Skocz do zawartości

Fiat Ducato poziom oleju


manegol

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyświetlaczu po odpaleniu silnika pojawia się komunikat 'Stan oleju ooooo (oczywiśnie wypełnione o)". Dzisiaj pojawił się komunikat 'Sprawdz stan oleju', po sprawdzeniu stan oleju ok i komunikat znikł. Czyżby w silniku zamontowali jakiś czujnik który wymusza spradzenie oleju co jakiś czas/przebieg ? spineyes.gif Przebieg jest niewielki około 10000km i już drugi raz mam taką sytuację. Pacjent to Fiat Ducato 3,0 180 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wyświetlaczu po odpaleniu silnika pojawia się komunikat 'Stan oleju ooooo (oczywiśnie wypełnione

> o)". Dzisiaj pojawił się komunikat 'Sprawdz stan oleju', po sprawdzeniu stan oleju ok i

> komunikat znikł. Czyżby w silniku zamontowali jakiś czujnik który wymusza spradzenie oleju co

> jakiś czas/przebieg ? Przebieg jest niewielki około 10000km i już drugi raz mam taką

> sytuację. Pacjent to Fiat Ducato 3,0 180 KM.

zimno jest. Olej gęsty. Ciśnienie się zawahało to komputer odczytał jako nieodpowiedni stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zimno jest. Olej gęsty. Ciśnienie się zawahało to komputer odczytał jako nieodpowiedni stan.

I tak cały dzień, pomimo przejechanych kilometrów i kilkunastu odpaleniach niewiem.gif cały czas w mieście i temperatura silnika w normie. Po sprawdzeniu stanu oleju komunikat znikł. Już drugi raz to przerabiam sciana.gif Mechanicy w mojej firmie też nie wiedzą oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak cały dzień, pomimo przejechanych kilometrów i kilkunastu odpaleniach cały czas w mieście i

> temperatura silnika w normie. Po sprawdzeniu stanu oleju komunikat znikł. Już drugi raz to

> przerabiam Mechanicy w mojej firmie też nie wiedzą

A tak się zastanawiam (biorąc pod uwagę, że kółka są zamalowane)... czy stan oleju nie jest za wysoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wyświetlaczu po odpaleniu silnika pojawia się komunikat 'Stan oleju ooooo (oczywiśnie wypełnione

> o)". Dzisiaj pojawił się komunikat 'Sprawdz stan oleju', po sprawdzeniu stan oleju ok i

> komunikat znikł. Czyżby w silniku zamontowali jakiś czujnik który wymusza spradzenie oleju co

> jakiś czas/przebieg ? Przebieg jest niewielki około 10000km i już drugi raz mam taką

> sytuację. Pacjent to Fiat Ducato 3,0 180 KM.

Są dwa niezależne czujniki, pierwszy poziomu i drugi ciśnienia. Dolej z 2 setki i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak cały dzień, pomimo przejechanych kilometrów i kilkunastu odpaleniach cały czas w mieście i

> temperatura silnika w normie. Po sprawdzeniu stanu oleju komunikat znikł. Już drugi raz to

> przerabiam Mechanicy w mojej firmie też nie wiedzą

W serwisie ASO wymienili czujnik jak się tak działo w firmowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na wyświetlaczu po odpaleniu silnika pojawia się komunikat 'Stan oleju ooooo (oczywiśnie wypełnione

> o)". Dzisiaj pojawił się komunikat 'Sprawdz stan oleju', po sprawdzeniu stan oleju ok i

> komunikat znikł. Czyżby w silniku zamontowali jakiś czujnik który wymusza spradzenie oleju co

> jakiś czas/przebieg ? Przebieg jest niewielki około 10000km i już drugi raz mam taką

> sytuację. Pacjent to Fiat Ducato 3,0 180 KM.

Czujnik.

Co do tego silnika.... jeśli coś się zacznie dziać - nie naprawiaj. Mamy nówkę ducato - 2 lata uzytkowania i ok 180.000 nalotu. Wtryski, głowica, rozrząd. Koszt 10.000 bo skończyło sie na wymianie silnika kompletnego. Absolutnie nie jest to silnik długodystansowy. Jeśli coś się zacznie dziać - nawet jeśli to tylko wtryskiwacze (z których nota bene zawsze jednego nie da się wyciągnąć. Zawsze.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik.

> Co do tego silnika.... jeśli coś się zacznie dziać - nie naprawiaj. Mamy nówkę ducato - 2 lata

> uzytkowania i ok 180.000 nalotu. Wtryski, głowica, rozrząd. Koszt 10.000 bo skończyło sie na

> wymianie silnika kompletnego. Absolutnie nie jest to silnik długodystansowy. Jeśli coś się

> zacznie dziać - nawet jeśli to tylko wtryskiwacze (z których nota bene zawsze jednego nie da

> się wyciągnąć. Zawsze.).

Dzięki ok.gif Tak będę sugerował swoim, a swoją drogą chyba się do ASO na przegląd wybiore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.