Skocz do zawartości

Mondeo MK3 1.8 125KM kombi - spalanie LPG


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zanim pojadę do gazownika z pretensjami z Fordem żony, to się wolę upewnić, że spalanie jej samochodu jest niepoprawne. Przy jeździe wyłącznie po mieście, w raczej umiarkowanych korkach (ciut przed szczytem), z średnią długością odcinka 11km, średnią prędkością rzędu 25km/h (Wrocław, przejazd ze wschodu na zachód) i temperaturą w okolicach 0 stopni C.

28,09 litra gazu zatankowałem po 202,6km. Średnio na gaz przełącza sie po 1-1.2km, liczmy nawet 1km, daje to 19 odcinków po 1km, czyli 183,6km na 28,09l, czyli 15,3l/100km gazu lub 13,85l/100km nie odliczając benzyny.

Jak to oceniacie? Miałem wcześniej dwa samochody z gazem, ale Fiata Bravy nie mogę brać do porównania, natomiast Daewoo Nubira 2.0 paliła mi w mieście maks 14l/100km po odliczeniu benzyny i z butem w podłodze. 14-15l/100km to bierze mi Subaru Forester z dwulitrowym silnikiem benzynowym turbo, który waży tyle, co Mondeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej jest ok;)

> zonie mojej mondeo mk2 1.8 16v na odcinku kolo 5 km w jedna strone teraz zima pali tez kolo 12;)

> latem schodzi do 8, zima caly czas jedzie na zimnym silniku...

Hm jak tutaj porownywac 12l/100km przy odcinkach 5km do >14l/100km przy odcinkach 11-12km? Latem pali moj tyle samo, co zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> no to w takim razie przyjrzałbym się sondzie lambda

wlasnie jestem po regulacji zaworow. Nie wiem, jak to wplynelo na spalanie, natomiast odmulilo to landare calkiem porzadnie - reaguje zywiej na pedal gazu i wreszcie nie dusi sie po puszczeniu sprzegla bez gazu. Musze jeszcze sprawdzic, czemu czujniki podaja rozna temperature - ten od wiatrakow i wskazowki na daszbordzie podaje 89 stopni, a ten do kompa 104, co pewnie wplywa na sklad mieszanki. Raczej ten pierwszy podaje prawidlowa, bo kompresja idealna, uszczelki nie wydmuchalo, oleju nie bierze, a plynu chlodniczego nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzegla bez gazu. Musze jeszcze sprawdzic, czemu czujniki podaja rozna temperature - ten od

> wiatrakow i wskazowki na daszbordzie podaje 89 stopni, a ten do kompa 104, co pewnie wplywa na

> sklad mieszanki. Raczej ten pierwszy podaje prawidlowa, bo kompresja idealna, uszczelki nie

> wydmuchalo, oleju nie bierze, a plynu chlodniczego nie ubywa.

Czujnik temperatury jest zdaje się w głowicy, stąd wyższa temperatura. Też tyle mam. Spalanie średnie 10-11/100 lpg w cyklu M25% T75%. Focus mk1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik temperatury jest zdaje się w głowicy, stąd wyższa temperatura. Też tyle mam. Spalanie

> średnie 10-11/100 lpg w cyklu M25% T75%. Focus mk1.

Dzis tankowalem po jakichs 75km w miescie 100%, ale absolutnie bez korkow. Spalil 11.3/100 LPG. Bylem tez u gaziarza - twierdzi, ze jest wszystko ok z mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sporo, mi Vectra C tez 1.8 122KM spala ok 10l lpg. W miescie trzeba doliczyc jeszcze z litr.

zajedno wychodzi - 11.3/100 w miescie z mondeo kombi. Teraz jestem na urlopie - licznik przebiegu od ostatniego tankowania juz ponad 300km, a dopiero zaswiecila sie rezerwa, ktora zawsze daje duuzy zapas. Jutro bede tankowal, to się dowiem, ile w trasie po DK i DW bierze zaladowany po dach i z dwoma rowerami na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zajedno wychodzi - 11.3/100 w miescie z mondeo kombi. Teraz jestem na urlopie - licznik przebiegu

> od ostatniego tankowania juz ponad 300km, a dopiero zaswiecila sie rezerwa, ktora zawsze daje

> duuzy zapas. Jutro bede tankowal, to się dowiem, ile w trasie po DK i DW bierze zaladowany po

> dach i z dwoma rowerami na nim.

9.78LPG/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 9.78LPG/100km

poprawka - to wynik z 309km, z czego ok. polowa jest z rowerami, bagazami i 4 osobami (2+2), a druga bez bagazy i rowerow. Wczoraj z powrotem juz tylko z rowerami, bagazami i 2+2 po DK, DW i jakies 50-60km po A4 z predkoscia ok. 110kmph - wynik 10.44l/100km LPG. Wychodzi na to, ze tylko z ludzmi po trasie bierze ok. 9/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.