Skocz do zawartości

Dorabanie przewodów klimatyzacji


coenmz

Rekomendowane odpowiedzi

> no inne, ale nikt nie robi migiem c.o. to jak chesz spawac tym klimę?

bo kiedyś stalowe CO spawało się acetylenem bo półautomaty 30 lat temu były kiepsko dostępne....

Teraz króluje zgrzewanie i lutowanie - ale dla plastiku i miedzi.

Spawania nie ma bo stal nie jest dobrym materiałem do CO...

Tak czy inaczej odbiegliśmy od tematu - stal da się pospawać w osłonie CO by była szczelna na te kilkanaście atmosfer.

To żadna wiedza tajemna - tylko kwestia odpowiedniego podejścia do tematu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przewód numer 2. Dodatkowo zapytaj o element nr 3. Lokalny serwis Fiata twierdzi, że jest to

> niedostępne w handlu a dokładniej, że jest dostępne "wirtualnie" - niby leży gdzieś w Turynie,

> ale po złożeniu zamówienia będziemy czekać tygodniami i nic nie przyjdzie.

Serwisowi po prostu nie chce się tego ściągać. Mi ostatnio lokalny sklep z częściami do Fiata ściągał część z Turynu, to była u mnie po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwisowi po prostu nie chce się tego ściągać. Mi ostatnio lokalny sklep z częściami do Fiata

> ściągał część z Turynu, to była u mnie po paru dniach.

A mi się już kilka razy zdarzyło, że czekałem czekałem i po kilku tygodniach wracało info, że część jest jednak niedostępna. Nie wiem czy to wina serwisu czy producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, cos "drgnęło" w temacie.

288181119-Klimatyzacja.jpg

Uszkodzony przewód się dorobił. w Starachowicach. Cena według niemieckiego ASO Fiata na poziomie 300 euro + VAT. Jej abstrakcyjność jest w każdym razie bez znaczenia bo przewód jest niedostępny.

Profilaktycznie postanowiłem wymienić też widoczny na zdjęciu "trójnik" (nr 15 według schematu). Z tego co widać na dyszy która łączyła się z uszkodzonym przewodem zalega sporo syfu. Cena to 63 euro. Dostępne na "pojutrze". No, może szybciej bo w sumie wiem kto to będzie im wiózł wink.gif

WP_20150203_12_29_14_Pro.jpg

Co ciekawe. po dokładnych oględzinach podejrzewam, że ktoś już wymieniał kompresor klimatyzacji. Z tego co się orientuję na pierwszy montaż szedł Valeo lub Bosch - tutaj siedzi Sanden.

WP_20150203_12_34_18_Pro.jpg

W dodatku ktoś już zdejmował kolektor ssący a w sumie zdejmować go trzeba tylko dla kompresora klimy lub pompy wspomagania. Swoją drogą, przewody wyglądają całkiem ładnie jak na wiek samochodu.

WP_20150203_12_30_28_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ciekawe. po dokładnych oględzinach podejrzewam, że ktoś już wymieniał kompresor klimatyzacji. Z

> tego co się orientuję na pierwszy montaż szedł Valeo lub Bosch - tutaj siedzi Sanden.

Sanden siedział na pierwszym montażu. Co ciekawe sd7h15 - najbardziej popularny kompresor jakiś czas temu. Z inną cewką, kołem pasowym i tylną pokrywą był stosowany w wielu rożnych samochodach. identyko mam w cromie

> W dodatku ktoś już zdejmował kolektor ssący a w sumie zdejmować go trzeba tylko dla kompresora

> klimy lub pompy wspomagania. Swoją drogą, przewody wyglądają całkiem ładnie jak na wiek

> samochodu.

Przeważnie nie trzeba - czasem łatwiej jest odkręcić poduszki silnika i go trochę przesunąć niż demontować inny osprzęt.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.