Skocz do zawartości

Czy jest coś czego Wam brakuje do motocykli?


jimbo22

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie takie. Bo jako że dłubię Suzuki, czytam, analizuję, notuję opcje, listy zakupów, to lampa, to wydech, to zegary, to manetki, to lusterka, to kierownica.

a niby wolny rynek, swobodny przepływ towarów... a tu takie dziury...

I tak:

1. nie ma dobrego sklepu moto - nawet najwięksi mają braki towarowe

2. nie wszystkie marki wogóle są dostępne w PL. a za granicą sposób prezentacji towarów i sprzedaży też leży (widać że to jakieś antyczne sklepy przy okazji online).

3. ceny w PL są dziwne smile.gif allegro jest koszmarnie drogie. bardziej opłaca się często zabulić 13-20 euro za transport niż kupić w PL!!!

mi np. bardzo brakuje sklepu który miałby fajną ofertę akcesoryjnych liczników i obrotomierzy i np. sprzedawał Supertrapp. że nie wspomnę o kolorowych kablach wysokiego napięcia, czy fajkach czy przewodach paliwowych smile.gif

Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to ciężki biznes

Jak poczytałem, że salony otwierają sobie bogacze jako hobby i mogą sobie pozwolić na straty bo na innych biznesach zarobią to co się dziwić częściom zamiennym

podstawa jest olej, klocki, łańcuch, opony, filtry

a resztę to już kombinuj Panie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo to ciężki biznes

> Jak poczytałem, że salony otwierają sobie bogacze jako hobby i mogą sobie pozwolić na straty bo na

> innych biznesach zarobią to co się dziwić częściom zamiennym

> podstawa jest olej, klocki, łańcuch, opony, filtry

> a resztę to już kombinuj Panie

piszesz o salonach moto? gdzie poczytałeś? smile.gif ja piszę o zwykłych sklepach z akcesoriami, o specjalizacji, o szerokości oferty (salony klasyczne to troche inna bajka)...

imho jest na rynku miejsce na szerszą ofertę i jej dobrą prezentację, ale nie ma ludzi którym zależy. najwięksi (motoakcesoria czy louis itp.) mają tak kijową ofertę w niektórych branżach że głowa mała. a wystarczyłoby dorzucić produktów na zamówienie... (nie muszą mieć tego na stocku). a tak - kasa wędruje zagramanicę prosto - wystarczy visa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piszesz o salonach moto? gdzie poczytałeś? ja piszę o zwykłych sklepach z akcesoriami, o

> specjalizacji, o szerokości oferty (salony klasyczne to troche inna bajka)...

> imho jest na rynku miejsce na szerszą ofertę i jej dobrą prezentację, ale nie ma ludzi którym

> zależy. najwięksi (motoakcesoria czy louis itp.) mają tak kijową ofertę w niektórych branżach

> że głowa mała. a wystarczyłoby dorzucić produktów na zamówienie... (nie muszą mieć tego na

> stocku). a tak - kasa wędruje zagramanicę prosto - wystarczy visa

Boje, sie ze kijowa dla Ciebie

Takich klientów jak Ty jest bardzo mało

Sklep musi zarabiać, a żeby zarabiać, jeden z warunków - brak wolnorotujacych towarów

Jeśli czujesz, ze tu jest biznes - nic tylko otwierać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Boje, sie ze kijowa dla Ciebie

> Takich klientów jak Ty jest bardzo mało

> Sklep musi zarabiać, a żeby zarabiać, jeden z warunków - brak wolnorotujacych towarów

no ja wiem ze to nisza i biedronki na tym nie zbudujesz smile.gif ale z drugiej strony klientów mało, tak samo jak sklepów z tym... ot mnie nasżło, że niby mamy już globalną wioskę, UE, przepływy towarów, możesz niby kupić wszystko prosto z chin za 2 kliknięciami. to zeby zebrać graty do mojego suzuki, musze zamawiać WSZYSTKO osobno i płacić każdorazowo za logistykę smile.gif

> Jeśli czujesz, ze tu jest biznes - nic tylko otwierać

wiesz. otworzyc biznes to nie tak hop smile.gif o tyle o ile ecommerce to ja mam na codzien w wydaniu top 5 polska, to na handlu się srednio znam smile.gif i nie chce mi sie w sumie uczyć o cłach, dystrybucji itp smile.gif ale kto wie... moze to jest myśl smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz. otworzyc biznes to nie tak hop o tyle o ile ecommerce to ja mam na codzien w wydaniu top 5

> polska, to na handlu się srednio znam i nie chce mi sie w sumie uczyć o cłach, dystrybucji

> itp ale kto wie... moze to jest myśl

To weź mnie do spółki, ja ogarniam product management na co dzień w tej branży.

Co do ogólnego pomysłu to ciężki temat - jak już będziesz miał wszystko to będziesz musiał być drogi żeby być rentowny i koło się zamyka bo statystyczny klient będzie ciułał 5 odrębnych zamówień bo będzie minimalnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To weź mnie do spółki, ja ogarniam product management na co dzień w tej branży.

> Co do ogólnego pomysłu to ciężki temat - jak już będziesz miał wszystko to będziesz musiał być

> drogi żeby być rentowny i koło się zamyka bo statystyczny klient będzie ciułał 5 odrębnych

> zamówień bo będzie minimalnie taniej.

koszta dla mnie to 160 PLN za kasę fiskalną + ok 200 PLN za hosting i domenę:) ROCZNIE wink.gif 400 PLN BRUTTO smile.gif reszta to towar i własne RBH smile.gif

jesli przyjąć że robię to po godzinach (bo i zamówień wiele nie będzie) i nie jest to mój core utrzymania - to będę rentowny już przy sprzedaży wysokości 500 PLN /mc wink.gif i mogę być tańszy niż konkurencja dzięki temu smile.gif

no ale w takim wypadku nie stać mnie na product managera wink.gif to wymaga osiągnięcia całkiem niezłej masy krytycznej wink.gif a to z kolei będzie implikowało lepsze zarządzanie rentownością smile.gif

ale nic to wink.gif dzięki za ofertę.... sobie pomarzyłem wink.gif a może byc strzelić taki sklep i zobaczyć czy sie cos z tego rozwinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.