Skocz do zawartości

Alpine CDE-113BT co to warte? :D


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam takie radio z mikrofonem, jakoś nigdy nie lubiłem Alpine, ile to może być warte i na co można

> by to zmienić nie dokładając więcej niż 100zł?

dwa pytanka, piwrsze to co ci się w nim nie podoba?

drugie, gdzie masz zainstalowany miokrofon i jak ta funkcja się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwa pytanka, piwrsze to co ci się w nim nie podoba?

Nie lubię menu w żadnym alpine, jakoś tak ciężko mi dojść za każdym razem, a to już drugi radio tej firmy.

> drugie, gdzie masz zainstalowany miokrofon i jak ta funkcja się sprawuje?

Mikrofon mam zamontowany w tym miejscu:

5fj6C49.png

Słychać bardzo dobrze i rozmówcę i mnie z auta ok.gif

No i mam Hertz DSK z przodu, ESK z tyłu a nie gra to za dobrze grinser006.gif może kwestia ustawień, będę musiał zresetować to radio i na nowo ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie radio z mikrofonem, jakoś nigdy nie lubiłem Alpine, ile to może być warte

Zależy czy masz pełny komplet z pudełkiem i czy bardzo zjechany już panel.

Kiedyś miałem to radio, bardzo fajne było.

Jakbyś chciał się pozbyć, to ja reflektuję, po dobrej cenie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę kupić w tej cenie coś sensownego z nowych (dokładając max 100zł) lub coś z używek bez dokładania?

Nie znam się na CA, nigdy mnie to nie interesowało, dokładane radia zawsze kojarzyły mi się z padającym akumulatorem z powodu niewłaściwego podłączenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż za nowe policzyć nie możesz.

> Aby je sprzedać pewnie będziesz musiał zejść w okolice 450zł.

Chyba raczej w okolice 300-350zl. Za lekko ponad 500zl mozna kupic nowke w sklepie CDE-173BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to radio jest też zestawem głośnomówiącym? Czy ma mikrofon?

> Oraz, czy można przesyłać muzykę stereo po Bluetooth?

Można gadać przez blufiuta jako zestaw głośnomówiący ok.gif i ma zewnętrzny mikrofon na kabelku. Przesyłać nie przesyłałem ale wg mnie powinno się dać; niech ktoś mnie poprawi jeśli próbował smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za niski model tak?

Nie za niski, tylko jakoś to kiepsko gra wg mnie, niskich tonów nie ma prawie wcale. W Astrze G po zmianie radia (w zasadzie radio też fabryczne - VDO 441XED) na seryjnych głośnikach grało to o wiele lepiej, w Citroenie na całym seryjnym audio też lepiej grało. A tu mam z przodu Hertz DSK, z tyłu ESK i to radio i nie gra to dobrze. Wyjątkiem jest tylko Astra H mojej mamy, gdzie zabraniam włączania radia, gra na poziomie chińskiego magnetofonu.

Skoro mam coś dokładane to niech to gra jakkolwiek, albo niech nie będzie wcale grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Podepnę sie po temat.Tez ma na sprzedaż Allpine CDA-9847R ile to może byc warte? Tez gra w civiku

> jak u kolegi

Już myślałem, że masz takie jak ja w swojej pierwszej Hondzie grinser006.gif ale sprawdziłem i w Vgen miałem CDE-9843R smile.gif

Jeśli chodzi o Twoje to na allegro są dwa takie egzemplarze, w cenie 89 i 119zł frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Nie za niski, tylko jakoś to kiepsko gra wg mnie, niskich tonów nie ma prawie wcale. W Astrze G po

> zmianie radia (w zasadzie radio też fabryczne - VDO 441XED) na seryjnych głośnikach grało to o

> wiele lepiej, w Citroenie na całym seryjnym audio też lepiej grało. A tu mam z przodu Hertz

> DSK, z tyłu ESK i to radio i nie gra to dobrze. Wyjątkiem jest tylko Astra H mojej mamy, gdzie

> zabraniam włączania radia, gra na poziomie chińskiego magnetofonu.

> Skoro mam coś dokładane to niech to gra jakkolwiek, albo niech nie będzie wcale

Pewnie drzwi jakieś takie że głośniki przeganiają powietrze bez efektu zlosnik.gif

Podepnij wzmacniacz i subwoofer i będzie super. Serio. W A-G miałem Alpine CDA-9851 z głośnikami Hertza, do tego wzmacniacz i własny sub też na Hertzu i grało to super. W A-H miałem wyciszone drzwi i CDC40 Opera i też bas był tylko na postoju, podczas jazdy opony tłumiły basy, przemęczyłem się 1,5 roku z tym audio, teraz mam fabrycznego suba i znów wiem co to są basy i pełna scena muzyczna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydałem na razie w wuj kasy na swoje motoryzacyjne zachcianki (większe heble, nowa gałka oink.gif nowa kierownica etc.) więc na razie odpuściłem temat audio, ale będę chciał wygłuszyć drzwi jakimś dość tanim kosztem smile.gif wzmacniacz dam na koniec, bo nie znam się na tym smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydałem na razie w wuj kasy na swoje motoryzacyjne zachcianki (większe heble, nowa gałka nowa

> kierownica etc.) więc na razie odpuściłem temat audio, ale będę chciał wygłuszyć drzwi jakimś

> dość tanim kosztem

najsensowniej z tanich rozwiązań IMO wyjdzie Ci wyklejanie GMS03

> wzmacniacz dam na koniec, bo nie znam się na tym

aaa tam się nie znasz, masz rozum i narzędzia to się znasz wink.gif

Wystarczy kupić przewód taki powiedzmy 6-10mm2 (więcej nie potrzeba jeżeli nie będziesz startował w konkursach na najgłośniejsze audio) i puścić + zasilania z akumulatora do miejsca gdzie ma być zamontowany wzmacniacz, na popularnym portalu aukcyjnym kupujesz za nieduże pieniądze dwukanałowy wzmacniacz z możliwością mostkowania do jednego kanału i z filtrem regulowanym dolnoprzepustowym i regulowanym poziomem wejściowym sygnału m.cz. (ludzie nieraz za bezcen sprzedają ładne i dobre wzmacniacze - nawet ja mam w domu dwa i leżą nieużywane), do miejsca montażu wzmacniacza puszczasz przewód masowy z miejsca podłączenia masy gdzieś w pobliżu. Do tego kupujesz przewód chinch 5m do car audio - ma zazwyczaj dodatkową żyłę którą można wykorzystać do kluczowania załączenia wzmacniacza, na kostce ISO z radia masz zazwyczaj niebieski przewód do sterowania anteną/wzmacniaczem - podłączasz go do tego przewodu a ten z kolei do wzmacniacza żeby go załączać kiedy pracuje radio. Również na popularnym portalu aukcyjnym kupujesz niewielki gotowy sub [skrzynię] jakiś markowy żeby był dobrze policzony, łączysz go do wzmacniacza na wyjście "bridge", chinch-e podłączasz pod radio (na dedykowane wyjście suba a jeżeli ich nie ma to na zwykłe przód/tył), regulujesz filtr pasmowy na wzmacniaczu, całość do ogarnięcia za kilkaset złotych i masz pięknie dopełnioną scenę o dół pasma, którego za Boga ojca nie uzyskasz jakimkolwiek wygłuszeniem drzwi ok.gif

Nie wiem jak w Civicu ale czasem kable da sie puścić pod osłony progów nawet bez ich demontażu, więc pozostaje wejść do wnętrza auta przewodem zasilającym + z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.