Skocz do zawartości

Kupowanie auta z żoną ....


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechaliśmy wreszcie wczoraj oglądać scenika. Niestety podjazd pod komis i zanim zobaczyliśmy scenika zona ujrzała (bo stał tuż przy drodze) Clio II ph2 Grandtour.... no i się zaczęło.....

Ja o Sceniku ona o Clio, krótka jazda jednym i drugim i jej decyzja - clio, bo przytulniejsze, bo jej pasuje bo ma duże lusterka (to fakt, z którym się trudno kłócić). Mnie w tym ciasno, (od 6 lat nie jeżdżę na co dzień samochodem klasy B).

Suche fakty:

Scenik; Clio

rok 2008; 2009

przebieg 73 tys; 91 tys

silnik 1.6, 16V 110 KM; 1.2 tce 101 KM

wyposażenie: jak na scenika bez szału halogeny, czujniki deszczu, świateł, klima manual, el. ręczny, clio bogate, łącznie z fabryczna nawi, tempomatem, automat kilma, fotele skóra + materiał (super wyglądają), kiera w skórze.

pomiar lakieru: scenik - malowane drzwi PP, błotnik PT, drzwi PT chyba nie, błotnik PP nie wiem, bo to plastik. Max grubość to 250um, reszta auta od 90-130. Clio - całe auto od 90-130. w clio niepokojące są tylko szpary przy obu lampach

mechanika: na bardzo krótkiej jeździe nic nie słychać, w sceniku rozrząd do zrobienia, w clio trzeba sprawdzić czy robiony. Scenik po wymianie olejów i filtrów w lipcu 2013, clio nie wiem, oczywiście przed kupnem stan mechaniki będzie sprawdzany dokładniej. Jedno mnie troche zaskoczyło - w sceniku dośc wysoko bierze sprzęgło, ale pracuje bardzo lekko. oba mają OC do lipca 2015.

Scenik na zimówkach, clio też, ale ma do tego letnie na alu.

Cena - ok 21,5 scenik, ok 25 clio. (ceny na gotowo do wyjazdu, raczej nie niższe)

Zakładane przeznaczenie auta to: ok 6 tys km/rok jeżdżenia po mieście, raz na rok wakacje, w zależności od miejsca 2-4 tys km, ze 2 razy trasy po Polsce po ok 800 km, reszta to bliższe i dalsze turlanie dookoła miasta (max do 100 km w 1 stronę. Po prostu ma to być auto które... zastąpi ciasną alfę z małym (350 l) bagażnikiem. Podróżowanie na dzisiaj 2 dorosłe os + 2 latek, czasem dodatkowo + 1 dorosła... w jakieś tam przyszłości planowane 2 dziecko....

W powyższe clio się w ogóle, jak dla mnie, nie wpisuje (no poza bagażnikiem) dla mnie jest ciaśniejsze niż alfa z przodu, przewagę i to znaczną zapewnia bagażniki w clio 439 l.

Z drugiej strony trudno żebym żony nie rozumiał, bo ona tym głównie będzie jeździć, clio krótsze o 20 cm od scenika, ma większe lusterka, o lepszym wyposażenie nie ma co mówić, auto kupowane na dzisiaj z złożeniem min 4-5 lat użytkowania. Częściowo już żonie wyperswadowałem to clio, ale mimo wszystko ciągle się zastawiam....

O ile na temat scenika wiem już dużo, o tyle nic o clio, a w szczególności nic na temat tej popierdółki 1.2 zwanej silnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm trudna decyzja.

Clio lepsze do miasta i bedzie mniej palilo zas scenik wygodniejszy na trase.

Tez szukalem scenika a kupilem lagune we wnetrzu wiecej miejsca na nogi ale bagaznik mniejszy.

Na Twoim miejscu chyba wzialbym clio do miasta a te kilka wypadow daloby sie ogarnac, chodz z drugiej strony dziwie sie po kilku trasach laguna jak moglem sie gniesc w Punto hihi po prostu inny komfort w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmmm trudna decyzja.

