg

BTw nie do końca rozumiem pytanie-je da rade poprawnie założyć w jeden sposób tak jak masz na zdjęciu zamieszczonym powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszy rzut oka widać iż są to opony kierunkowe.

Też mi sie tak wydaje. Dzieki! Btw czy teraz producenci olewają oznaczenia co do kierunku obrotu opon? Tak mam w letnich Bridgestone Touranza ER300 i chyba źle przełożyłem opony bo myślałem,że nie są kierunkowe. Ale tutaj mam całą zimę aby sprawdzić tego newsa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi sie tak wydaje. Dzieki! Btw czy teraz producenci olewają oznaczenia co do kierunku obrotu

> opon? Tam mam w letnich bridgestone Touranza ER300 i chyba zle przełożyłem opony bo

> myślałem,że nie są keirunkowe. Ale tutaj mam całą zimę aby sprawdzić tego newsa

Często jest tylko na jednym boku opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć wszystkim, szukam szybko odpowiedzi na pytanie czy zimówki Continentala TS850 mają bieżnik

> kierunkowy? Bo nie wiem jak przełożyć opony miejscami na nowy sezon... Książka auta podaje 2

> możliwości dla kierunkowych i nie-kierunkowych... Na necie nie widzę oznaczeń kierunku obrotu

> ale zdjęcia słabe a opony w magazynie....

kurde, mam je na aucie ale nie pamiętam na 100% - podejrzewam, że nie ma strzałek, ale jest oznaczenie zewn/wewn strony - poszukaj napisu OUTSIDE (strona zewnętrzna), INSIDE (str. wewnętrzna) - to jest drugi sposób opisu jak założyć oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też mi sie tak wydaje. Dzieki! Btw czy teraz producenci olewają oznaczenia co do kierunku obrotu

> opon? Tak mam w letnich Bridgestone Touranza ER300 i chyba źle przełożyłem opony bo

> myślałem,że nie są kierunkowe. Ale tutaj mam całą zimę aby sprawdzić tego newsa

Bo większość opon które teraz się produkuje to opony asymetryczne a nie kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo większość opon które teraz się produkuje to opony asymetryczne a nie kierunkowe.

No to zgłupiałem. W instrukcji mam tez namieszane.

Chodzi o to,że jak rozumiem opony kierunkowe należy zamieniać w ten sposób żeby broń boże nie zmieniać z lewej strony na prawą, ale przełożyć z tyłu na przód(zmiana osi ale nie stron).

I mam popitolone w instrukcji ze raz piszą, że opony bez oznaczeń co do kierunku obrotu to - zamiana i stron i osi

...... a później piszą, że opon kierunkowych NIE mozna zamieniac stronami (lewo-prawo) i zgłupiałęm... A tu jeszcze symetryczna - asymetryczna dochodzi OMG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierunkowe... Na boku jest niewielki napis "ROTATION" wpisany w strzałkę. Coś takiego

Dzięki Joki! Czyli sprawa jasna, kierunkowe i sama zmiana osi bez zmian stron (lewa-prawa). Dzięki!!!! A na wieczór zostawiam sobie rozkminianie Touranzy ER300 w tym temacie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki Joki! Czyli sprawa jasna, kierunkowe i sama zmiana osi bez zmian stron (lewa-prawa).

> Dzięki!!!! A na wieczór zostawiam sobie rozkminianie Touranzy ER300 w tym temacie

Ale po co czekać do wieczora? Asymetryczne.

156409547_3_1000x700_opony-185-60-15-bridgestone-touranza-er300-2szt-65mm-opony_rev007.jpg

Po prawej, na górze napis: "OUTSIDE"

A tu dla odmiany na dole, po lewej:

oz-energy-17-bridgestone-turanza-er300-225-45-17-slika-16262847.jpg

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć wszystkim, szukam szybko odpowiedzi na pytanie czy zimówki Continentala TS850 mają bieżnik

> kierunkowy? Bo nie wiem jak przełożyć opony miejscami na nowy sezon... Książka auta podaje 2

> możliwości dla kierunkowych i nie-kierunkowych... Na necie nie widzę oznaczeń kierunku obrotu

> ale zdjęcia słabe a opony w magazynie....

czy rzeczywiscie przy takim biezniku trzeba az ksiazki serwisowej albo oznaczen na oponie?

i-continental-contiwintercontact-ts850-195-65r15-91t.jpg

tak to jest opona kierunkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co, wybuchną jak się je przełoży z prawej na lewą z zachowaniem kierunku obrotów?

To co jest napisane w instrukcjach dotyczy zmiany miejsc całych kół, żeby użyszkodnik przypadkiem nie miał opon kierunkowych "pod prąd", bo wtedy może być niebezpiecznie. Aczkolwiek takie kwiatki czasami widuję.

Miało być śmiesznie jak sądzę, ale imo Ci nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co jest napisane w instrukcjach dotyczy zmiany miejsc całych kół, żeby użyszkodnik przypadkiem

> nie miał opon kierunkowych "pod prąd", bo wtedy może być niebezpiecznie. Aczkolwiek takie

> kwiatki czasami widuję.

A ja raz widziałem jak starszy pan zmieniał koło w trabancie i założył odwrotnie całe koło- wnetrzem na zewnatrz- troche dziwne się et zrobiło ale jemu to nie przeszkadzało blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy rzeczywiscie przy takim biezniku trzeba az ksiazki serwisowej albo oznaczen na oponie?

Wyobraź sobie, że są ludzie, którym trzeba wyraźnie napisać na kubku z kawą, że może być gorący, na torbie foliowej że można się udusić jak się ją założy na głowę, który but jest lewy czy prawy itp... facepalm%5B1%5D.gif. Nie dziw się, że nie ogarniając budowy opony i rodzajów bieżnika chcą mieć z boku strzałkę grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.