Skocz do zawartości

Nowe turbosprężarki - gdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

> W sklepie albo na allegro - można pomyśleć. Otóż nic z tego. Wszędzie szajs regenerowany na

> chińskich zamiennikach wysokiej jakości lub całe turbiny made in China. Gdzie do czorta więc

> kupić w normalnej cenie (nie ASO) fabrycznie nowe turbo Garetta?

Gdzieś koło Poznania jest autoryzowany serwis Garetta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PROSZE

> polecam bo od dawna z nimi współpracujemy w firmie i tylko do nich oddajemy turbiny

A coś o tej firmie http://www.melettpolska.pl/ słyszałeś? Polecał mi ich kiedyś mechanik który pracuje w Anglii i mówił, że to na tamtejszym rynku znana i ceniona firma robiąca części do turbosprężarek a także całe turbosprężarki jako zamienniki Garreta i innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A coś o tej firmie http://www.melettpolska.pl/ słyszałeś? Polecał mi ich kiedyś mechanik który

> pracuje w Anglii i mówił, że to na tamtejszym rynku znana i ceniona firma robiąca części do

> turbosprężarek a także całe turbosprężarki jako zamienniki Garreta i innych marek.

Znajomemu rozpadła się, po kilku km, sprężarka robiona na ich częściach/przez nich.

Oczywiście odmowa reklamacji.

Niestety nie mogę na 100% zagwarantować, że mechanik składający silnik nie dał ciała, oczywiście zarzeka się, że wszystko było ok, smarowanie wyczyszczone itd.

O tyle dobrze, że za kolejną regenerację wzięli "tylko 700zł".

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PROSZE

> polecam bo od dawna z nimi współpracujemy w firmie i tylko do nich oddajemy turbiny

U nich miałem turbo po regeneracji kupić, ale trafiła się nówka w cenie regenerowanej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A coś o tej firmie http://www.melettpolska.pl/ słyszałeś? Polecał mi ich kiedyś mechanik który

> pracuje w Anglii i mówił, że to na tamtejszym rynku znana i ceniona firma robiąca części do

> turbosprężarek a także całe turbosprężarki jako zamienniki Garreta i innych marek.

Nie ,niec nie słyszałem wink.gif w branzy bazuje sie na raczej na czymś co juz sie sprawdziło i nie ma czasu i nerwów na testowanie nowych zlosnik.gif jak klient chce taniej to sam zawozi i załatwia a gwarancja tylko na montaż wink.gif

Niestety warunki gwarancji turbin są tak zapisane ze i tak wychodzi najczęściej na klienta lub tego kto montował dla tego dobrze jest wspołpracować z kimś z kim mozna sie dogadac itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ,niec nie słyszałem ....

Widzę że jesteś na bieżąco w temacie. Pozwól że Cię trochę za język biglaugh.gif

Otóż rozmawiałem jakiś czas temu z szefem serwisu VW od jednego z dealerów z południowej Polski i ten powiedział mi że Garrett nie oferuje zestawów naprawczych do swoich turbin o zmiennej geomerii montowanych w VW. Z polskiego na nasze- jeśli sypnie sie turbo VTG robione przez Garretta i zamontowane w jakimś Volkswagenie to muszę kupić nowe bo nie ma oryginalnych części zamiennych żeby takie turbo naprawić/zregenerować. Zakłady które to robią pracują na lepszych lub gorszych zamiennikach lub częściach odzyskanych i zregenerowanych.

Pytam tylko z ciekawości bo ZTCW to mam w Audi turbinę KKK ale zastanawia mnie, czy to co usłyszałem o polityce Garretta ma potwierdzenie w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie bo troche w tym siedze. Prawda to ze GARRETT nie udostepnia czesci zamiennych do regeneracji. Najczescie stosowane sa zamienniki m.in. Melet lub jakies chinskie. Sa firmy ktore reklamuja sie ze robia na czesciach garretta ale oni biora czesci z innch turbo np odrzutow produkcyjnych garretta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę że jesteś na bieżąco w temacie. Pozwól że Cię trochę za język

> Otóż rozmawiałem jakiś czas temu z szefem serwisu VW od jednego z dealerów z południowej Polski i

> ten powiedział mi że Garrett nie oferuje zestawów naprawczych do swoich turbin o zmiennej

> geomerii montowanych w VW. Z polskiego na nasze- jeśli sypnie sie turbo VTG robione przez

> Garretta i zamontowane w jakimś Volkswagenie to muszę kupić nowe bo nie ma oryginalnych

> części zamiennych żeby takie turbo naprawić/zregenerować. Zakłady które to robią pracują na

> lepszych lub gorszych zamiennikach lub częściach odzyskanych i zregenerowanych.

> Pytam tylko z ciekawości bo ZTCW to mam w Audi turbinę KKK ale zastanawia mnie, czy to co

> usłyszałem o polityce Garretta ma potwierdzenie w realu.

Tak ma wink.gif ale w tej chwili sprężarki garretta nowe nie sa juz w aż tak strasznych cenach i ja wole klientowi zaproponować nową niż dwa razy wyciągać tą którą ktoś niby zregenerował na zamiennikach bo potem bardzo często są jakies jaja albo przeładowuje albo piszczy itd wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.