> Clio lepsze do miasta i bedzie mniej palilo zas scenik wygodniejszy na trase.

> Tez szukalem scenika a kupilem lagune we wnetrzu wiecej miejsca na nogi ale bagaznik mniejszy.

> Na Twoim miejscu chyba wzialbym clio do miasta a te kilka wypadow daloby sie ogarnac, chodz z

> drugiej strony dziwie sie po kilku trasach laguna jak moglem sie gniesc w Punto hihi po prostu

> inny komfort w trasie.

jak pododajesz te planowane km w trasie, do tego co w mieście, to wyjdzie stosunek miasto/trasa 60/40, i tu obstawiam, że tą trasę to ja będę jechał, nie żona. W dodatku patrząc pod kątem rozwojowym, 2 dzieci + 2 dorosłe (bo ta jedna juz na pewno do clio nie wejdzie) to już będzie ciasno.

Ty się przesiadłeś do krowy jaką jest laguna, mnie wystarczy auto seg. C. byle bagażnik miał przyzwoity (seg C w kombi odpada, bo za długi dla żony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pododajesz te planowane km w trasie, do tego co w mieście, to wyjdzie stosunek miasto/trasa

> 60/40, i tu obstawiam, że tą trasę to ja będę jechał, nie żona. W dodatku patrząc pod kątem

> rozwojowym, 2 dzieci + 2 dorosłe (bo ta jedna juz na pewno do clio nie wejdzie) to już będzie

> ciasno.

> Ty się przesiadłeś do krowy jaką jest laguna, mnie wystarczy auto seg. C. byle bagażnik miał

> przyzwoity (seg C w kombi odpada, bo za długi dla żony)

A nie mozesz dolozyc w razie czego boxa do Alfy i nia jezdzic w trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pododajesz te planowane km w trasie, do tego co w mieście, to wyjdzie stosunek miasto/trasa

> 60/40, i tu obstawiam, że tą trasę to ja będę jechał, nie żona. W dodatku patrząc pod kątem

> rozwojowym, 2 dzieci + 2 dorosłe (bo ta jedna juz na pewno do clio nie wejdzie) to już będzie

> ciasno.

> Ty się przesiadłeś do krowy jaką jest laguna, mnie wystarczy auto seg. C. byle bagażnik miał

> przyzwoity (seg C w kombi odpada, bo za długi dla żony)

W takim ukladzie chyba scenic by wygral moze zona sie przyzwyczai po pozycja za kierownica jest wyzsza i w miescie moze byc plus.

2+2 to tylko Scenic. Clio ok ale bedzie ciasno owszem maluchem tez sie jezdzilo 2+2 ale trzeba miec cos komfortu.

Bierz Scenica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mozesz dolozyc w razie czego boxa do Alfy i nia jezdzic w trasy?

mogę, ale żona i tak nią nie lubi jeździć, szczególnie jako pasażer z tyłu.

inna sprawa, że problem nadal pozostaje jak będzie 2 dziecko, alfa jest ciasna, szczególnie z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim ukladzie chyba scenic by wygral moze zona sie przyzwyczai po pozycja za kierownica jest

> wyzsza i w miescie moze byc plus.

tez tak uważam, na tą chwilę żona poczuła się przekonana, że scenik to wybór rozsądek, kompromis pomiędzy miejscem, ceną wyposażeniem i wygodą na najbliższe lata, tyle.

