Skocz do zawartości

Foto za czerwone światło.


rob3rt

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie ,jak wygląda ściągalność mandatów z foto za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym

> świetle?

> Procedury są takie same i można się migać od zapłaty jak ze zwykłych fotoradarów?

A od kiedy można sie migac od przejechania na czerwonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie ,jak wygląda ściągalność mandatów z foto za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym

> świetle?

> Procedury są takie same i można się migać od zapłaty jak ze zwykłych fotoradarów?

Ja tylko grzecznie zapytam, czy nie uważasz, że pytanie nie na miejscu? Nie żebym poczynania Policji i Straży chwalił, ale w tym przypadku jak zawiniłeś i przejechałeś na czerwonym to bądź mężczyzną i weź to na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko grzecznie zapytam, czy nie uważasz, że pytanie nie na miejscu? Nie żebym poczynania

> Policji i Straży chwalił, ale w tym przypadku jak zawiniłeś i przejechałeś na czerwonym to

> bądź mężczyzną i weź to na klatę.

Wyjaśniam- nie chodzi o mnie. Pytam jak wygląda w praktyce ściągalność za ów "wyczyn".

Branie na klatę pozostawmy,bo wiemy jak z tymi klatami u nas jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro przejechałem na czerwonym to nie zachowuję się jak idiota tylko płace. Proste. Jeżeli zostało

> zrobione zdjęcie to pewnie osoba zostanie poinformowania o tym listem.

Za widokówkę z fotoradaru jakoś inaczej to działa grinser006.gif

Pytam tylko czy jest różnica prawna między jednym a drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za widokówkę z fotoradaru jakoś inaczej to działa

> Pytam tylko czy jest różnica prawna między jednym a drugim.

Kiedyś w pracy kierowca przejechał na czerwonym, dostał list z informacją i zapłacił, ale było to z kawałek czasu temu. Może się coś zmieniło? Trzeba poszukać w przepisach co i jak wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie ,jak wygląda ściągalność mandatów z foto za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym

> świetle?

IMHO lepiej niż za fotopstryki

> Procedury są takie same i można się migać od zapłaty jak ze zwykłych fotoradarów?

Zawsze można sie migać . To Twoje prawo i możesz z niego korzystać.

Zważ jednak że w razie skuchy Sąd może dać Ci w promocji grzywnę 5 tyś złociszy.

Nie wiem co jest powodem migania ale żaden nie jest dobry. Brak kasy na mandat to ryzyko wiekszych kosztów w sądzie.

Jeśli zaś powodem jest strach przed przekroczeniem 24pkt to już po ptokach. Punkty są zaliczane na dzień ujawnienia wykroczenia a nie wyroku Sądu i w tym momencie powinny być dopisane tymczasowo a prawko zabrane po sprawie w sądzie .

Tak czy siak najlepsze wyjście to zapłata mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko grzecznie zapytam, czy nie uważasz, że pytanie nie na miejscu?

A to czemu? Nie każdy ma ochotę płacić od ręki i prawo daje taką możliwość. Znam osobę która z automatu nie płaci tylko czeka aż US ściągnie sobie co roku ze zwrotu podatku. Większe koszty tej operacji nie grają roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to czemu? Nie każdy ma ochotę płacić od ręki i prawo daje taką możliwość. Znam osobę która z

> automatu nie płaci tylko czeka aż US ściągnie sobie co roku ze zwrotu podatku. Większe koszty

> tej operacji nie grają roli.

Można się zdziwić bo czasem US nie czeka do zwrotu podatku tylko zajmuje pensję albo konto bankowe. Odcięcie od kasy na kilka dni może być uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można się zdziwić bo czasem US nie czeka do zwrotu podatku tylko zajmuje pensję albo konto bankowe.

> Odcięcie od kasy na kilka dni może być uciążliwe.

niewiem.gif ja sie nie migam bo nie mam z czego.

Ale w US Warszawa Mokotów/Ursynów chyba nie ściągają wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie ,jak wygląda ściągalność mandatów z foto za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym

> świetle?

> Procedury są takie same i można się migać od zapłaty jak ze zwykłych fotoradarów?

Masz zdjęcie ??

Na zdjęciu widać jak przekroczyłeś linię, czy wyjechałeś za sygnalizator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko grzecznie zapytam, czy nie uważasz, że pytanie nie na miejscu? Nie żebym poczynania

> Policji i Straży chwalił, ale w tym przypadku jak zawiniłeś i przejechałeś na czerwonym to

> bądź mężczyzną i weź to na klatę.

Zasadniczo masz rację. Tyle, że praktyka już nie jest tak jednoznaczna. Odkąd bezpieczeństwem na drogach zajmują się specjaliści w gumofilcach ze Straży Gminnych, to okazuje się, że niemal wszystko można doprowadzić do absurdu.

Też powinien "być mężczyzną i wziąć na klatę"? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.