Skocz do zawartości

1,6 THP 125 / 150 czy to samo jest z rozrządem?


adamf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam "Francuzów" wink.gif.

jestem po jeździe próbnej nową 308'ka HB 1,6 THP 125km (wrażenia b. pozytywne) i drążę temat silnika. ogólnie wiem już że rozrząd jest tu teoretycznie do wymiany co 30-50kkm frown.gif

Pytanie - czy to jest norma tylko w tych silniejszych 150-200km, czy tu też to może się pojawić?

To w zasadzie niewiele znaczy ale nie znalazłem na YT żadnego filmu z klekocącym THP 125km, a ze 156 - owszem. Za nowa wersja silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem ostatnio w ASO to jakos tak wyszlo ze sobie pogadalem z chlopakami, dalej jest problem, ostatnio mieli zeszloroczna 508 z 18kkm przebiegu i robili caly rozrzad, bo niestety napinacz polecial, a lancuch byl juz na granicy tolerancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak bylem ostatnio w ASO to jakos tak wyszlo ze sobie pogadalem z chlopakami, dalej jest problem,

> ostatnio mieli zeszloroczna 508 z 18kkm przebiegu i robili caly rozrzad, bo niestety napinacz

> polecial, a lancuch byl juz na granicy tolerancji...

A masz juz jakies info odnosnie tego 1,2 130BHP?

Jak to sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie pytalem, natomiast pocieszyli mnie tym ze nie musze wykupowac dluzszej gwarancji do Puga

> żony, podobno po 2 latach nie widac problemow

.... żony .... ? Coś się zadziało we Święta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic, rok minal wiec trzeba bylo przeglad zrobic, a przy okazji po glowie chodzilo mi kupienie

> dodatkowej gwarancji odwiedli mnie od tego pomyslu

Kręci kolega, zmienia temat smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ? do tej pory jedna akcja przywolawcza, wymiana srub przedniego zawieszenia, wymiana silnika nas ominela, bo nie lapiemy sie w numery nadwozia objete ta naprawa.

Auto naprawde fajnie sie spisuje, przez rok zrobione 16tkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem cos wiecej smile.gif

Jesli auto bedzie serwisowane, to nie ma problemu z tym by Peugeot bral na klate wymiane rozrzadu. Nie wiem tylko do jakiego czasu i jakiego przebiegu. cos mi swita ze przy ostatniej rozmowie byla rozmowa nt. 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem cos wiecej

> Jesli auto bedzie serwisowane, to nie ma problemu z tym by Peugeot bral na klate wymiane rozrzadu.

> Nie wiem tylko do jakiego czasu i jakiego przebiegu. cos mi swita ze przy ostatniej rozmowie

> byla rozmowa nt. 5 lat...

Tylko to pewnie dobra nieprzymuszona wola. Znajac zycir to trzeba będzie to im wydrzeć hehe.gif

Nie mniej i tak wykupię gware bo nir samym rozrzadem czlowiek żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno nie trzeba, sami kieruja tak by klient wyszedl zadowolony. Doskonale wiedza ze z rozrzadem

> jest lipa :/

To przynajmniej nie ściemniają i nie stawiają pierdyliarda warunków, niczym VW w kwesti TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz, nie wiem czy taka informacje dostaje wlasciciel, wiem natomiast ze bez zajakniecia jesli

> objawy sie zgadzaja wymieniaja rozrzady na swoj koszt tak samo jak pompy wody ktore ciekna

W starych VTI też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.