Skocz do zawartości

Stilo 1,9 jtd 16v dym i olej z odmy zapieczone pierścienie


kodran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co mogło się stać siadła turbina została wymieniona na nową. Teraz po odpaleniu wydobywają się ogromne ilości dymu z odmy z tego przewodu z odpowietrzenia silnika który idzie rurką do wlotu turbiny i na wyższych obrotach zalewa turbo olejem i z tyłu niebiesko? Czy silnik się skończył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam co mogło się stać siadła turbina została wymieniona na nową. Teraz po odpaleniu wydobywają

> się ogromne ilości dymu z odmy z tego przewodu z odpowietrzenia silnika który idzie rurką do

> wlotu turbiny i na wyższych obrotach zalewa turbo olejem i z tyłu niebiesko? Czy silnik się

> skończył?

Sprawdzić kompresje najlepiej. Jak wyciągniesz miarkę oleju to też sadzi z tamtąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam co mogło się stać siadła turbina została wymieniona na nową. Teraz po odpaleniu wydobywają

> się ogromne ilości dymu z odmy z tego przewodu z odpowietrzenia silnika który idzie rurką do

> wlotu turbiny i na wyższych obrotach zalewa turbo olejem i z tyłu niebiesko? Czy silnik się

> skończył?

ten ostatni opis świadczył by o przytkaniu odpowietrzenia skrzyni korbowej albo zatkanym odpływie oleju z turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyjmę bagnet to też sadzi makabrycznie turbina jest tyle co po regeneracji a odma ta puszka za silnikiem jest drożna bo ją wyjmowałem i czyściłem i nic nie pomogło. Jak złoże wszystko do kupy to turbina puszcza olej na wydech bo robi się takie ciśnienie. Chyba zapieczone pierścienie albo coś w tym stylu bo z komory dmucha jak ze sprężarki chyba że jest jakieś odpowietrzenie o którym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak wyjmę bagnet to też sadzi makabrycznie turbina jest tyle co po regeneracji a odma ta puszka za

> silnikiem jest drożna bo ją wyjmowałem i czyściłem i nic nie pomogło. Jak złoże wszystko do

> kupy to turbina puszcza olej na wydech bo robi się takie ciśnienie. Chyba zapieczone

> pierścienie albo coś w tym stylu bo z komory dmucha jak ze sprężarki chyba że jest jakieś

> odpowietrzenie o którym nie wiem?

ewidentnie coś jest zatkane, nawet zapieczone pierścienie nie powinny dawać takiego wzrostu ciśnienia spalin w skrzyni korbowej przy drożnym odpowietrzeniu, sprawdź stan węża i króćca w pokrywie zaworów.

olej na turbo trafia tylko poprzez rurkę smarowniczą i odpływa takim "karbowanym" kolankiem. jak mi zamarzła odma to ciśnienie gazów wypchało olej właśnie turbiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dłubaniu doszłem do : jak zdejmę końcówkę z wtrysku 4 to przestaje się wydobywać dym z odmy a jak wykręciłem świecę jeszcze to z odmy było po odpaleniu bardzo małe ciśnienie. Więc problem jest na 4 cylindrze pewno zapieczone pierścienie i to bardzo. I teraz co z tym fantem zrobić zdejmować głowice nie widzi mi się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diagnoza wytarta tuleja na 4 cylindrze blok na złom nie mam pojęcia od czego. pozd i zamykam temat

nie masz obrazków ?

może sworzeń się wysunął, już to widziałem ale w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę zdjęcia tulei

> http://zmniejszacz.pl/zdjecie/224/1888760_IMAG0576.JPG

> http://zmniejszacz.pl/zdjecie/224/1888758_IMAG0575.JPG

> a tu zdjęcie skrzyni i potrzebnej przesuwki między 3 a 4 bieg

> http://zmniejszacz.pl/zdjecie/224/1888759_IMAG0579.JPG

o.k. wygląda fatalnie jakby stał z zalanym wodą lub czymś b. agresywnym korozyjnie cylindrem

a przy okazji jak jest historia auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego historii nie znam bo kupiłem go z uszkodzona turbina i wyszło jeszcze coś. ma przebieg ok 200tys a gdzie moge dostac do skrzyni biegów części tylko servis czy sa jakieś inne sklepy z częściami jest tam skrzynia 6 i trójka wyskakuje, potrzebna przesuwka pomiędzi 3 a 4 biegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie moge dostac do skrzyni biegów części tylko servis czy sa jakieś inne sklepy z

> częściami jest tam skrzynia 6 i trójka wyskakuje, potrzebna przesuwka pomiędzi 3 a 4 biegiem.

seriws to ostateczność, najtaniej szukać po szrotach, można próbować w sklepach moto, ale tutaj musisz znać kod skrzyni.

niech bardziej "oblatani" się wypowiedzą, coś na temat skrzyni 6'stki było ostatnio na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.