Skocz do zawartości

E46 e330d komp zaniża spalanie o 1.5 L


Pawell24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam auto jak w temacie.

Od kupna komp auta zaniża spalanie tak o 1.5 - 1.7 litra na 100 km

Co zrobić z tym fantem, da się to poprawić.

Jeśli tak czy jest jakiś magik od takich rzeczy smile.gif ?

Spalanie sprawdzone bo zawsze tankuje do pełna.

Wiem, że temat można olać ale stwierdziłem, że cierpliwość się skończyła mad.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpą nie wiem czy mozna, ale w GT1 procedura wygląda tak, ze podajesz to co pokazuje zegar, wpisujesz to co przeliczyłes z dystrybutora i wylicza nowy faktor spalania (koryguje). Mozna też sobie ręcznie skorygować ten faktor zeby np sztucznie zanizycz spalanie na kompie przed sprzedażą (potem - paaaanie ile to pali i przekłamuje). Częsta sprawa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to już teraz rozumiem dlaczego użytkownicy 3.0d twierdzą ze pali tyle co 2.0d

Ja tak nie twierdzę,latam cały czas po mieście dość dynamicznie to kocioł 60l wystarcza mi na 600-650km więc jak nie liczyć wychodzi 10l/100km. 270751858-jezyk.gif Teraz naprawiłem jeden wtrysk bo nie trzymał parametrów(przelewał 10x więcej niż reszta) to liczę ,że spalanie mi nieco spadnie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamietasz jakie miales korekcje ?

Rok temu robiłem korekcje i były w normie,ale to było najpierw Inpą,a później jakimś bardziej zaawansowanym programem do inspekcji Bmw.

Najlepiej jednak zrobić próbę na menzurkach,wtedy pomiar jest miarodajny.Ewentualnie jak masz zacięcie wyjąć komplet i dać je na próbę wydajnościową na maszynie do regeneracji wtrysków.Ja po regeneracji zauważyłem,że ekonomizer na liczniku szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu. boje_sie.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ja tak nie twierdzę,latam cały czas po mieście dość dynamicznie to kocioł 60l wystarcza mi na

> 600-650km więc jak nie liczyć wychodzi 10l/100km. Teraz naprawiłem jeden wtrysk bo nie

> trzymał parametrów(przelewał 10x więcej niż reszta) to liczę ,że spalanie mi nieco spadnie.

to wcale nie myślałem o tobie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak nie twierdzę,latam cały czas po mieście dość dynamicznie to kocioł 60l wystarcza mi na

> 600-650km więc jak nie liczyć wychodzi 10l/100km. Teraz naprawiłem jeden wtrysk bo nie

> trzymał parametrów(przelewał 10x więcej niż reszta) to liczę ,że spalanie mi nieco spadnie.

A na jakiej podstawie podejrzewałeś, że wtrysk przelewa? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na jakiej podstawie podejrzewałeś, że wtrysk przelewa?

Taj jak Ci pisałem na priv,rok temu po podłączeniu do kompa korekcje były w normie. ok.gifNiestety przy pierwszych mrozach auto rzuciło palenie i winowajcą był lejący wtrysk. shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taj jak Ci pisałem na priv,rok temu po podłączeniu do kompa korekcje były w normie. Niestety przy

> pierwszych mrozach auto rzuciło palenie i winowajcą był lejący wtrysk.

Priva nie dostałem. niewiem.gif

A skąd konkretnie wiadomo było, że to wtrysk leje? Z kompa? Z subiektywnego odczucia? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Priva nie dostałem.

> A skąd konkretnie wiadomo było, że to wtrysk leje? Z kompa? Z subiektywnego odczucia?

Przepraszam,pomyliłem Cie z innym kolegą ,która napisał mi priva. ok.gif Auto przestało opalać przy minusowych temperaturach,wtrysk przelewał więc wracało powrotem,a dla pozostałych wtrysków nie było paliwa.Była robiona próba wtrysków na menzurkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepraszam,pomyliłem Cie z innym kolegą ,która napisał mi priva. Auto przestało opalać przy

> minusowych temperaturach,wtrysk przelewał więc wracało powrotem,a dla pozostałych wtrysków nie

> było paliwa.Była robiona próba wtrysków na menzurkach.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak nie twierdzę,latam cały czas po mieście dość dynamicznie to kocioł 60l wystarcza mi na

> 600-650km więc jak nie liczyć wychodzi 10l/100km. Teraz naprawiłem jeden wtrysk bo nie

> trzymał parametrów(przelewał 10x więcej niż reszta) to liczę ,że spalanie mi nieco spadnie.

nie spadnie, wierz mi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.