> 2+2 to tylko Scenic. Clio ok ale bedzie ciasno owszem maluchem tez sie jezdzilo 2+2 ale trzeba miec

> cos komfortu.

ale jak się jeździło maluchem, to nie było fotelików które zajmują w maluchu połowę siedzenia zlosnik.gif

Poza tym czasy się zmieniy zlosnik.gif

> Bierz Scenica.

tak pewnie właśnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pododajesz te planowane km w trasie, do tego co w mieście, to wyjdzie stosunek miasto/trasa

> 60/40, i tu obstawiam, że tą trasę to ja będę jechał, nie żona. W dodatku patrząc pod kątem

> rozwojowym, 2 dzieci + 2 dorosłe (bo ta jedna juz na pewno do clio nie wejdzie) to już będzie

> ciasno.

> Ty się przesiadłeś do krowy jaką jest laguna, mnie wystarczy auto seg. C. byle bagażnik miał

> przyzwoity (seg C w kombi odpada, bo za długi dla żony)

bez dwóch zdań wybrał bym Scenica ok.gif komfort siedzenia pakowania wkładania dzieciaków itp ok.gif bym powiedział żonie że jak będziemy jechać na wakacje to ona ma ograniczy wszystko o połowę zlosnik.gif

Chyba za dużo dyskutujesz i pokazujesz tej żonie zlosnik.gifclown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry szybki automat jest super

ja mam zwykły podstawowy DP0 i nie ma problemu , jak znajomym pokazuje jak on zmienia biegi jak redukuje przy przyśpieszaniu to każdy twierdzi że nie zrobił by tego szybciej ręką , albo zajęło by mu to tyle samo czasu ok.gif

Przecież nikt nie zmienia biegów jak rajdowiec podczas codziennej jazdy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego ? ja teraz już bym nie kupił manuala i dziwię się żę ludzie lubią sobie utrudniać życie

> i się męczyć

wiesz, dla mnie samego to może, ale żona by mi się odzwyczaiła od manuala i potem miałbym przesrane bo nie wsiadłaby juz nigdy do nie automatu ... jest taka stara zasada - nie rób komuś dobrze, nie będzie ci źle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tez tak uważam, na tą chwilę żona poczuła się przekonana, że scenik to wybór rozsądek, kompromis

> pomiędzy miejscem, ceną wyposażeniem i wygodą na najbliższe lata, tyle.

> ale jak się jeździło maluchem, to nie było fotelików które zajmują w maluchu połowę siedzenia

> Poza tym czasy się zmieniy

> tak pewnie właśnie będzie.

A ja nie rozumiem jak można chcieć połączyć auto dla żony do miasta z autem na wyjazdy wakacyjne ?

Do miasta małe auto, którym mogę się i ja po kręcić - dosyć mocne i w miarę szybkie, do tego oszczędne. U mnie tą rolę pełni C3 1.6HDi 110 smile.gif Od bidy 2+2 da radę.

Na wakacje i inne wyjazdy jest mój C4GP 2.0HDi BVA 138, którym to od bidy i 7 osób pojedzie, a i BOXa na dach mam.

Dlatego jak na wstępie, nie rozumiem jak chcesz to połączyć w jedno auto ?

Kup żonie to clio, a spokój będzie bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja nie rozumiem jak można chcieć połączyć auto dla żony do miasta z autem na wyjazdy wakacyjne ?

Fakt, w przypadku Scenka moze byc z tym problem, bo wcale nie jest taki duzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego jak na wstępie, nie rozumiem jak chcesz to połączyć w jedno auto ?

> Kup żonie to clio, a spokój będzie bezcenny.

Dlatego, że nie stać mnie na clio dla żony i np na scenika ktorego uzyje 3 czy 4 razy w roku a tak bedzie stal pod blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba ze to Grand

Bez przesady, do Czarnogóry jechalismy w 4 dorosłe osoby i 6 letnie dziecko stilo mw, wszystkie bagaże w bagazniku, pod nogami tylko jedzenie na droge.

choc znam takich co do scenika granda z bieda sie w 3 osoby zapakowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady, do Czarnogóry jechalismy w 4 dorosłe osoby i 6 letnie dziecko stilo mw, wszystkie

> bagaże w bagazniku, pod nogami tylko jedzenie na droge.

