Skocz do zawartości

Jaka gładź na sufit i ubytek w ścianie


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję skuć kawałek tynku na suficie i na ścianie. Zrobiła się pleśń i jedyne wyjście to skuć do gołej ściany / sufitu i ponownie rzucić gładź/tynk. Pytanie do doświadczonych, co jest najlepsze na rynku jeżeli chodzi o wygodę kładzenia i szybkość schnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję skuć kawałek tynku na suficie i na ścianie. Zrobiła się pleśń i jedyne wyjście to skuć

> do gołej ściany / sufitu i ponownie rzucić gładź/tynk. Pytanie do doświadczonych, co jest

> najlepsze na rynku jeżeli chodzi o wygodę kładzenia i szybkość schnięcia?

Jesli skuc do betonu, to proponowalbym najpierw gotowy tynk maszynowy (jesli gipsowy, to zdaje sie MP75, czy jakos tak), a dopiero na to gladz, bo nie wiem, czy tak grubo gladzi kiedys Ci wyschnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesli skuc do betonu, to proponowalbym najpierw gotowy tynk maszynowy (jesli gipsowy, to zdaje sie

> MP75, czy jakos tak), a dopiero na to gladz, bo nie wiem, czy tak grubo gladzi kiedys Ci

> wyschnie

Gładź gipsowa wyschnie i to szybko - bez obaw, ale oczywiście nie nadaje się z innych względów: jak grubo, to będzie ciężko nałożyć i będzie spływać - także słabo. Poza tym (ale to już pikuś) obkurczy się mocno i być może popęka.

Jeżeli grubo to nie polecam też szpachli elastycznych polimerowych - tutaj z kolei odwrotnie - nałożyć łatwo, ale grubaśna warstwa nie chce schnąć (raz dałem to w głęboką na ponad cm wyrwę, to schło dosłownie tygodniami).

Czyli tak jak kolega pisze - tynk wapienny/cementowy przeznaczony temu celowi (nie cienkowartwowy), a finalnie cienko gładzi.

Ewentualnie od biedy można nakładać samego gipsu, ale cienkimi warstwami z przerwą na wyschnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję skuć kawałek tynku na suficie i na ścianie. Zrobiła się pleśń i jedyne wyjście to skuć

> do gołej ściany / sufitu i ponownie rzucić gładź/tynk. Pytanie do doświadczonych, co jest

> najlepsze na rynku jeżeli chodzi o wygodę kładzenia i szybkość schnięcia?

Kup tynk np. Knaufa.

Na to dopiero gładź.

I sprawdź, czemu tam jest wilgoc?

Brak wentylacji, przemarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup tynk np. Knaufa.

> Na to dopiero gładź.

> I sprawdź, czemu tam jest wilgoc?

> Brak wentylacji, przemarza?

Dach puszczał bo mieszkanie szczytowe. Poprawili to (podobno), ale pleśń wyszła wcześniej a najemcy olali temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściana po skuciu będzie dalej wilgotna to jeśli jej dobrze nie wysuszysz przed pracami to prędzej czy później tez ci wyjdzie pleśń. Jeśli skujesz tynk a ściana będzie sucha to najlepiej przepędzluj to zwykłym gruntem żeby odpylić. Otynkuj to: i tu masz dwie drogi

1-sza tynk MP najlepiej 75L lub 100L. Bardzo dobra przyczepność dość szybko tężeje, długo schnie (w zależności od grubości). W razie zalania zlasuje się i pewnie pospada.

2-ga tynk tradycyjny na bazie cementu ( do dostania także w workach). Dobra/średnia przyczepność ( w zależności od umiejętności tynkującego), szybko tężeje, szybko schnie. W razie zalania prawdopodobnie nic się nie stanie.

Na to najlepiej 2 warstwy gładzi, szlifowanie, gruntowanie i malowanie.

Co do gładzi to na poprawkę co weźmiesz to będzie dobre. Ja używam najczęściej Frans-pola lub Cekola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2-ga tynk tradycyjny na bazie cementu ( do dostania także w workach). Dobra/średnia przyczepność (

> w zależności od umiejętności tynkującego), szybko tężeje, szybko schnie. W razie zalania

> prawdopodobnie nic się nie stanie.

jesli wybierze ten wariant, to rozrobic zaprawe cementowa na rzadko i narzucic pedzlem lawkowcem (obrzutka), to przyczepnosc sie zwiekszy i tak latwo sie nie odparzy. Nie narzucac wiecej, jak 1-1.5cm naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ściana po skuciu będzie dalej wilgotna to jeśli jej dobrze nie wysuszysz przed pracami to

> prędzej czy później tez ci wyjdzie pleśń. Jeśli skujesz tynk a ściana będzie sucha to

> najlepiej przepędzluj to zwykłym gruntem żeby odpylić. Otynkuj to: i tu masz dwie drogi

> 1-sza tynk MP najlepiej 75L lub 100L. Bardzo dobra przyczepność dość szybko tężeje, długo schnie (w

> zależności od grubości). W razie zalania zlasuje się i pewnie pospada.

