Skocz do zawartości

[luzny wątek] busiarze


tomata

Rekomendowane odpowiedzi

Współczucie im czy podziwiacie? Bo ja sam nie wiem. Kabinka mała, kurnik, niewygoda, schowków mało a oni siedzą w tych dziuplach po trzy tygodnie. A juz rekord jak trafiłem takiego busa w podwójnej obsadzie. Jak oni śpią? Jeden robi za mamę? zlosnik.gif

Masakra jak dla mnie sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczucie im czy podziwiacie? Bo ja sam nie wiem. Kabinka mała, kurnik, niewygoda, schowków mało

> a oni siedzą w tych dziuplach po trzy tygodnie. A juz rekord jak trafiłem takiego busa w

> podwójnej obsadzie. Jak oni śpią? Jeden robi za mamę?

> Masakra jak dla mnie

Współczuję i nie zazdroszczę. W Iveco mam kurnik, mimo że jest duży to za nic w świecie nie spałbym w czymś takim. zlosnik.gif Z tym że ten mój jest dość duży, wiadomo bo na solówce, i w 2 osoby myślę że spokojnie można przekimać.

Ale podwójnej obsady w busie to już całkiem nie widzę, no bo jak? Spać u gory we dwóch? Chyba że jeden śpi u góry na wariata, a drugi jedzie. confused.gif Nie wiem ile musiałbym mieć płacone żeby jeździć busem 3/1. Na pewno więcej niż na solówce, bo w kabinie z łóżkiem z tyłu można normalnie funkcjonować, a z kurnikiem... ooniee.gif Ale że robota jest na prawko kat. B które w zasadzie każdy ma, to niech jeżdżą. cool.gif

A co do busiarzy to mnie najbardziej wkurzają firmy co ładują po 3-4 tony i zabierają robotę większym. mad.gif

Niedawno gadałem z gościem w kolejce na rozładunek w Castoramie, miał iveco kontener długi jakoś na 6m icon_eek.gif czyli tyle ile ja w solówce rotfl.gif i mówił że ładuje na to 5t. Ładowność wg dowodu prawie zerowa. grinser006.gif

Kiedyś też miałem kursa z ładunkiem ważącym 4t. Normalnie jeździ na busie, ale wrzucili na giełdę bo... Rama w rocznym busie się złamała i pojechał na spawanie. shocked.gifblush.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od roboty, jeździłem trochę na tym i ogólnie sprawa ma się tak że jak jest robota bezstresowa bez przeładunków i żadnych ekspresów to fajnie się jeździ, dużo można pozwiedzać przy okazji, ze spaniem w budzie nie miałem większych problemów. Gorzej jest z kursami typu wieczorem ładunek północne Niemcy rano rozładunek południowa Francja(oczywiście tutaj jazda landówkami bo mało kogo za takie stawki stać na autostrady). Wtedy śpisz po 3h dziennie. crazy.gif Ja miałem tego farta ze jeździłem po Niemczech i kursy miałem ułożone tak że nawet tacho bucha nie musiałem przeginać, Z reguły rano załadunek i po południu rozładunek i albo jeszcze tego samego dnia załadunek albo już rano następnego wink.gif Spotykałem takich co pobrali busy na kredyty leasingi i nie mieli z czego spłacać bo i roboty mało nieraz stali po tydzień czekając na jakiś kursik za głodowe stawki. Tak było 2 lata temu, teraz już nie siedzę w temacie ale myślę że od tego czasu dużo się nie zmieniło wink.gif Najlepiej mieli ci ze stałą robotą z pierwszej ręki od producenta. Pewna robota i dobre zarobki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczucie im czy podziwiacie? Bo ja sam nie wiem. Kabinka mała, kurnik, niewygoda, schowków mało

> a oni siedzą w tych dziuplach po trzy tygodnie. A juz rekord jak trafiłem takiego busa w

> podwójnej obsadzie. Jak oni śpią? Jeden robi za mamę?

> Masakra jak dla mnie

Ja się nigdy nie nadziwię. Kiedyś mi się taki jeden przyczepił naczepy i zapytał na cb czy może sobie tak jechać bo mu potrącają za zużycie paliwa. Dodatkowo trasę ma liczoną wg mapy i jak zrobi więcej kilometrów to też dopłaca. A zarabiał 1500zł...

Wsiadłbym na busa tylko, gdybym nie miał innej opcji, żeby zarobić na CE. I wtedy całą różnicę wypłaty pomiędzy kasą w biedronce a jazdą na busie w kursy, żeby jak najszybciej uciec. Chociaż i tak wydaje mi się to pewną abstrakcją bo jak ktoś chce się przebranżowić z roboty na miejscu za minimalną krajową to można wziąć szybką pożyczkę i po trzech miesiącach na ciężarówce ją spłacić. A inne wyjście - mojemu kuzynowi przyszły szef zapłacił za wszystko i sobie odbierze z pierwszych wypłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczucie im czy podziwiacie? Bo ja sam nie wiem. Kabinka mała, kurnik, niewygoda, schowków mało

> a oni siedzą w tych dziuplach po trzy tygodnie. A juz rekord jak trafiłem takiego busa w

> podwójnej obsadzie. Jak oni śpią? Jeden robi za mamę?

