Skocz do zawartości

Marcowy spam


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pewnie temat był już wałkowany przed każdym sezonem, ale mam pytanie, czy jest sens kupować oponę 205/50/17 zamiast 215/50/17?

Czy daje to jakieś wymierne różnice w spalaniu? ... mam automat (You know what I mean... oslabiony.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy, pewnie temat był już wałkowany przed każdym sezonem, ale mam pytanie, czy jest sens

> kupować oponę 205/50/17 zamiast 215/50/17?

> Czy daje to jakieś wymierne różnice w spalaniu? ... mam automat (You know what I mean... )

Zależy z jakimi prędkościami jeździsz. Mam zimówki 205 i letnie 215. Zawsze po zamianie na letnie muszę się przyzwyczajać do noszenia w koleinach. Po zamianie na zimowe do kiepskiego prowadzenia powyżej 140km/h. Jeśli rzadko jeździsz z prędkościami 140+ to 205/50/17 jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy z jakimi prędkościami jeździsz. Mam zimówki 205 i letnie 215. Zawsze po zamianie na letnie

> muszę się przyzwyczajać do noszenia w koleinach. Po zamianie na zimowe do kiepskiego

> prowadzenia powyżej 140km/h. Jeśli rzadko jeździsz z prędkościami 140+ to 205/50/17 jest

> lepsze.

No mam zimowe 205/55/16 i w mojej dziurawej miejscowości jest do przeżycia. Na lato mam 17". Ponieważ na zimowych spalanie mam ostatnio wyjątkowo niskie, a muszę kupić opony na lato, stąd to pytanie... tylko obawa o oponę na dziurach...

a może 205/55/17, czy to już profanacja? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No mam zimowe 205/55/16 i w mojej dziurawej miejscowości jest do przeżycia. Na lato mam 17".

> Ponieważ na zimowych spalanie mam ostatnio wyjątkowo niskie, a muszę kupić opony na lato, stąd

> to pytanie... tylko obawa o oponę na dziurach...

Na dziury najlepsze będą felgi 16. Sprzedaj 17 i kup aluminiowe 16 z oponami 205/55/16 ok.gif

Jeżdżę po wrocławskich poniemieckich drogach i felgi 16 z balonem 55 to jest to ok.gif

> a może 205/55/17, czy to już profanacja?

Brak homologacji na takie opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na dziury najlepsze będą felgi 16. Sprzedaj 17 i kup aluminiowe 16 z oponami 205/55/16

> Jeżdżę po wrocławskich poniemieckich drogach i felgi 16 z balonem 55 to jest to

> Brak homologacji na takie opony.

Ja jezdze po wroclawskich drogach i mam 18:

Owszem jest bardziej twardo niz na 17 zimowych ale roznica to nie jakis dramat, na 17 tez plyniecia nie ma.

Co do spalania to poki co bez zmian bo ustalem w korkach nieco.

Jest ciszej od zimowych.

18" w cromie to jak dobry zegarek do garnituru, pasuje jak ulal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę jeszcze ich domyć po trasie BE --> PL

20.GIF20.GIF20.GIF

Auto do salonu oddalem wymyte i nawoskowane, lacznie z wymytymi felgami wewnatrz zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Priva masz lub na gygy wejdz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na dziury najlepsze będą felgi 16. Sprzedaj 17 i kup aluminiowe 16 z oponami 205/55/16

Mam 16" alu na zimę, ale ....:

1) Croma na 16" wygląda jak na kółkach od "malucha" facepalm%5B1%5D.gifsciana.gif

2) źle trafiłem z moimi 16" i budowa od wewnątrz felgi jest taka, że do zacisku mam 1mm.

A odnośnie niehomologowanego rozmiaru opony, to czy ktoś z Was miał z tego tytułu jakieś nieprzyjemności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 16" alu na zimę, ale ....:

> 1) Croma na 16" wygląda jak na kółkach od "malucha"

Przesadzasz, poza tym mam to gdzieś jak wygląda, ważne że wygodnie jest. zlosnik.gif

> 2) źle trafiłem z moimi 16" i budowa od wewnątrz felgi jest taka, że do zacisku mam 1mm.

Kup oryginalne 16 i problemu z zaciskiem nie będzie.

> A odnośnie niehomologowanego rozmiaru opony, to czy ktoś z Was miał z tego tytułu jakieś

> nieprzyjemności?

Nie słyszałem, ale po co kombinować? Licznik będzie przekłamywał itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Onanizujecie się tymi felgami, w szrotach które za jakiś czas na złom trafią, a nad ząbkami płakać

> będziecie, szczególne jak trzecie trzeba będzie wstawić i zapłacić za to

Juz trza trzecie wstawiac zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale kasę przyjmą chętnie

> Spoko, spoko, technologia idzie do przodu, teraz rzadko się nie przyjmują, ale co własne to własne

Jak bedzie tak daleko,to mam nadzieje ze sie przyjma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To już wolę dobry zegarek i miękki samochód. Jedyna zaleta 18 to wygląd gangsta, ale nastolatek

> już nie muszę wyrywać

Eeee..ja zapomnialem jak sie wyrywa hehe.gif

A ze kolko w kazdym aucie musi mi pasowac to teraz jak Lange@ SOhne na nadgarstku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A odnośnie niehomologowanego rozmiaru opony, to czy ktoś z Was miał z tego tytułu jakieś

> nieprzyjemności?

Kiedys zrobilem bum z mojej winy innym autem i ubezpieczyciel robil zdjecia opon, akurat to byly 14" i po co robil nie wiem

U nas moze jakos by przeszlo ale miej bum w DE np i moze byc klopot skoro oni na all musza miec homologacje

ja wole nie ryzykowac i trzymam sie co instrukcja pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Giorgetto Giugiaro

Też do tej pory tak myślałem tongue.gif jak macie jeszcze inne propozycje to proszę pisać, rozwiązanie o godzinie 18 biglaugh.gifbiglaugh.gif

P.s co sądzicie o takich felgach...takim wzorze??

http://www.italiaspeed.com/2005/motor_show/frankfurt/review/fiat/croma_giugiaro/101.html

zrobili nawet cromie 2 wydechy wink.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.