Skocz do zawartości

Czujniki parkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wczoraj zaczęły mi wariować czujniki parkowania. Po włączeniu wstecznego mam albo ciągły pisk albo taki super szybki przerywany. W sieci znalazłem tylko trochę informacji o wpływie wilgoci na czujniki. No cóż, z nieba leje to czujniki mam mokre. Czy ta "wilgoć" pojawia się na wtyczce czujnika czy też on jakoś zamaka sam w sobie? Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zaczęły mi wariować czujniki parkowania. Po włączeniu wstecznego mam albo ciągły pisk albo

> taki super szybki przerywany.

Prawdopodobnie to raczej efekt kiepskiego styku na złączu wtyk-gniazdo .

Miałem podobną usterkę w Stilo - po podpięciu się ELM-em pokazało brak jednego czujnika cofania , po oględzinach okolicy złącza okazało się że jeden z kabelków po prostu ugnił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie nic się na desce nie pokazało. Tylko pisk. Do wczoraj. Naprawiło się samo. Chyba jednak

> winna wilgoć. Jak się zrobi cieplej to pooglądam połączenia.

mam identyczne objawy od jakiegoś czasu

zaczęło się od jesieni jak wilgoć była duża

wcześniej samo się naprawiało albo po pukaniu zaczynało działać, ale teraz to już ciągle wyje albo ciągle cisza i żółty trójkąt

obstawiam, że właśnie jakiś kabelek zgnił albo coś nie styka bo czujnik jak się przyłoży ucho nie "wibruje" (drugi od lewej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam identyczne objawy od jakiegoś czasu

> zaczęło się od jesieni jak wilgoć była duża

> wcześniej samo się naprawiało albo po pukaniu zaczynało działać, ale teraz to już ciągle wyje albo

> ciągle cisza i żółty trójkąt

> obstawiam, że właśnie jakiś kabelek zgnił albo coś nie styka bo czujnik jak się przyłoży ucho nie

> "wibruje" (drugi od lewej)

Moje czujniki tak poumierały po kolei. Problem zaczynał się przy niskich temperaturach/wilgoci. Latem było OK, ale zauważyłem że te "chore" trochę później zaczynają reagować na przeszkody. Potem (kolejnego lata) już zepsuły się na amen. W tej chwili mam dwa wymienione i czekam na okazję wymiany pozostałych dwóch. Całe szczęście, że MES/FES pokazuje który dokładnie jest uszkodzony.

Trochę winię sam siebie, bo miałem okres, kiedy na myjni ręcznej dość intensywnie czyściłem ich okolice. I jakoś te pierwsze objawy zaczęły się właśnie w czasie kolejnej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Całe szczęście, że MES/FES pokazuje który dokładnie jest

> uszkodzony.

Nie musisz podłączać kompa, wystarczy przekręcić stacyjkę, wbić wsteczny i podejść do czujników, przyłożyć ucho i będziesz słyszał który nie "cyka".

Chcesz kupić taniej szukaj pod hasłem pdc bmw, starsze modele miały takie same, pod hasłem pdc croma jest niestety dużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz podłączać kompa, wystarczy przekręcić stacyjkę, wbić wsteczny i podejść do czujników,

> przyłożyć ucho i będziesz słyszał który nie "cyka".

> Chcesz kupić taniej szukaj pod hasłem pdc bmw, starsze modele miały takie same, pod hasłem pdc

> croma jest niestety dużo drożej.

Taaa, ale ten sposób nie zawsze działa na 100%. Miałem sytuację kiedy czujniki "działały" - tzn. faktycznie reagowały na przeszkodę, ale "cykanie" było na jednym z nich ledwo wyczuwalne. Po drugie - tak jak u kolegów, usterka czasem "się" naprawiała. Wtedy dzięki FES i tak wiedziałem które czujniki zgłosiły błąd w przeszłości.

Ale co do zasady zgoda - pierwsza reakcja przy niedziałających czujnikach to dotknąć palcem każdego i wyczuć czy "to ten".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.