Skocz do zawartości

Dodatkowe ubezpieczenie szyb - czy ma sens?


Ragless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy opłaca się dopłacić dodatkowo za ubezpieczenie szyb przy ubezpieczeniu AC? Auto mam z 2011 przednia szyba z czujnikami, boczne szyby są oryginalnie przyciemnione przez GM + szyby w kombi są z anteną radiową. Compensa proponuje ubezpieczenie szyb i ewentualną wymianę w zakładach partnerskich na zamiennikach do 3000 zł więc chyba nie ma to sensu. A co wy uważacie ? korzystaliście z takiej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy opłaca się dopłacić dodatkowo za ubezpieczenie szyb przy ubezpieczeniu AC? Auto mam z 2011

> przednia szyba z czujnikami, boczne szyby są oryginalnie przyciemnione przez GM + szyby w

> kombi są z anteną radiową. Compensa proponuje ubezpieczenie szyb i ewentualną wymianę w

> zakładach partnerskich na zamiennikach do 3000 zł więc chyba nie ma to sensu. A co wy uważacie

> ? korzystaliście z takiej wymiany?

Nie wiem jaką cenę Ci proponują za to ubezpieczenie. Ja dopłacam jakieś grosze (20-50 zł - nie pamiętam) za ubezpieczenie szyb. Uważam, że warto, jeżeli ubezpieczenie zapewnia wymianę szyby na fabryczną. Miałem już możliwość przetestowania ubezpieczenia - w Golfie dostałem kamieniem w szybę. Wymiana w ASO (jakaś niby specjalna szyba i nie ma zamienników), Allianz bez pierdnięcia zapłacił. ok.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w owu compensy jest taki oto zapis

"Ubezpieczający wyraża zgodę na dokonanie wymiany bądź naprawy uszkodzeń szyb objętych ubezpieczeniem bezpośrednio przez Partnera współpracującego w tym zakresie z COMPENSĄ na koszt COMPENSY, jednakże wyłącznie w zakresie sumy ubezpieczenia określonej w § 4. Aktualna lista dostępnych zakładów naprawczych Partnera znajduje się na stronie internetowej www.compensa.pl. Szyby, oferowane

i montowane przez Partnera COMPENSY, są częściami zamiennymi, posiadającymi dokładnie te same parametry, co szyby oryginalne. Szyby te są najwyższej jakości i posiadają wszystkie stosowne homologacje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy opłaca się dopłacić dodatkowo za ubezpieczenie szyb przy ubezpieczeniu AC? Auto mam z 2011

> przednia szyba z czujnikami, boczne szyby są oryginalnie przyciemnione przez GM + szyby w

> kombi są z anteną radiową. Compensa proponuje ubezpieczenie szyb i ewentualną wymianę w

> zakładach partnerskich na zamiennikach do 3000 zł więc chyba nie ma to sensu. A co wy uważacie

> ? korzystaliście z takiej wymiany?

Przeważnie wymieniają na zamienniki o ile taki istnieje.

Temat przerabiany 2 razy w Warcie /z jednej polisy za 60pln :-) raz wymiana trochę naciągana wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeważnie wymieniają na zamienniki o ile taki istnieje.

> Temat przerabiany 2 razy w Warcie /z jednej polisy za 60pln :-) raz wymiana trochę naciągana

ja w Rcomie jednego roku 2 wymiany przechodziłem. Wymiana na zamiennik w NordGlass. Pierwsza wymiana bez kosztowa, w drugiej jakiś mój udział był (20%?) . Generalnie lepiej wydać 60-70zł niż jak w moim wypadku musiałbym wydać 900zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy opłaca się dopłacić dodatkowo za ubezpieczenie szyb przy ubezpieczeniu AC? Auto mam z 2011

> przednia szyba z czujnikami, boczne szyby są oryginalnie przyciemnione przez GM + szyby w

> kombi są z anteną radiową. Compensa proponuje ubezpieczenie szyb i ewentualną wymianę w

> zakładach partnerskich na zamiennikach do 3000 zł więc chyba nie ma to sensu. A co wy uważacie

> ? korzystaliście z takiej wymiany?

do 3000 zł to w wielu przypadkach może być niewykonalne

dla przykładu wymiana przedniej szyby (podgrzewanej) w Fordzie Fiesta z 2004r. w ASO wraz z wymianą itp to koszt ok 2400 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz w owu compensy jest taki oto zapis

> "Ubezpieczający wyraża zgodę na dokonanie wymiany bądź naprawy uszkodzeń szyb objętych

> ubezpieczeniem bezpośrednio przez Partnera współpracującego w tym zakresie z COMPENSĄ na koszt

> COMPENSY, jednakże wyłącznie w zakresie sumy ubezpieczenia określonej w § 4. Aktualna lista

> dostępnych zakładów naprawczych Partnera znajduje się na stronie internetowej www.compensa.pl.