> choc znam takich co do scenika granda z bieda sie w 3 osoby zapakowali

Zalezy kto co bierze zazwyczaj ludzie za duzo zabieraja ale coz poradzic...

Niektorym w Grand Espace moze byc cisno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pierniczę, ale rozważania bez sensu. Kto ma tym jeździć, Ty czy żona? Jak żona lepiej się czuje

> w Clio to nad czym się zastanawiać. W końcu żonie kupujesz to auto.

jak bym słuchał żony co jej się widzi podoba to bym bez kasy chodził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze niech zona wezmie Julke, a Ty sobie kupisz Scenica?

> Problem sam sie rozwiaze

gdyby to było możliwe, to by nie było problemu, niestety julka jest służbowa i chcąc nie chcąc muszę nią jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pany, sprawa rozwiązana, żona po przespaniu się z tematem i przemyśleniu argumentów przyznała, że mam rację ... ufff.

Teraz inna baja: ile kosztuje zrobienie rozrządu z pompą wody i kołem zfr w 1.6 16V, wraz z robocizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra pany, sprawa rozwiązana, żona po przespaniu się z tematem i przemyśleniu argumentów

> przyznała, że mam rację ... ufff.

> Teraz inna baja: ile kosztuje zrobienie rozrządu z pompą wody i kołem zfr w 1.6 16V, wraz z

> robocizną?

około 1300 zł jeżeli mnie pamięć nie myli hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zalezy kto co bierze zazwyczaj ludzie za duzo zabieraja ale coz poradzic...

> Niektorym w Grand Espace moze byc cisno

jak ktoś nie lubi kompromisów to tak jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się że ponad 800 same graty kosztowały,

> w XP graty z wymianą i płynem było mniej niż 600

W punto za rozrzad bez pompy placilem 250zl w Aso....

Inne auto inne ceny...

To ja nie chce wiedziec ile graty beda kosztowac do Laguny 2.0 p zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Racja

> Potrzymaj C4 jeszcze 2 lata i go wezmę od Ciebie

Liczysz ze cena spadnie do Allegrowych ?

zapomnij smile.gif

Może jeszcze z rok nim pojeżdżę , już 2 lata dochodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Facet powinien wybierać samochód, a nie żona

> Zona najwyżej kolor

ja ze swoją ustaliłem zanim zaczęliśmy szukać auta, że nie będzie mi jęczeć na kolor zlosnik.gif

nie przewidziałem, że jej się auto odwidzi (na które sama była najarana jak szczerbaty na suchary) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ze swoją ustaliłem zanim zaczęliśmy szukać auta, że nie będzie mi jęczeć na kolor

> nie przewidziałem, że jej się auto odwidzi (na które sama była najarana jak szczerbaty na suchary)

Co zrobić, za baba nie nadążysz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co zrobić, za baba nie nadążysz

no nic, tak to bywa już zlosnik.gif

Jutro jadę badać wybrańca mechanicznie, jak będzie OK, to ustalić ostatecznie cene łącznie ze zrobieniem rozrządu, żeby odebrać auto na gotowo. A jak się nie dogadamy, to na weekend planuje oglądanie następnego auta, niestety dalej niż obecnie upatrzone, za to tańsze i lepiej wyposażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczysz ze cena spadnie do Allegrowych ?

> zapomnij

> Może jeszcze z rok nim pojeżdżę , już 2 lata dochodzą.

Az tak to nie licze. Ale bedzie starszy i tanszy niz na obecna chwile.

Laguny tez nie kupilem w cenach allegro ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapodaj

nie chce mi się kopać ale wystarczy odfiltrował jego posty przecież nigdy tu rzeczowo nie pisze są tylko słowa ,tak , nie , nie znasz się , 700 , tak.

KZFR sprzedawał drożej niż na allegro , a tu rozrząd robi jak dla kogoś bo też KZFR nie wymienia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.