Skocz do zawartości

Kamera, czujniki radarowe a MYJNIA


Jasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadając w samochodzie kamery na zewnątrz, czujniki radarowe do odległości poprzedzających samochodów itd. itp.

jeździcie na myjnie parowe, automatyczne, ręczne ? I czy mówicie panom od mycia, żeby nie traktowali ciśnieniówką kamer i czujników z odległości 5-10 cm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Posiadając w samochodzie kamery na zewnątrz, czujniki radarowe do odległości poprzedzających

> samochodów itd. itp.

> jeździcie na myjnie parowe, automatyczne, ręczne ? I czy mówicie panom od mycia, żeby nie

> traktowali ciśnieniówką kamer i czujników z odległości 5-10 cm??

a to one nie są przystosowane do tego że właściciele myją samochody albo jeżdżą nimi w deszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Posiadając w samochodzie kamery na zewnątrz, czujniki radarowe do odległości poprzedzających

> samochodów itd. itp.

> jeździcie na myjnie parowe, automatyczne, ręczne ? I czy mówicie panom od mycia, żeby nie

> traktowali ciśnieniówką kamer i czujników z odległości 5-10 cm??

nawet nie bardzo wiem gdzie to wszystko jest zainstalowane smile.gif wiec sie nawet nie specjalnie stresuje jak leja z lancy po aucie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to one nie są przystosowane do tego że właściciele myją samochody albo jeżdżą nimi w deszcz?

Pogadaj z ASO i przeczytaj instrukcję... napisane jest, że nie można myć w temperaturze większej jak 60 stopni, a lancą od myjki utrzymywać minimum odległość 60 cm,..... Kiedyś pamiętam w Nubirze jak się przeleciało myjką po oryginalnych kołpakach to bardzo ładnie odchodziła farba hehe.gifhehe.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet nie bardzo wiem gdzie to wszystko jest zainstalowane wiec sie nawet nie specjalnie stresuje

> jak leja z lancy po aucie

U mnie raday są w miejscu lamp przeciwmgłowych... z bliska wygląda to jak atrapa halogenów, jakiś plastik grinser006.gif

288201232-AudiA6radary.JPG

post-9049-14352528278462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie raday są w miejscu lamp przeciwmgłowych... z bliska wygląda to jak atrapa halogenów, jakiś

> plastik

raczej nie, w kazdym razie jedyna roznica miedzy dwoma 'identycznymi' AVE z ktorych jedna ma aktywny tempomat a druga nie, jest przednia atrapa ze znaczkiem... moja ma w okolicach znaczka (srodek atrapy) plaski plastik, a ta druga ave ma tam normalne szczebelki. Przypuszczam ze radar jest gdzies tam, ale gdzie sa kamery od asystenta linii itp - nie mam zielonego pojecia wink.gif

W Volvo jest prosciej bo oni nie probuja ukrywac glowicy radaru i centralnie na atrapie z przodu jest 'mydelniczka' wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.