> Szyby, oferowane

> i montowane przez Partnera COMPENSY, są częściami zamiennymi, posiadającymi dokładnie te same

> parametry, co szyby oryginalne. Szyby te są najwyższej jakości i posiadają wszystkie stosowne

> homologacje"

Od Compensy to ja bym sie trzymal z daleka zlosnik.gif Nie polecam nawet najwiekszemu wrogowi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jaką cenę Ci proponują za to ubezpieczenie. Ja dopłacam jakieś grosze (20-50 zł - nie

> pamiętam) za ubezpieczenie szyb. Uważam, że warto, jeżeli ubezpieczenie zapewnia wymianę szyby

> na fabryczną. Miałem już możliwość przetestowania ubezpieczenia - w Golfie dostałem kamieniem

> w szybę. Wymiana w ASO (jakaś niby specjalna szyba i nie ma zamienników), Allianz bez

> pierdnięcia zapłacił.

> mar00ha

Ja wymienialem z AC w Allianz, szyba w ASO, koszt 3700zl. Zaplacili bez problemu.

Mialem dodatkowa opcje Szyby ze niby nie traci sie znizek po wymianie szyby czolowej. Zapomnieli tylko dodac ze tych znizek z AC nie traci sie TYLKO jesli kontynuujesz ubezpieczenie u nich, bo inne ubezpieczalnie widza to jako zwykla szkode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeważnie wymieniają na zamienniki o ile taki istnieje.

> Temat przerabiany 2 razy w Warcie /z jednej polisy za 60pln :-) raz wymiana trochę naciągana

Ja przerabialem temat z MTU ale bylo to dodatkowe ubezpieczenie kupione do OC, nie AC. Przy moim aucie udzial wlasny 20% bo "ma pan droga szybe". wymiana w ich warsztacie, z obslugi bylem zdowolony, sami wszystko zalatwili, dzwonili kilka razy zeby sie umowic itp.

szyba wymieniona na zamiennik typu sekurit albo pilkington czyli to co szlo na oryginla w moim aucie. faktura na 1470zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Liberty się chwalą, że AC Standard obejmuje szyby, a gdy zainteresowałem się tematem to się

> okazało, że jest to traktowane jak zwykła szkoda AC zarówno u nich jak i z wpisem do UFG.

Jak miałem ubezpieczenie w PZU, to opcja "ubezpieczenia zniżek AC" wychodziła niewiele drożej niż to ubezpieczenie szyb, a i jedno i drugie działało tylko przy kontynuacji. Wybór więc był prosty. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polisa załatwiona. Ubezpieczenia szyb nie wykupiłem ponieważ agent zadzwonił do Compensy przy mnie i dowiedzieliśmy się że naprawa tylko na zamiennikach a jeśli zamiennik nie występuje to tylko szkoda z AC w moim przypadku to niepotrzebny wydatek bo boczne szyby i tylną mam oryginalnie przyciemnione (nie folią) więc zamienników nie ma a szyba przednia do mojej wersji też nie występuje jako zamiennik więc jak coś to tylko byłyby pokryte by koszty naprawy bo wymiana to tylko z AC więc po co wykupować taką opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

Mam zwykłe OC + samo AC Szyby w Axa.

Dopłaciłem do AC ok 150zł + 100zł dopłaty za wymianę czołowej.

Mam podgrzewaną przednią dlatego się zdecydowałem.

Na 5 dni przed końcem okresu ubezpieczeniowego dostałem kamieniem i szyba poszła do wymiany.

Wymiana uzgodniona telefonicznie na zamiennik NordGlass.

Pierwsza wymieniona miała uszkodzone grzanie, więc w ramach gwarancji została ponownie wymieniona.

Teraz wszycho jest OK. Ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.