Skocz do zawartości

problem chyba elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktos pomysl co moze byc nie tak:

- alarm potrafi sie wlaczyc, tj. wyc po zamknieciu auta (niefabryczny, enigma latajacy po can)

- podczas jazdy dioda bardzo szybko pulsuje, ale jest jakby do polowy przygaszona

- nie zamykaja sie z automatu zamki po przekroczeniu 20 kmph

- po zamknieciu auta czy to z pilota (i zazbrojeniu alarmu) czy to z klucza (bez zazbrajania) dioda na konsoli od zamykania drzwi od wewnatrz lekko miga co ok sekunde

z powodu tego ostatniego punktu podejrzewam jakis blad w kompie / zwarcie w instalacji i stad swirowanie alarmu, sprawdzilem body, bledow brak niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym obstawiał odwrotnie - problem z alarmem i świruje samochód... odłącz alarm i zobacz czy bez

> alarmu będzie wszystko OK - np zamykanie się drzwi samoczynne (oczywiście jeśli masz to

> włączone w menu)

szczerze to nie jestem pewien czy bede sam w stanie odlaczyc alarm, tam jest jeden duzy modul, owiniety jakas klejaca sie tasma, ktory jest imho wpiety w wiazke, jeden maly z dioda i jakas instrukcja do programowania kodu (ten ma wtyczke) oraz jeden maly z dioda do ktorego jest wpiety immo lub antena?

Zamykanie samoczynne jest wlaczone, sprawdzone i wylaczone/wlaczone wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj bezpiecznika do niego, na pewno gdzies jest.

Mi to wyglada jakby alarm "smiecil" w CAN, dlatego chociazby drzwi sie nie chca domykac, albo cos gdzies nie tak z sama magistrala. Rownie dobrze jakis inny modul tez moze zaklocac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To poszukaj bezpiecznika do niego, na pewno gdzies jest.

> Mi to wyglada jakby alarm "smiecil" w CAN, dlatego chociazby drzwi sie nie chca domykac, albo cos

> gdzies nie tak z sama magistrala. Rownie dobrze jakis inny modul tez moze zaklocac.

podjechalem do kacikowego speca alarmowego, ktoras z czujek ruchu swiruje, po odlaczeniu alarm sie uspokoil, dziala prawidlowo. Drzwi dalej sie nie zamykaja podczas jazdy, w sumie to sie stalo po tym jak mi majcher cofnal przebieg w liczniku do stanu faktycznego, wiec moze cos tu nie trybi (ale alarm niezapietych pasow po przekroczeniu 20kmph dziala). Macie pomysl? MESem sprawdzilem w kompie jak byk funkcja włączona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podjechalem do kacikowego speca alarmowego, ktoras z czujek ruchu swiruje, po odlaczeniu alarm sie

> uspokoil, dziala prawidlowo. Drzwi dalej sie nie zamykaja podczas jazdy, w sumie to sie stalo

> po tym jak mi majcher cofnal przebieg w liczniku do stanu faktycznego, wiec moze cos tu nie

> trybi (ale alarm niezapietych pasow po przekroczeniu 20kmph dziala). Macie pomysl? MESem

> sprawdzilem w kompie jak byk funkcja włączona...

Dla pewnosci odlacz jeszcze na chwile alarm, najlepiej calkowicie jesli ma wyciagane wtyczki.

A probowales wylaczyc funkcje i jeszcze raz wlaczyc?? Moze nowe zegary maja jakis problem z dogadaniem sie z reszta pojazdu. Chociaz samo ryglowanie drzwi itd jest sterowane przez body, skoro pasy piszcza to licznik po CAN daje sygnal po przekroczeniu 20km/h, tylko body chyba do konca nie wie co z nim zrobic. Nie pamietam co jest odpowiedzialne za piszczenie pasow, czy body czy moze jakis inny modul, np: od airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ulamal sie kiedys taki bolec pod maska, on sie mial wciskac jak maska zamknieta i reagowac na otwarcie jak kradna, jako ze sie ulamal caly czas byl w pozycji open i po aktywacji aralmu mailem tak jak ty

Nie liczac tylko tych zamykania drzwi po 20km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla pewnosci odlacz jeszcze na chwile alarm, najlepiej calkowicie jesli ma wyciagane wtyczki.

alarm enigma, wtyczke moge odlaczyc od modulu gadajacego z CAN no i bezpiecznik wyciagnac, aczkolwiek wg Kolczyka (autokacikowicz od alarmow u nas w Gda) alarm dziala prawidlowo po odlaczeniu walnietej czujki

> A probowales wylaczyc funkcje i jeszcze raz wlaczyc?? Moze nowe zegary maja jakis problem z

> dogadaniem sie z reszta pojazdu.

tak, sprawdzalem z MES, opcja w kompie jest aktywowana

Chociaz samo ryglowanie drzwi itd jest sterowane przez body,

> skoro pasy piszcza to licznik po CAN daje sygnal po przekroczeniu 20km/h, tylko body chyba do

> konca nie wie co z nim zrobic. Nie pamietam co jest odpowiedzialne za piszczenie pasow, czy

> body czy moze jakis inny modul, np: od airbag.

airbaga nie sprawdzalem, ale opcja zamykania drzwi byla gdzie indziej… chyba musze pogadac z gosciem ktory cofnal przebieg, po tej operacji sie to stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ulamal sie kiedys taki bolec pod maska, on sie mial wciskac jak maska zamknieta i reagowac

> na otwarcie jak kradna, jako ze sie ulamal caly czas byl w pozycji open i po aktywacji aralmu

> mailem tak jak ty

u mnie czujka ultradzwiekowa, wyglada na to ze przy wtyczce sie kabel przetarl

> Nie liczac tylko tych zamykania drzwi po 20km

na szczescie to nie jest jakis krytyczny problem, najwazniejsze dla mnie ze alarm sie uspokoil i mozna normalnie auto zamykac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drzwi dalej sie nie zamykaja podczas jazdy, w sumie to sie stalo

> po tym jak mi majcher cofnal przebieg w liczniku do stanu faktycznego, wiec moze cos tu nie

> trybi (ale alarm niezapietych pasow po przekroczeniu 20kmph dziala). Macie pomysl? MESem

> sprawdzilem w kompie jak byk funkcja włączona...

Jak masz MES to wykonaj osiowanie PROXI (może jak cofał licznik to coś namieszał i trzeba od nowa wszystko wykryć) - potem ustaw jeszcze raz zamykanie w menu samochodu i może się naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz MES to wykonaj osiowanie PROXI (może jak cofał licznik to coś namieszał i trzeba od nowa

> wszystko wykryć) - potem ustaw jeszcze raz zamykanie w menu samochodu i może się naprawi.

robiłem to przed napisaniem tego wątku. muszę odłączyć całkowicie ten alarm, ale to po świętach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.