> 2-ga tynk tradycyjny na bazie cementu ( do dostania także w workach). Dobra/średnia przyczepność (

> w zależności od umiejętności tynkującego), szybko tężeje, szybko schnie. W razie zalania

> prawdopodobnie nic się nie stanie.

> Na to najlepiej 2 warstwy gładzi, szlifowanie, gruntowanie i malowanie.

> Co do gładzi to na poprawkę co weźmiesz to będzie dobre. Ja używam najczęściej Frans-pola lub

> Cekola.

Dzięki za kompletną radę smile.gif Czasu na to wszystko mam niewiele. W sobotę skuwam, we wtorek musi być już pomalowane na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za kompletną radę Czasu na to wszystko mam niewiele. W sobotę skuwam, we wtorek musi być

> już pomalowane na gotowo.

to tylko gipsowy, a i tak moze Ci zabraknac czasu. Tynk cem-wap troche potrzebuje na schniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za kompletną radę Czasu na to wszystko mam niewiele. W sobotę skuwam, we wtorek musi być

> już pomalowane na gotowo.

Obawiam się, że będziesz to musiał poprawiać jeszcze raz. Chyba, że będziesz to czymś mocno suszył ale wtedy może popękać i będziesz musiał poprawiać jeszcze raz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że będziesz to musiał poprawiać jeszcze raz. Chyba, że będziesz to czymś mocno suszył

> ale wtedy może popękać i będziesz musiał poprawiać jeszcze raz

Nie dobrze, po prostu nie mam czasu i możliwości inaczej. Mam te trzy dni kiedy jeden najemca oddaje mieszkanie a kolejny się wprowadza. Suszyć mogę próbować, czyli kaloryfery na maksa, odpalę grzanie w klimatyzacji bo w tym pokoju jest plus otwieram okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dobrze, po prostu nie mam czasu i możliwości inaczej. Mam te trzy dni kiedy jeden najemca

> oddaje mieszkanie a kolejny się wprowadza. Suszyć mogę próbować, czyli kaloryfery na maksa,

> odpalę grzanie w klimatyzacji bo w tym pokoju jest plus otwieram okna.

Bedzie pekac. A moze sprobowac pierwsza warstwe gipsem budowlanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bedzie pekac. A moze sprobowac pierwsza warstwe gipsem budowlanym?

Albo pianką poliuretanową, potem dociąć i na to gips wink.gifsmile.gif żarcik

W sytuacji braku czasu na jego miejscu dawałbym sam gips, cienkimi warstwami (nie popęka) na przykład kolejna co godzinę.

Odkręcić kaloryfery na maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dobrze, po prostu nie mam czasu i możliwości inaczej. Mam te trzy dni kiedy jeden najemca

> oddaje mieszkanie a kolejny się wprowadza. Suszyć mogę próbować, czyli kaloryfery na maksa,

> odpalę grzanie w klimatyzacji bo w tym pokoju jest plus otwieram okna.

A może pogadaj z nowym najemcą.

Może dostaniesz TEN pokój do swojej dyspozycji na dodatkowych kilka dni tak, żeby to zrobić porządnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo pianką poliuretanową, potem dociąć i na to gips żarcik

> W sytuacji braku czasu na jego miejscu dawałbym sam gips, cienkimi warstwami (nie popęka) na

> przykład kolejna co godzinę.

> Odkręcić kaloryfery na maks.

Albo na calosc powierzchni plyte GK wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może pogadaj z nowym najemcą.

> Może dostaniesz TEN pokój do swojej dyspozycji na dodatkowych kilka dni tak, żeby to zrobić

> porządnie?

Sęk w tym, że sam nie mam tych kilku dodatkowych dni, też nie chcę się pierniczyć z tym tygodniami. Będę musiał czarować. smile.gif Może do doprecyzowania o jakim kawałku mowa, to narożnik sufitu po metr na długość, 30 cm na szerokość w dwie strony (litera L). To jest to największe wyzwanie, bo na ścianie to jakość pójdzie a potem i tak tam idzie regał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.