Skocz do zawartości

produkty firmy HART do low costów ?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens kupowania produktów HART skoro produkty BOSCH są 10-15% droższe i już są nazywane "renomowanymi" ??

Skąd moje pytanie?

Siostra do swojego citroena C3 wszystko kupuje z HART'a i potem narzeka że jej nowe tarcze hamulcowe dalej piszczą po 5 tyś km i przestać nie chcą smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens kupowania produktów HART skoro produkty BOSCH są 10-15% droższe i już są nazywane

> "renomowanymi" ??

> Skąd moje pytanie?

> Siostra do swojego citroena C3 wszystko kupuje z HART'a i potem narzeka że jej nowe tarcze

> hamulcowe dalej piszczą po 5 tyś km i przestać nie chcą

Własne marki niektórych hurtowni jedne lepsze inne gorsze ale trzeba mieć rozeznanie.I sprawdzić też produkt który jest oczko wyżej.Inna sprawa to marża.Pewnie siostrzyczka kupiła u ,,mechanika''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to piszcza klocki.... jesli kupuje bezposrednio z harta to cena to ok, ale jesli harta w jakims lokalnym sklepiku czy cos, to juz bym sie zastanowil, bo ktos sobie pieknie marze generuje na niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Własne marki niektórych hurtowni jedne lepsze inne gorsze ale trzeba mieć rozeznanie.I sprawdzić

> też produkt który jest oczko wyżej.Inna sprawa to marża.Pewnie siostrzyczka kupiła u

> ,,mechanika''?

Nie, kupujemy w rodzinie bezpośrednio w HART-cie, mamy możliwość 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, kupujemy w rodzinie bezpośrednio w HART-cie, mamy możliwość

Oj znam ja takich -przykład z ostatniego tygodnia-dzwoni pan Kowalski-

-ten produkt X ma pan w cenie 199zł tak?

-tak jest na miejscu.

-a co z nim nie tak?

-wszystko w porzadku jest nowy z 2 letnią gwarancją.

-a dlaczego na hurtowni kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej

i w tym miejscu trzeba by po raz kolejny załamać miejsce ,ale człowiek tłumaczy drugiemu ,że jak ktoś kupuje jedną sztukę a inny 1000 to cena też jest inna.

Wracając do Harta akurat z nimi sporadycznie współpracuje ,ale na niektóre linie są upusty nawet 60-75% od ceny wyjściowej detalicznej. hehe.gifWięc ,możliwości kupowania jak to niektórzy robią na ,,numer'' mechanika etc ,są słabe hehe.gifBo rabat nawet jeśli ktoś ma i jest przydzielony odgórnie jest całościowy a o każdą linię trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens kupowania produktów HART skoro produkty BOSCH są 10-15% droższe i już są nazywane

> "renomowanymi" ??

> Skąd moje pytanie?

> Siostra do swojego citroena C3 wszystko kupuje z HART'a i potem narzeka że jej nowe tarcze

> hamulcowe dalej piszczą po 5 tyś km i przestać nie chcą

Nie wiem czy jest sens brac wszystko z jednej firmy. Lepiej przy każdym zakupie porównać ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdziles po miescie i traciles paliwo ? czy Ci przywieźli ?

no proszę Cię wink.gif

oczywiście, że przywieźli zlosnik.gifok.gif po to są trasy poustalane, żebym mógł zamówić sobie co chcę, gdzie chcę i dostać to wszystko przed południem do rąk własnych prz osobistym prywatnym firmowym biurku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens kupowania produktów HART skoro produkty BOSCH są 10-15% droższe i już są nazywane

> "renomowanymi" ??

> Skąd moje pytanie?

> Siostra do swojego citroena C3 wszystko kupuje z HART'a i potem narzeka że jej nowe tarcze

> hamulcowe dalej piszczą po 5 tyś km i przestać nie chcą

Ja osobiście tej firmy unikałem wink.gif - Łożyska np. mieli SKF, więc czasem się opłacało ich produkt kupić - ale to był 1% zlosnik.gif Może jeszcze filtry, jak Ktoś chciał tańsze to się nadawały.