> Masakra jak dla mnie

Znajomy ma firmę transportową, wszystko na ducatach z plandeką, trasy Polska - Francja, początkowo sądziłem że fajna praca, ale jak zobaczyłem 18- miesięcznego busa który miał na liczniku 480tyś km, i w dodatku jeden kierowca... Jak bardzo ktoś musi być zdesperowany aby całe życie przesiedzieć w busie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A już myślałem że to będzie temat o busiarzach co ludzi wożą to bym popsioczył na nich

hehe.gif

do nas przychodzą kierowcy z "międzynarodówki" to icon_eek.gif

pojęcia nie mają o jeździe w ruchu miejskim yikes.gif

zaliczane krawężniki to standard sciana.gif

hamowanie bez odpuszczenia w końcowej fazie pad.gif

ale co tam, w końcu to "zawodowcy" zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do nas przychodzą kierowcy z "międzynarodówki" to

> pojęcia nie mają o jeździe w ruchu miejskim

> zaliczane krawężniki to standard

> hamowanie bez odpuszczenia w końcowej fazie

> ale co tam, w końcu to "zawodowcy"

że co...kierowca autobusu z międzynarodówki niby w mieście sobie nie radzi? hehe.gif

czy może "zapomniałeś" dodać, że chodzi o kierowcę tirolota, który po latach jeżdżenia z naczepą wsiada do miejskiego autobusu? i jeśli tak, to wsadź kierowcę autobusu w ciągnik z manualem i naczepą i poślij go w miasto wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że co...kierowca autobusu z międzynarodówki niby w mieście sobie nie radzi?

> czy może "zapomniałeś" dodać, że chodzi o kierowcę tirolota, który po latach jeżdżenia z naczepą

> wsiada do miejskiego autobusu? i jeśli tak, to wsadź kierowcę autobusu w ciągnik z manualem i

> naczepą i poślij go w miasto

oczywiście chodzi o tych z CE palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do nas przychodzą kierowcy z "międzynarodówki" to

> pojęcia nie mają o jeździe w ruchu miejskim

> zaliczane krawężniki to standard

Przeciez naczepa latwiej jest złapać krawężnik

> hamowanie bez odpuszczenia w końcowej fazie

> ale co tam, w końcu to "zawodowcy"

Pewnie na kontenerach wczesniej jezdzili. Tam nie musieli sie za bardzo przejmowac o stan "puszeczki" i jej zawartosci. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Współczucie im czy podziwiacie? Bo ja sam nie wiem. Kabinka mała, kurnik, niewygoda, schowków mało

> a oni siedzą w tych dziuplach po trzy tygodnie. A juz rekord jak trafiłem takiego busa w

> podwójnej obsadzie. Jak oni śpią? Jeden robi za mamę?

> Masakra jak dla mnie

Jeżdżę busem od roku, na działalności, wiekszosc to stale kursy max ok 1250km w kolku, czasami zdarzy się cos dluzszego. Mam blaszaka bez kurnika, bez wodotrysków typu klima czy webasto, jeżdżę w zimę i lato, tragedii latem nie ma w trasie, gorzej w mieście gdy trzeba postać na załadunek, zima to rybka, odpalam silnik, ogrzewanie na 1 bieg i max temperaturka, szybka lekko opuszczona i jest ok. Tonażu staram się nie przekraczać, głównie max 1500kg na kraj i 1300kg na zagranice. Rzadko wezmę ok 1800kg, ale to tylko w mieście kilka km. Takie kolka robię w ok 16 godzin.

Zalet kilka, jestem co weekend w domu, w sumie to codziennie. Kasa na koncie w terminie, w razie potrzeby i wczesniej. Nie gonią z terminem dostawy, nie mam awizacji. Po prostu jadę z punktu a do b, raz 6-7, raz 9-10 godzin ta sama trasę. Bez spinki.

Z minusów - jeżdżę juz starszym autem z przebiegiem ponad 900kkm i od czas do czasu cos tam wylezie. Z uwagi na specyfikę towaru który wożę, często gęsto czekam na załadunek i rozladunek do 2 godzin, co mnie irytuje, bo jak wjadę na teren firmy to juz nie bardzo mam jak wyjechać. No i jak mnie złapie kima to przy swoim wzroście nie mogę się wyciągną na szerokość kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, mają. przyjrzyj się kiedyś. w biedronie na wsi u moich rodziców to jest jakiś śmiech na sali.

> widziałeś kiedyś krótką naczepę lidlowozu? bo biedronkową zapewne tak

pod lidla w Starej Miłośnie i w Sulejówku widziałem jak podjeżdżają i problemów nie mieli bo i podjazdy powierzchniowo duże

gorzej z biedronkami

w mnie na wsi są dwie i podjazdy ekstremalne

spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod lidla w Starej Miłośnie i w Sulejówku widziałem jak podjeżdżają i problemów nie mieli bo i

> podjazdy powierzchniowo duże

> gorzej z biedronkami

> w mnie na wsi są dwie i podjazdy ekstremalne

ja przez tą Twoją emotkę na końcu zrozumiałem, że ironizujesz we wcześniejszym poście mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod lidla w Starej Miłośnie i w Sulejówku widziałem jak podjeżdżają i problemów nie mieli bo i

> podjazdy powierzchniowo duże

> gorzej z biedronkami

> w mnie na wsi są dwie i podjazdy ekstremalne

u mnie zauważyłem ze gdzie jest trudny dojazd to puszczają solówki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kolega jeździ - trasy polska Polska -> Holandia -> Niemcy. Ciężka praca ale on akurat dobrze zarabia - 4000zł na rękę ma. Mandaty firma bierze na siebie bo oczywiście wożą dużo więcej niż master uciągnie (6 ton). 

 

Auta wytrzymują rok - dwa lata. 400 tysięcy, wykrzywiona rama. Idą do turka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.