Skocz do zawartości

gdzie kupie srube trapezowa tr8x1.5 ?


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

do nowej zabawki potrzebuje srube trapezowa tr8x1.5 dlugosci conajmniej 300mm...

google nie pokazuje zadnych sensownych sklepow w pl, moze wiecie gdzie uderzyc po taki element? smile.gif

najlepiej okolice Wroclawia albo wysylkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tokarza?

hm... chyba bede musial poszukac, ale spodziewam sie ze bedzie znacznie drozej niz wykonane maszynowo

> Albo TU?

najmniejsze tr10, a ja potrzebuje tr8 :/

ale dzieki za info wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to?

> edyta: juz wiem co to ale rowniez trapezowy od TR10 w gore, a ja potrzebuje TR8 - do precyzyjnej

> maszyny

znajdz ph na swój region i napisz do niego co potrzebujesz... ten z mojego rejonu załatwił mi dwie sruby których nie bylo w ofercie i przyszły z czech...

jedyny minus to to że trzeba miec DG... do detalu sami nie sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajdz ph na swój region i napisz do niego co potrzebujesz... ten z mojego rejonu załatwił mi dwie

> sruby których nie bylo w ofercie i przyszły z czech...

> jedyny minus to to że trzeba miec DG... do detalu sami nie sprzedają

u to lipa, bo amatorsko dlubie wink.gif ale cos sie wymysli jak lokalnie w detalu nic nie znajde wink.gif

w kazdym razie jeszcze szukam w detalu bez kombinowania wink.gif i zeby cena nie zabila wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a do czego i po co są te śruby trapezowe

dokladniej jest to sruba z gwintem trapezowym. W normalnej srubie masz gwint \/ , w trapezowej masz \_/ . Stosuje sie je w mechanizmach np ze slimakowym przeniesieniem napedu. Przenosi wieksze sily na scinanie i ma mniejsze luzy miedzy sruba a gwintem

Ja potrzebuje przesuwac stolik roboczy z dokladnoscia milimetrowa. Teraz mam srube metryczna, ale niestety wykazuje ona niewielki luz ktory powoduje ze dokladnosc szlag trafia wink.gif - teoretycznie 200obrotow sruby powinno dac 1mm, a przy mojej metrycznej zwykle daje nieco mniej albo nieco wiecej wink.gif . Przy srubie z gwintem trapezowym dokladnosc jest wieksza - wg info od znajomego konstruktora i z roznych forow _znacznie_ wieksza wink.gif i dlatego chce przerobic naped stolika na srube trapezowa.

teoretycznie moge dac 10mm ale bede musial rozfrezowac pare otworow i wymienic znacznie wiecej czesci niz przy 8mm - tutaj prawie wszystko bedzie pasowalo, wymieniam jedynie srube i nakretki ktore przesuwaja sie ze stolem roboczym wink.gif

PS. robimy sobie druga drukarke 3D i przechodzimy z paskow na sruby zeby w dalszych krokach zrobic z niej prosta obrabiarke CNC grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokladniej jest to sruba z gwintem trapezowym. W normalnej srubie masz gwint \/ , w trapezowej

> masz \_/ . Stosuje sie je w mechanizmach np ze slimakowym przeniesieniem napedu. Przenosi

> wieksze sily na scinanie i ma mniejsze luzy miedzy sruba a gwintem

> Ja potrzebuje przesuwac stolik roboczy z dokladnoscia milimetrowa. Teraz mam srube metryczna, ale

I się rozjasniło dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obawiam się że tylko u tokarza taką śrubkę zamówisz

> sprawdziłem w firmie ale tylko takie oferują

> jakiś tekst

no wlasnie w PL taki rozmiar nie istnieje w ofercie, ale w DE mozna kupic bez problemu smile.gif - wiec trzeba bedzie poprosic niemieckich kolegow o przerzucenie kontrabandy smile.gif

dzieki za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba bedzie poprosic niemieckich kolegow o przerzucenie kontrabandy

> dzieki za pomoc

Ale Ty herazje głosisz. Zamiast trapezu 8x1,5 do tego typu maszynki zakup sobie śrubkę kulową z nakrętką. Jeżeli kupisz trapezik w De to u nas w niższej cenie kupisz kulową Pracuję w branży obrabiarkowej i znam ceny części. Jeżeli chcesz kupić taniej taką śrubkę szukaj w krainie makaronu bo nawet w rumunii czy bułgarii ceny takich wynalazków będą wyższe. Do tego typu rozwiązania kulowa będzie jak znalazł tylko że zakup kulowej w takim gabarycie też nie będzie łatwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale Ty herazje głosisz. Zamiast trapezu 8x1,5 do tego typu maszynki zakup sobie śrubkę kulową z

> nakrętką. Jeżeli kupisz trapezik w De to u nas w niższej cenie kupisz kulową Pracuję w branży

> obrabiarkowej i znam ceny części. Jeżeli chcesz kupić taniej taką śrubkę szukaj w krainie

> makaronu bo nawet w rumunii czy bułgarii ceny takich wynalazków będą wyższe. Do tego typu

> rozwiązania kulowa będzie jak znalazł tylko że zakup kulowej w takim gabarycie też nie będzie

> łatwy.

dobrze, skoro glosze herezje to prosze wskaz mi sklep (wrocław lub internet) gdzie moge kupic kulowy odpowiednik sruby trapezowej tr8x1.5 . Skok gwintu jest wazny ale nie musi byc dokladnie 1.5 bo od niego zalezy ilosc obrotow na 1mm posuwu... przy czym bardziej mi zalezy na tym zeby ten mm osiagnac po 200krokach a nie po 2.

A co do niemcow - koledzy z niemieckiego oddzialu lataja do nas w delegacje 2x w miesiacu. Sruby trapezowe sa dostepne u nich w necie od reki - wystarczy zamowic, wyslac do kolegow i poczekac az mi ktos podrzuci przy okazji delegacji. I wcale nie kosztuja jakis kosmicznych pieniedzy... a napewno nie wiecej niz gdybym chcial robic taka srube na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie możesz skasować istniejącego luzu w przekładni, którą masz?

> Przecież przekładnie bezluzowe są znane od dawna...

jak sie kasuje luz przekladni? smile.gif - nie znam sie, ja elektronik/informatyk jestem grinser006.gif

chlopaki maja jakis pomysl zeby dwie sruby rozdzielone sprezynka wpasowac w uchwyt stołu (jedna na sztywno w uchwycie, a druga z mozliwoscia przesuwania sie w osi sruby, miedzy nimi sprezyna) i podobno rozwiazuje to czesciowo problem. Jak uruchomimy znowu drukarke 3D (bo zjaralismy zasilacz smile.gif probujac zrobic z niej CNC ) to sie wydrukuje zmodyfikowany uchwyt i bedziemy patrzec czy poprawi stabilnosc i dokladnosc suwu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.