Skocz do zawartości

Potrzebny sposób na skuteczne odstraszanie gołębi


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję jakiś patent na skuteczne odstraszanie gołębi.

Duży budynek zabytkowy, liczne gzymsy, daszki i zakamarki sprzyjające przesiadywaniu gołębi.

Na części gzymsów zamontowane już są kolce. W tych miejscach gołębie już nie przesiadują ale oczywiście znalazły sobie inne miejscówki.

Zastanawiam się nad zakupem odstraszacza ultradźwiękowego ale różne opinie znalazłem na ten temat i ciężko stwierdzić, które urządzenie zadziała najpewniej.

Jest jeszcze inne tańsze rozwiązanie - makieta kruka

Tutaj również opinie są podzielone. Do zakupu " na próbę" skłania mnie niska cena.

Czy ma ktoś doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję jakiś patent na skuteczne odstraszanie gołębi.

> Duży budynek zabytkowy, liczne gzymsy, daszki i zakamarki sprzyjające przesiadywaniu gołębi.

> Na części gzymsów zamontowane już są kolce. W tych miejscach gołębie już nie przesiadują ale

> oczywiście znalazły sobie inne miejscówki.

> Zastanawiam się nad zakupem odstraszacza ultradźwiękowego ale różne opinie znalazłem na ten temat i

> ciężko stwierdzić, które urządzenie zadziała najpewniej.

> Jest jeszcze inne tańsze rozwiązanie - makieta kruka

> Tutaj również opinie są podzielone. Do zakupu " na próbę" skłania mnie niska cena.

> Czy ma ktoś doświadczenia w tej materii?

Tam gdzie siadają metalowe cienkie druty żeby nie miały na czym siąść.

Dużo masz tam sąsiadów? Bo jak do zabudowań daleko to uzbroj_zlo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję jakiś patent na skuteczne odstraszanie gołębi.

> Duży budynek zabytkowy, liczne gzymsy, daszki i zakamarki sprzyjające przesiadywaniu gołębi.

> Na części gzymsów zamontowane już są kolce. W tych miejscach gołębie już nie przesiadują ale

> oczywiście znalazły sobie inne miejscówki.

> Zastanawiam się nad zakupem odstraszacza ultradźwiękowego ale różne opinie znalazłem na ten temat i

> ciężko stwierdzić, które urządzenie zadziała najpewniej.

> Jest jeszcze inne tańsze rozwiązanie - makieta kruka

> Tutaj również opinie są podzielone. Do zakupu " na próbę" skłania mnie niska cena.

> Czy ma ktoś doświadczenia w tej materii?

Ja dalem kolce, kupowalem spraye to nie pomagalo, nawet juz wiatrowke od rodzicow przywiozlem, zeby je uzbroj_zlo.gif, to ich przez moment nie bylo.

Imho te tanie ultradzwiekowe nie dzialaja, nawet masz w opisach czasem, ze na miejskie golebie nie dziala grinser006.gif.

Mozna kombinowac z siatka jeszcze, jak jest jak zapiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siatka p/gołębiom np. taka.

Taka siatka sprawdzila mi sie na balkonie w bloku + kolce na parapetach, ale kolega napisal "duzy budynek zabytkowy", a to nasuwa pewne problemy na mysl jak nie z rozmiarami siatki to z konserwatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka siatka sprawdzila mi sie na balkonie w bloku + kolce na parapetach, ale kolega napisal "duzy

> budynek zabytkowy", a to nasuwa pewne problemy na mysl jak nie z rozmiarami siatki to z

> konserwatorem.

Zabytek, znaczy co? Na Wawelu czy Zamku Królewskim mieszka? Poprosić firmę profesjonalną o wykonanie oferty na wykonanie takiego zabezpieczania. Nie pamiętam kosztów na moim budynku, ale od kilkunastu lat to działa skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zabytek, znaczy co? Na Wawelu czy Zamku Królewskim mieszka? Poprosić firmę profesjonalną o

> wykonanie oferty na wykonanie takiego zabezpieczania. Nie pamiętam kosztów na moim budynku,

> ale od kilkunastu lat to działa skutecznie.

O to juz kolegi pytaj, gdzie mieszka.

Wspomnialem tylko, ze ze stosowaniem pewnych rozwiazan na zabytkowym budynku moze nie byc tak rozowo (przykladowo, wymagania konserwatora + profesjonalna firma moze spowodowac, ze kolega kleknie od ilosci 00000 w ofercie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam gdzie siadają metalowe cienkie druty żeby nie miały na czym siąść.

> Dużo masz tam sąsiadów? Bo jak do zabudowań daleko to

Jak Cię ktoś podj....e to szybciej będziesz oglądał kwadratowe słoneczko niż za strzelanie do ludzi. Ekologia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.