Skocz do zawartości

Jaki olej na dotarcie silnika swiezo po remoncie


Michaswawa

Rekomendowane odpowiedzi

> Panowie jakim olejem zalać silnik na dotarcie ??

> i ile czasu,km trzeba docierać ??

Pewnie nie uwierzysz, a już tym bardziej nie zastosujesz: mój mechanior powiedział mi 500 km spokojnej jazdy na bardzo ograniczonych obrotach na byle jakim ścierwie minieralnym (zgodnym ze spec. silnika), potem kolejne 1000 km bardziej agresywne, dalej na ścierwie, tylko wymienionym, potem olej docelowy z nowym filtrem i jazda. Tak mniej więcej zrobiłem, silnik żyje na razie 60kkm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie nie uwierzysz, a już tym bardziej nie zastosujesz: mój mechanior powiedział mi 500 km

> spokojnej jazdy na bardzo ograniczonych obrotach na byle jakim ścierwie minieralnym (zgodnym

> ze spec. silnika), potem kolejne 1000 km bardziej agresywne, dalej na ścierwie, tylko

> wymienionym, potem olej docelowy z nowym filtrem i jazda. Tak mniej więcej zrobiłem, silnik

> żyje na razie 60kkm

zastosuje ta metode pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tylko jeszcze słyszałem, że ta spokojna jazda to owszem, ale nie koniecznie jednostajna,

> najlepiej po mieście na spokojnie, a nie po hajłeju pół Polski

No miasto nie koniecznie - ja zazwyczaj latam w trasę, gdzie zmieniasz obciążenia stopniowo i nie utrzymujesz stałej prędkości obrotowej. To lepsze niż miasto, gdzie więcej stoisz niż jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No miasto nie koniecznie - ja zazwyczaj latam w trasę, gdzie zmieniasz obciążenia stopniowo i nie

> utrzymujesz stałej prędkości obrotowej. To lepsze niż miasto, gdzie więcej stoisz niż

> jedziesz.

No o to mi chodzilo, aby nie byla to jednostajna jazda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie docierania (ok. 750km przejechane). Ze względu na ograniczenia czasowo-finansowe zmieniałem jedynie pierścienie (cylindry po pomiarach były w dobrym stanie) - tak wiem, jest to nie zgodne ze sztuką... W każdym razie na wielu różnych forach wyczytałem (jeśli mówimy jedynie o dwóch wymianach oleju), że na pierwsze 200-300 lać jakiś tani minerał, później przez następne 700-1000km półsyntetyk, a następnie docelowy (tu mam zamiar dać jakiś dobry pełny syntetyk). Tak też robię: na wstępne dotarcie poszedł shell helix hc5 15w40, teraz jest motul 6100 Synergie+ 10w40. Za jakieś 300km będę się rozglądał za syntetykiem. Dodam, że po pierwszej wymianie minerał był praktycznie czarny, na korku magnetycznym była maź z drobnym, metalicznym szlamem. Póki co, na bagnecie motul nie wiele zmienił kolor, tak więc domyślam się, że największy syf odebrał właśnie pierwszy olej.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, profesjonalny wybór smile.gif. Tylko teraz ostrożnie z silnikiem, przynajmniej na początku. Mnie nie zawsze udawało się powstrzymać emocji, zwłaszcza spod świateł. No ale co ja biedny mam zrobić, skoro jakaś beemka czy audiczka ze średnim skutkiem chciały coś tam udowodnić wink.gif. Na pierwsze dotarcie polecam jaką spokojną, wycieczkę z żoną smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetnie, profesjonalny wybór . Tylko teraz ostrożnie z silnikiem, przynajmniej na początku. Mnie

> nie zawsze udawało się powstrzymać emocji, zwłaszcza spod świateł. No ale co ja biedny mam

> zrobić, skoro jakaś beemka czy audiczka ze średnim skutkiem chciały coś tam udowodnić . Na

> pierwsze dotarcie polecam jaką spokojną, wycieczkę z żoną .

Najwazniejsze ze silnik juz odpalony , trzeba zlozycz reszte i mozna zaczac docieranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.