Nie kupiłbym nic do układu hamulcowego, zawieszenia itp.

Chyba, że jakość się poprawiła - ja brałem od nich części może z 5 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens kupowania produktów HART skoro produkty BOSCH są 10-15% droższe i już są nazywane

> "renomowanymi" ??

> Skąd moje pytanie?

> Siostra do swojego citroena C3 wszystko kupuje z HART'a i potem narzeka że jej nowe tarcze

> hamulcowe dalej piszczą po 5 tyś km i przestać nie chcą

Tez własnie sie zastanawiałem kto w detalu kupuje Harta, skoro ceny sa zblizone do bardziej markowych producentów.

Dla mnie w jednym worku hart/hans pries/topran/maxgear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest sens kupowania produktów HART skoro produkty BOSCH są 10-15% droższe i już są nazywane

> "renomowanymi" ??

> Skąd moje pytanie?

> Siostra do swojego citroena C3 wszystko kupuje z HART'a i potem narzeka że jej nowe tarcze

> hamulcowe dalej piszczą po 5 tyś km i przestać nie chcą

Słyszałem w jednym, dużym sklepie z częściami, że to jest produkowane za miskę ryżu i tylko pakowane w kartoniki... Podobnie jak m.in. Topran.

Ale...

Do niektórych starszych aut już tylko np. Topran pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez własnie sie zastanawiałem kto w detalu kupuje Harta, skoro ceny sa zblizone do bardziej

> markowych producentów.

> Dla mnie w jednym worku hart/hans pries/topran/maxgear.

Trzeba wiedzieć co się kupuje.Pod Maxgerem spotkałem kilka razy oryginał(cewki np),koło zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem w jednym, dużym sklepie z częściami, że to jest produkowane za miskę ryżu i tylko

> pakowane w kartoniki... Podobnie jak m.in. Topran.

> Ale...

> Do niektórych starszych aut już tylko np. Topran pozostaje...

Napinacz paska PK do Vectry B x20dth - w kartoniku Topran/HansPreis zapakowany oryginał INA ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba wiedzieć co się kupuje.Pod Maxgerem spotkałem kilka razy oryginał(cewki np),koło zamachowe.

I taki klient z ulicy zamówi dajmy na to rzecz xxx w sklepie na miescie i co bedzie jak mu przyjdzie czesc otwierał kartoniki? i jak nie bedzie miał markowego zamiennika w srodku co u pakowaczy jest loteria, to bedzie oddawał?

Ze siedzisz w sklepie i mozesz sobie zajrzec do pudełka to inna sprawa. Sam bym korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I taki klient z ulicy zamówi dajmy na to rzecz xxx w sklepie na miescie i co bedzie jak mu

> przyjdzie czesc otwierał kartoniki? i jak nie bedzie miał markowego zamiennika w srodku co u

> pakowaczy jest loteria, to bedzie oddawał?

> Ze siedzisz w sklepie i mozesz sobie zajrzec do pudełka to inna sprawa. Sam bym korzystał.

W przypadku MG cześć jest opisana w systemie ORG.Przy innych producentach po tylu latach wiem czego mniej więcej się spodziewać w środku.Choć ostatnio zamówiłem kolesiowi OPtimala piastę i w środku był TIMKEN icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ten sam producent potrafi dać na lewą strone i prawą różne komplety grinser006.gif Zestaw naprawczy łożyskowania tylnego wahacza w BBMie na lewą strone zawierał łożysko SKF, a na prawą - Timken. Producent Impergom. Natomiast co do MaxGear'a, to niektóre produkty są OK ale jak we wrześniu wymieniałem tylne piasty to odlew piasty był "trochę" nieudany i w jednym z miejsc o około 2-3mm grubszy, co wymagało korekty szlifierką kątową grinser006.gif A, no i jeszcze zaślepki do piasty (były w komplecie) miały średnice większą niż otwór do którego były przeznaczone. Wahacz MaxGear testuje od maja i narazie OK, tak samo łączniki stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.